Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K142 HD


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem kupić coś nowego w miejsce phillipsów SBC które mają już b... dużo lat i myślałem o K514 MKII ale trafiłem na to ...

 

http://www.mp3store.pl/article/akg-k142-hd-ean.9002761021134,2010070231669190342.html

 

I myślę sobie ... czemuż by nie uzbierać na takie akurat.

Mają to o czym myślałem w pierwszej kolejności

- półotwarte

- >32Ohm

- fajne pasmo

- długi kabel

- spoko design

- chwalone jako wygodne i na takie wyglądają

- duża średnica a słuchawki płaskie - like

- AKG <3

 

Słucham głównie metalu progresywnego, rocka, i takich klimatów, do tego gry pokroju BF2 i podobne. Nie mam karty dźwiękowej ale wiem że takie słuchawki wiążą się z inwestycją choćby w Xonara. Warto zbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K142 miałem, recenzowałem (link), modowałem (link), także sprzedam kilka uwag od siebie:


- "Fajne" pasmo jest tylko wartością na papierze i nie powinno w ogóle być brane pod uwagę. Producenci wpisują sobie tam najczęściej to co chcą i AKG również nie bywa w zbytnim odstępstwie od tej reguły.


- "chwalone jako wygodne i na takie wyglądają" - polemizowałbym. Wiesz, że to są słuchawki nauszne a nie wokółuszne? Zobacz jak wygląda konstrukcja poduszek w środku. W szczycie byłem w stanie w nich wytrzymać góra 3 godziny zanim pojawiał się konkretny ból, nie dyskomfort a po prostu ból. Dlatego swego czasu mocno zmodowałem konwertując na model wokółuszny i zmieniając jednocześnie akustykę wewnątrz kopuły pod swoje wymagania (co dało znaczny wzrost jakości brzmienia).

Definitywnie jednak wprost z pudełka nie nazwałbym ich wygodnymi, przynajmniej nie dla osoby o dużych uszach i głowie.


Do podanych przez Ciebie gatunków słuchawki są odpowiednie brzmieniowo, grają z naciskiem na średnicę i muzykalność, bez nadmuchanego basu, jednocześnie też bez przesadyzmu scenicznego jak w K240. Jedynie kwestie wygody będą tutaj dla Ciebie elementem do mocnego rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję zamknięta tych słuchawek - K172HD (inne granie, konstrukcja bardzo podobna). Mimo, że nauszne to dla mnie są bardzo wygodne, bez problemu i bez bólu słucham na nich nieraz bez przerw i 3 godziny. Prawdopodobnie jest to kwestia trochę wyrobionych padów i przyzwyczajenia, bo na początku było trochę gorzej, ale nie tragicznie. Bardziej przeszkadza mi w ciepłe dni, że grzeją w uszy - po takim długim odsłuchu ucho jest rozgrzane a czasem nawet spocone. Z tym, że akurat welurowe pady są tutaj na plus względem skórzanych, w których ucho poci się dużo bardziej. Nawet w konstrukcjach otwartych wokółusznych z welurowymi padami (fidelio X1) efekt ten występuje. W K172HD jest lepiej niż w większości zamkniętych, poziom półotwartych. Czyli jest dobrze (co nie znaczy, że nie przeszkadza i nie mogłoby być lepiej).

Co do brzmienia K172HD to grają głównie środkiem pasma - dopiero po "fun modzie" pojawia się bas, a brzmienie robi się ciepłe i relaksujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić tańsze superluxy hd681 evo i do a pozostałą kase dołożyć do daca, np Fiio e10. Ja słuchałem akg 141 (bliźniaczy model) i one są wymagające co do źródła, nie ma co patrzeć na te 55 omów bo w rzeczywistości jest inaczej. Taka hd2 to do nich minimum, jeżeli chcesz Xonara to wiedz, że DX ich nie napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję zamknięta tych słuchawek - K172HD (inne granie, konstrukcja bardzo podobna). Mimo, że nauszne to dla mnie są bardzo wygodne, bez problemu i bez bólu słucham na nich nieraz bez przerw i 3 godziny. (...)

 

K172 mają grubsze i wygodniejsze pady od K142 jak na ironię - w tych drugich są stosunkowo mało amortyzujące i ucho szybko się w nich odkształca, także to również trzeba brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojeny widzę że to więcej problemu niż by się mogło wydawać. Brałem jeszcze pod uwagę http://www.mp3store.pl/article/akg-k242-hd-ean.9002761021158,2010070257334190342.html no ale zakup źródła przekracza już w tym momencie możliwości finansowe... chyba pozostaje mi zostać przy K514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używane wchodzą w grę to mogę K172HD załatwić (i zmodować), albo Denony D2000 w dobrej cenie - w razie zainteresowania napisz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat K242 są sporo lepsze od K514 i wygodniejsze od K142, choć ze swoją sporą przestrzennością mogą Ci się wydać aż zbyt przestrzenne ;).

Przestrzeni nigdy za wiele ale no integra kurcze... mogę sobie sam zrobić dobry wzmak słuchawkowy ale źródło ?

 

Bo K242 mi się najbardziej podobają .... a K142 wspomniałem bo nie zauważyłem że to nauszne a nausznych nie chcę. Tylko co z tym źródłem ...

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto je kupić nawet do integry na chwilę obecną, a jeśli sobie integra nie da rady z wysterowaniem mogę dołożyć jakiś wzmacniacz z własnej kuźni?

To pewnie marzenie ściętej głowy ale czy iRiver E30 to wysteruje jeśli by mi się zachciało brać je w podróż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra na pewno nie da rady (sprawdzałem kiedyś K240 MKII), po prostu trzeba się przemęczyć, a potem chociażby dorzucić im wzmaka DIY tak jak piszesz. Z czasem też kupić normalne źródło i w ten sposób cieszyć się z dobrego kompletu zdobytego krok po kroku.

iRiver również nie da rady :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, poczekam kupię K242, zrobię sobie wzmacniacz i potem kartę albo DAC'a.

 

 

CHYBA ŻE - ktoś zna jakąś parę monitorów pasywnych do współpracy ze wzmacniaczem lampowym w cenie takich słuchawek (500) to może tak się za to zabrać? :-)

 

Lubię słuchać muzyki "na głos" w sumie zawiesić oko na jakimś zestawie głośnikowym?

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie powinny. To generalnie ta sama rodzina przetworników co np. K240/242. Niestety oznacza to takie same wnioski co do ich napędu :). Gdy swego czasu wahałem się między K142 a K530 to pamiętam, że od strony wygody żałowałem potem nie brania 530-stek. Warto poczytać na ich temat i przy okazji o wymianie padów, bo przyznam się, że z palca sam bym się zastanawiał co tu zrobić - nie wiem jak wyglądają ich mocowania.

 

K530 były w dwóch wersjach w razie czego:

- białe z padami skóropodobnymi

- wersja LTD w malowaniu czarnym i z welurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności