Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do muzyki a układ kabli i gniazdek w pokoju


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu planuję zakup głośników 5.1 do pokoju - głównie słuchanie muzyki (rap, dubstep, hip-hop, rzadziej rock) i gram w gry (a właściwie jedną :P), ale czasem obejrzę jakiś dobry film z ciekawymi efektami specjalnymi. Jednakże mój pokój był planowany zupełnie nie pod audio stąd brakuje np. gniazdek na przyłącza głośnikowe, a chciałbym tu zamontować coś poważniejszego. Dlatego zapytam Was bardziej wtajemniczonych w temacie o jakąś radę na ten temat.

 

W sumie, to nie mam jakiegoś budżetu na to, ponieważ kompletnie nie mam pojęcia ile to wyniesie, ale wolałbym zestawy gotowe np. Z906 od Logitecha (chociaż powątpiewam w 'lepszość' tego zestawu nad innymi). Nie chcę żadnego kina domowego, ponieważ takowe już jest w salonie rodziców. :) Fajnie, gdybym zmieścił się w granicach 1000 zł.

 

Może w ogóle jakiś Dac/Amp do tego, czy wystarczy dźwiękówka Xonara?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Głośniki Creative Gigaworks G500 + Asus Xonar D2. http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Glosniki_Creative_Gigaworks_G500-3109.html

I powiem Ci w stereo to szału nie ma i nie będzie. Za to muzyka w 5.1 dts to naprawdę jest już ciekawie.

Tyle tylko że dobrze zrealizowanych płyt jest jak na lekarstwo. W filmach to fajnie słychać i zależy czy AC3 czy DTS przeważnie DTS gra dużo lepiej.

Pytanie teraz czy te Z906 od Logitecha grają lepiej i o ile. Myślę że je można brać pod uwagę bo cena jest OK i nie wierzę że grają gorzej od Gigaworks.

Z takich zestawów to jedyne co jest warte uwagi w tym przedziale cenowym.

Mój siostrzeniec który pracuje w salonie muzycznym, jak posłuchał u mnie Ambry w DTS powiedział że nie kupię kina domowego do 2500zł, które lepiej za gra.

Ja za nowe Gigaworksy zapłaciłem około 700zł.

Wiadomo że najlepiej to jest gdzieś tego posłuchać i samemu ocenić.

 

A tu porównanie Gigaworksy vs Logitechy

 

http://pclab.pl/art21565-4.html

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, nie wiem na ile pomogę, ale poszukaj może jakiegoś kina domowego 5.1? Wiem, nie chcesz, ale gdybyś znalazł taki zestaw, w którym DVD zajmuje mało miejsca, to może warto przemyśleć?

Za 1000 zł można już dostać coś przyzwoitego moim zdaniem. Swoje zdanie opieram na tym, że u mnie gra kino 5.1 firmy Mustek. Ma ono dobre 10 lat, dostałem od Taty, który kupił je w Austrii. I powiem Ci tak - pierwszy lepszy znawca ocenił by je jako badziew itd., ale gra naprawdę czysto i przyjemnie, mocy też nie brakuje - mam pokój 15-20 mkw i naprawdę bardzo ładnie to gra, na wyższych volume (od 15/32 wzwyż) trochę bas się gubi i dudni, no ale czego tu wymagać.. ;)

Wydaje mi się, że w tej cenie mógłbyś poszukać właśnie jakiegoś kina, tyle, że najlepiej odsłuchać wcześniej.

Z906 słuchałem w sklepie i jedno co mogę powiedzieć - moje kino jednak startu nie ma, grało to IMO świetnie, ale cena..

Dużo zależy też od akustyki pokoju - teoretycznie Altusy 140 powinny być lepsze do muzyki niż jakieś stare kino.. a tak się składa, że Altusy mam, służą jako podstawka pod telewizor i drukarkę :D

Edytowane przez Freso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie tego zestawu Logitecha się dobrze nie odsłucha.

W domu trochę się nabiegałem z głośniczkami żeby znaleźć optymalne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd: Jeżeli faktycznie te z906 fajnie grają, to chyba udan się gdzieś na odsłuch, żeby się lepiej przyjrzeć. :) Co do samego faktu takiej konfiguracji wyścigòw, to najpierw może zobaczę, czy faktycznie efekt 5.1 daje super wrażenia ( w domu zawsze mam włączone dwie kolumny).

 

Odnośnie kina, to jednak podziękuję , bo jak już wczesniej wspomniałem rodzice ( a właściwie ja, bo w 99%, to ja przy nim siedzę) mają kino z kolumnami Maudio i ampli Onkyo. Gra to wybornie, ale nie mam jak tego u mnie podłączyć.

 

Ni dobrze, sprawe głośnikow troche mi rozjasniliscie, ale nadal nie rozumiem jak to mam podłączyć...

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o podłączenie do kompa czy całego zestawu głośników.

 

A tu się doczytałem że Logitech Z906 gra jednak gorzej od poprzednika Z-5500.

 

http://pclab.pl/art45774-13.html

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 były niestety mocno awaryjne .. i co z tego że grały lepiej jak padały w nich koncówki mocy ??

Ja to zrobiłem tak .. dobre stereo do muzyki i tanie głośniki 5.1 do filmów podłączone za pomocą 3xjack analogowo .. i wilk syty i owca cała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to wszystko podłączyć do kompa, pewnie do Xonara DG/DX.

 

Poczytałem o tych Z906 trochę bardziej i faktycznie okazuje się, że względem starszej wersji to krok w tył. Może coś ciekawego się na rynku pojawi? Bo tak w ogóle, to zamierzam sobie sprawić taki prezent dopiero pod koniec roku. :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te Edifiery to już jest jakaś alternatywa.

 

tu jest używany Logitech Z-5500 wygląda nieźle i cena ok.

 

http://allegro.pl/logitech-z-5500-zestaw-5-1-lodz-bcm-i3370166948.html

 

I Gigaworksy

 

http://allegro.pl/glosniki-creative-5-1-gigaworks-g500-progamer-cudo-i3375432124.html

 

 

Bardziej funkcjonalnym zestawem jest Logitech z racji tego że ma wbudowany dekoder Dolby Digital i DTS, możliwość podłączenia wielu źródeł dźwięku jednocześnie. Do Gigaworksów można dokupić Decoder DDTS-100 i też będzie taka możliwość.

 

 

 

soundtouch-tyl.jpg

dekoder.jpg

dekoder-tyl.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210 ... a nic starszego niż 7 letni dekoder który jest bardzo ciężko kupić to już nie ma ? :) np. SB Extigy .. szkoda że nie miało DTSu ..

Też jestem za tym żeby głośniki miały zabudowane dekodery DD/DTS .. ale jeśli to ma być strikte PC (nie napisałeś w końcu co masz zamiar tam podłączyć oprócz PC) to szkoda by mi było na nie kasy .. o ile cena za zestaw nie będzie zbliżona ...

Z-5500 nieserwisowane warto kupić .. ale nie będzie łatwo dostać takie w dobrej cenie ... Edifiery mają tę zaletę że są ... nowe .. no wyglądają solidniej i wg mnie grają lepiej .. oczywiście w tego typu konstrukcjach będzie problem ze średnicą a dokładniej z jej niedoborem ..

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę komuś SB Extigy i system 5.1 jeśli nie ma DTS. Do AC3 tylko?

 

Decoder DDTS-100 w cale nie jest potrzebny jeśli podpinasz się do kompa. Są nowe inne dekodery na Alledrogo, nikt nie karze nikomu kupować akurat tego DDTS-100. http://allegro.pl/hda-51r-dekoder-dzwieku-cyfrowego-5-1-24bit-192khz-i3349772590.html

http://allegro.pl/hdv18a-dekoder-audio-cyfrowego-dts-ac3-okazja-i3352660632.html

Z-5500 mają tę przewagę że go mają już wbudowanego a to poszerza znacznie jego funkcjonalność.

Większość nowych płyt głównych ma wyjścia analogowe lub cyfrowe na 5.1.

Napisałem ,,Nie mam nic do tych Edifiery, tylko trochę za mało mocy mają" bo całość ma tyle ile jeden głośnik Logitecha czy Gigaworksa.

To może się okazać za mało na większe pomieszczenie.

 

Fakt jest taki że Creative w swojej ofercie obecnie nie ma nic zbliżonego jakościowo\ mocowo do Z-5500.

Logitech ma Z906 który okazuje się być jakościowo krokiem w tył w porównaniu z Z-5500 czy Gigaworks G500 \ GigaWorks G550W.

 

 

Co do średnicy to każdy zestaw wyżej wymieniony ma te same problemy z tą częstotliwością.

Średnicę u siebie w stereo wyciągałem wpinając na froncie zamiast satelitów modowane Altusy + subwoofer.

Basu nie brakowa a poprawiała się reszta pasma.

 

Napisałeś ,,Edifiery mają tę zaletę że są ... nowe .. no wyglądają solidniej" to ma ktoś je kupić tylko dla tego że są nowe i wyglądają.

 

Mam sąsiada który jakiś czas temu co niedzielę przywoził ze Świebockiego we Wrocku takie ładnie wyglądające zestawy od kina domowego.

Nawet markowe, z amplitunerami, głośniki 3 razy większe w drewnianych obudowach itp.

Cały był podniecony do puki tego nie podłączył i nie zagrało. Przyszedł porównał u mnie i za tydzień odwoził i przywoził kolejny.

Przewalił tego trochę, a i tak nie znalazł nic lepszego.

Akurat GigaWorksy są najbrzydsze ze wszystkich.

 

 

Creative GigaWorks S750

Logitech Z-5500

Creative GigaWorks G550W

Logitech Z-5450 Digital

 

To są\były najlepsze zestawy w tym przedziale cenowym.

Najlepszy stosunek jakość\cena to miały Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale wyjechałem na działkę pod ruską granicą i zasięgu tam nigdzie nie było, żeby nawet na telefonie wejść.

 

Chyba się dobrze nie zrozumieliśmy, chciałbym zapłacić ~1000zł za głośniki + karta 100-150zł (używka), a nie jeszcze jakiś dekoder dokupować. :) Nie jestem audiofilem, raczej osobą, która potrafi się cieszyć muzyką z pchełek apple od taczki. Nie chcę zestawu super Hi-Fi, tylko fajnych głośników, dzięki którym mógłbym osiągnąć taki efekt 'koncertowy'. Mam zamiar to wszystko podpiąć głównie do kompa, ale z możliwością szybkiego podłączenia telefonu/ipoda przez Jacka. Moja płyta to budżetówka od ASRocka - P75 Pro3 - nie ma ani wyjścia na 5.1, ani pewnie dobrego decodera.

 

A no i nie potrzebuję super dużego zestawu kolumn/kina domowego, bo to mam. Ja chcę tylko głośniczków do kompa, które fajnie zagrają w konfiguracji 5.1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka płyta?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/5513475_techniczne#

 

 

Ta ma nawet 7.1 i koaksjalne audio.

Wtedy wystarczą Ci tylko głośniki.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak mówisz? Ja powiem tylko po ludzku, bo próbowałem podłączyć te kino kiedyś - nie mam jak podłączyć tego białego chincha. :P Kabelkologii nigdy nie ogarnę co do czego, po co i na co, więc może ktoś mi zdradzi, jaki kabel idzie do kompa? :)

 

A no właśnie zasadnicze pytanie, bo go chyba nie zadałem - Z-5500/Z906/Edifier grają ciemniej, czy jaśniej? Najlepiej w odniesieniu do Geniusów SP-HF1800A jeżeli ktoś miał z nimi styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Realteku jest to trochę zagmatwane.

W panelu Realteka masz wszystkie ustawienia. Jak wkładasz jacka 3,5 to powinno wyskoczyć okno,podświetli się w panelu(rys.3) i wybierasz jakie kanały mają grać.(przód, tył itp)

Są trzy gniazda ale są uniwersalne i Ty dopiero musisz wybrać co chcesz żeby odtwarzały. Na froncie komputera powinieneś mieć też dwa gniazda.

Jak Ci się uda to kup Z-5500 basu mają najmniej albo GigaWorks ProGamer 5.1 G500(najtaniej). A jeśli nie będą dostępne to Edifier.

Ciemniej, czy jaśniej to wysterujesz sprzętowo lub programowo, tym się nie przejmuj.

95_1282564739.jpg

9625183300_1294259579.jpg

ddlive0fw.jpg

realtekscreenshot.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam was, po co pchać się w ten plastikowy szajs Logitecha czy Creativa? Najpierw zastanów się czy na pewno dobrze rozstawisz 5.1 i czy masz na tyle duży pokój, jakieś 16m2 to moim zdaniem minimum z minimum. Z 5.1. polecam Genius 6000, za swoją cenę grają wyśmienicie, do tego kup sobie Xonara D2, Prodigy 7.1. XFi czy coś i masz bardzo przyzwoity zestawik, nawet pod słuchawki. Ogólnie za 1000 zł można by pokusić się o kolumny + wzmacniacz bo raczej nie ma ciekawych zestawów powyżej 500 zł, chyba że edifiery DA5000 ale nie wiem jak to gra.

 

//Edit: Ogólnie brak mały pokój czy brak możliwości poprawnego rozstawienia kolumn dyskwalifikuje 5.1. bo nie osiągniesz pożądanego efektu.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś jak grają Z-5500 albo GigaWorks ProGamer 5.1 G500? Bo ja słyszałem Genius 6000 drewniany szajs.

Chociaż byś poczytał a później pisz głupoty

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Glosniki_5.1_HT_-_test_zestawu_Genius_SW-HF6000_i_SW-HF_5005-1132/strona/3276.html

Drugie zdanie. A najlepiej cały test.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Z5500, Geniusy 6000, Z906, i jakieś tańsze Logitechy/Creativy 2.1. O ile Z5500 i Z906 grają ok, to takie Geniusy grają naturalniej za połowę ceny! G500 nie słyszałem ale chętnie bym posłuchał bo podobno są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark...trona/3276.html

Drugie zdanie. A najlepiej cały test.

 

 

Zapraszam do mnie.

 

Co do ustawienia w pokoju to jest parę sztuczek które pozwolą nagłośnić nawet nieustawne pomieszczenie.

Nie musi być zawsze tak jak książka mówi.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej uważam że nie warto pchać się w ten plastikowy szajs. Genius 6000 jak dla mnie grały dobrze, ale nie wiem jak ma to się do 5050v2 bo takowych nie słyszałem. Z5500/Z906 nie prezentują sobą nic ciekawego, bas może i mocny ale w sumie nie ma on tzw. faktury, kolumienki o dziwo jak na plastik dają radę ale przypominam - te głośniki kosztują 1000 zł, a pobiją je pierwsze lepsze 2.0 za połowę ceny. G500 mogą być ciekawą propozycją bo naczytałem się o nich wiele dobrego, w sumie praktycznie cała seria GigaWorks Creativa jest dość udana, przekonałem się na tym bo mam GigaWorks T20, i za te 250 zł i plastik jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie - bije na głowę popularne Geniusy 1800A.

@Edit: No wiesz, kolumny zawsze da się ustawić, ale jednak - po co kupować 5.1. i próbować sztuczek zamiast jak się nie ma warunków kupić dobre 2.0 ew. 2.1? Rozstawić zawsze można, ale jednak trzeba mieć warunki żeby osiągnąć to 5.1. Zresztą - skoro priorytetem jest muzyka, 2.0 zagrają 10x lepiej od 5.1 czy 2.1.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się ich nowych nie kupi, tylko używki. G500 nowe kosztowały chyba 659 zł, dokładnie nie pamiętam. ( używki tak stoją dziś, w sobotę był zestaw na Alledroga za 400 , już go nie ma) http://allegro.pl/glosniki-creative-5-1-gigaworks-g500-progamer-cudo-i3375432124.html

Temat nie jest o głośnikach 2.0, więc nie porównujemy 2.0 do 5.1.

Pisałem wcześniej że stereo z tego nie będzie ale 5.1 DTS lub AC3 jest ciekawy.

 

 

Jednak dalej uważam że nie warto pchać się w ten plastikowy szajs. Genius 6000 jak dla mnie grały dobrze, ale nie wiem jak ma to się do 5050v2 bo takowych nie słyszałem. Z5500/Z906 nie prezentują sobą nic ciekawego, bas może i mocny ale w sumie nie ma on tzw. faktury, kolumienki o dziwo jak na plastik dają radę ale przypominam - te głośniki kosztują 1000 zł, a pobiją je pierwsze lepsze 2.0 za połowę ceny. G500 mogą być ciekawą propozycją bo naczytałem się o nich wiele dobrego, w sumie praktycznie cała seria GigaWorks Creativa jest dość udana, przekonałem się na tym bo mam GigaWorks T20, i za te 250 zł i plastik jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie - bije na głowę popularne Geniusy 1800A.

@Edit: No wiesz, kolumny zawsze da się ustawić, ale jednak - po co kupować 5.1. i próbować sztuczek zamiast jak się nie ma warunków kupić dobre 2.0 ew. 2.1? Rozstawić zawsze można, ale jednak trzeba mieć warunki żeby osiągnąć to 5.1. Zresztą - skoro priorytetem jest muzyka, 2.0 zagrają 10x lepiej od 5.1 czy 2.1.

 

 

No ale to ja nie potrzebuje zestwu tylko iDaft. Powiem Ci że mam wzmacniacz stereo + modowane Altusy. Nie ma to co szukać przy G500 w DTS, AC3 i stereo po upmixie.

Tylko w stereo 2.1 to jest lepiej ze wzmaka i Altusów. G500 to jest typowy zestaw 5.1.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Altusy to serio wysoka półka grania, zresztą jeżeli mówisz o przestrzenności to nigdy nie uzyska się tego z 5.1. na 2.0, jednak jak się tego dobrze nie rozstawi lub jakiś dupny pokój to i tak dużo lepiej nie będzie od dobrego 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności