Skocz do zawartości

iOS7


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Już pewnie każdy widział iOS7 - "tęczowy minimalizm", system przerysowany praktycznie od nowa. Brak innowacji, ale ogromna ilość zmian i nowości (niektórzy twierdzą że zwyczajnych zżynek z aplikacji z cydii i androida).

 

shared_controlcenter_lastframe_2x.jpgshared_notificationcenter_lastframe_2x.jshared_multitasking_posterframe_2x.jpgindex_safari_posterframe_2x.jpg

 

http://www.apple.com/ios/ios7/

 

Z oczekiwanych rzeczy - koniec wsparcia dla iPhone'a 3Gs. Z mniej oczekiwanych rzeczy - koniec wsparcia dla iPoda Touch 4G...

 

BTW będzie iTunes Radio dostępne za free (z reklamami) dla każdego oraz bez reklam dla posiadaczy iTunes Match



Jak widać wszystko jest teraz "płaskie, proste, minimalistyczne" ale niekiedy aż do przesady O_o nie podobał mi się kurs na skeumorfizm, ale w tym momencie jest to przejście ze skrajności w skrajność... Safari (razem z ikonką) wygląda teraz jak zabawka, a nie jak przeglądarka która zwojowała cały świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie podoba mi siꬠza bardzo "zernꬩ z androida" (ironia uprzedzam, bo zaraz bꤱ skaka栤o garde). A to z przedostatniego screenu ma One S.

Tpni괥 z HTC One S za pomoc Tapatalk 2.

Zgadzam si꠷ 100%

Wysyane z mojego LT18i za pomoc Tapatalk 2

 

Edytowane przez MaTi1556a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam preferowaem iPody, iPhony, iPady jako najlepiej wygldajce, najlepiej grajce i w ògòle za system, jakim jest (a w zasadzie by do 5.0) iOS. jednake jeeli Taczka 6G (cae ycie przecie nie mona na tym samym) bꤺie sprzedawana fabrycznie z iOS 7 to bꤺie trzeba przej栮a Szajsungi.

 

Gdzie jest Steve ja si꠰ytam? :(

 

Tpni괥 z HTC One S za pomoc Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają gui, które już raz widziałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się gui, które pierwszy raz widzę?

 

A tak serio, to nie przekonuje mnie - lubię obecny wygląd iOS. Teraz jest stos zrzyn i zmniejszenie czytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy teraz są dwa paski powiadomień jeden z dołu a drugi z góry? Ciekawe czy w 7.1 dodadzą jeszcze boczne...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy teraz są dwa paski powiadomień jeden z dołu a drugi z góry? Ciekawe czy w 7.1 dodadzą jeszcze boczne... Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

U góry masz powiadomienia, u dołu control center.

http://www.apple.com/ios/ios7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba w całości. Może kolorystyka jest za bardzo tęczowa. Ale ogólnie iOS 7 zaskakuje bardzo pozytywnie. Włożyli w niego masę pracy, co widać na każdym kroku i nie sądzę, aby system został skrytykowany.

 

iDaft - pytanie do Ciebie. Co Twoim zdaniem "za bardzo jest zerżnięte z androida"? Bo ja nie widzę niczego takiego. Inne systemy owszem, ludzie zwracają na to uwagę. Ale że z androida?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iDaft - pytanie do Ciebie. Co Twoim zdaniem "za bardzo jest zerżnięte z androida"? Bo ja nie widzę niczego takiego. Inne systemy owszem, ludzie zwracają na to uwagę. Ale że z androida?

Chciałem napisać jak typowy hejter i fanboj androida, co zaznaczyłem. Jednakże dopatrzyłem się paru 'ściąg' min. przerzucanie pomiędzy aplikacjami.

 

Pozdrawiam

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż do samego Androida upodabnia się do Holo UI... które jak widać baaaardzo Googlowi wyszło. Bo wyszło...

Zwłaszcz to control center wygląda jak takie Holo Gay Edition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się głównie lockscreen rzucił w oczy.. zresztą moim zdaniem nieważne z czego skopiowali i czy skopiowali. Ważne, że dodali jakieś funkcje, a to, że pojawiły się one w podobnej formie na innych systemach.. cóż, w każdej dziedzinie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę polać temu, który to napisał powyżej :) Jesteśmy na takim poziomie rozwoju elektroniki i systemów ich wspierających, iż moim zdaniem przynajmniej - bardzo ciężko jest zrobić coś mega innowacyjnego. Na potrzeby iOS funkcje, które dodali są innowacyjne bo jest to coś, czego wcześniej nie było - co dodawał tylko jailbreak.

 

Tak samo te porównania niektóre są nietrafione. Piszecie o tym, a zdajecie się nie wiedzieć o czym piszecie. Przykładowo na tych zdjęciach porównawczych przeglądarki - ta z "androida" to jest przeglądarka Chrome. Moim zdaniem większość porównań jest nietrafionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę polać temu, który to napisał powyżej :) Jesteśmy na takim poziomie rozwoju elektroniki i systemów ich wspierających, iż moim zdaniem przynajmniej - bardzo ciężko jest zrobić coś mega innowacyjnego. Na potrzeby iOS funkcje, które dodali są innowacyjne bo jest to coś, czego wcześniej nie było - co dodawał tylko jailbreak.

 

Szkoda, że Apple nie był tak dobroduszny jeśli chodzi o kształt tabletu (patent prostokąta)

Czy slide to unlock, no ale wiadomo, to nic że od lat kradną wszystko i potem patentują coby inni im nie ukradli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać ? Tego oczekuje rynek i ludzie na nim. Od kilku lat zmiany były ale ciągle kosmetyczne, system się opatrzył, niczym nie zaskakiwał. Jak dla mnie obecna beta to wyłącznie badanie rynku, w przypadku premiery zapewne wezmą do jesieni wszelkie opinie z branży i udowodnią, że po Jobsie przyszło nowe, kwestią jest dopracowanie wszystkiego aby było spójne bo teraz mam wrażenie, że pewne elementy się gryzą i nie stanowią monolitu do którego się wszyscy przyzwyczaili.

 

Jak widzę jest masa użytecznych funkcji, wszystko działa sprawnie a jedyne do czego sam sie przyczepię to właśnie dopracowanie szaty graficznej, która jest obecnie bardzo beta.

 

A i z miejsca śmieszą mnie opinie ludzi, którzy mówią, że nowy iOS jest kopią innych systemów. Oczekujecie, że ktoś na nowo stworzy koło ? Może trójkątne ikony do tego ? :) Każdy się czymś inspiruje, zarówno w branży technologicznej jak i muzycznej i kazdej innej. Każdy na czymś bazuje i nie ma szans żeby od tak zrobić coś od podstaw bo większość rzeczy już dawno została pokazana a rynek inspiruje się sam, wzajemnie.

Edytowane przez eternia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności