Skocz do zawartości

Po Prostu Co Kupić :)


krejas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

sprawa jest prosta:

 

* iPod 4gen 20gb grayscale/photo - używany, bez gwarancji, cena: ok. 400 zł (różnie to bywa)

 

* iPod Nano 1gen 4gb - używany, możliwa gwarancja, cena: ok. 500 zł (też to różnie bywa)

 

* iRiver H10 6gb - nowy, z gwarancją (9 miesięcy od sprzedawcy), cena: 559 zł

 

* Sandisk Sansa E260 4gb - nowy, z gwarancją (12 miesięcy), cena: 499 zł

 

Co? Dlaczego? Wady? Zalety? Chyba wiecie co macie robić :P

 

Bardzo proszę o pomoc, bo w końcu chciałbym coś kupić, a nie mam pojęcia co wybrać xD

 

Ogółem najtańszy jest iPod 20gb, dodatkowo ma najwięcej pamięci ... ale za to nie ma gwarancji i jest najwiekszy z nich wszystkich :/

 

Pozostała trójka - podobno najlepszy iRiver ... ale sam nie wiem :P Jeszcze kilka opini bym usłyszał chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje jakiś dobry "grajek", <2GB, do 400zł, nówka rzecz jasna... ? Nie musi odtwarzać filmów i zdjęć, nawet nie musi być kolorowy wyśw. ;)

 

Z tego co mi wiadomo to w stajni iRivera nie ma takiego odtwarzacza :(.

Że co?? H10Jr lub T10 FM 1GB na Allegro za 399zł. Rozumiem, że <2GB oznacza mniej niż 2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mnie kusi zeby kupić iPoda 20gb :P Jest najtańszy i jednoczesnie ma najwięcej miejsca ... ale nie ma gwarancji, a to dyskowy player, więc łatwo może sie coś spier#$% :P To chyba nie jest dobry pomysł jednak :P

 

A jak to jest z tym micro hdd? Podobno jest już lepiej o wiele ... a jak to wygląda w praktyce? Jak wygląda sprawa niezawodności i trwałości na wstrząsy?

 

W sumie to iRiver jest największy pojemnościowo i najlepsza jakośc .. hmm

 

A jeśli chodzi o sansę i nano, to chyba lepiej sandiska brać - dobrze myslę? Oba są w podobnje cenie, a sansa jest nowa całkowicie + gwarancja 12 mies. ... no i podobno bardzo duży potencjał ma :) Jakośc dzwięku jest lepsza niż w nano? Jak to jest tak naprawdę? No i ma lepszy ekranik ... ale to już dodatek w sumie :)

 

Czyli własciwie pojedynek ograniczył się do:

- iRiver H10 6gb

- Sandisk Sansa E260 4gb

 

Piszcie czy dobrze rozumuję jeśli chodzi o te iPodki :) No i co ostatecznie wybrać :P Mozecie tez podawać jeszcze jakieś inne propozycje ciekawych playerów o pojemności od 4 gb wzwyż do max. ok. 550 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym micro hdd? Podobno jest już lepiej o wiele ... a jak to wygląda w praktyce? Jak wygląda sprawa niezawodności i trwałości na wstrząsy?

 

Jest czujnik wstrząsów, który wyłącza dysk podczas upadku. Duże HDD w odtwarzaczach nie zawsze to mają. Do tego mały, 1calowy dysk będzie mniej podatny na uszkodzenia niż duży, 2calowy HDD... Dość powiedzieć, że mi Zen (5GB, dysk 1") spadł z 1,5 metra na twarde deski i żyje :)

 

Jakośc dzwięku jest lepsza niż w nano? Jak to jest tak naprawdę? No i ma lepszy ekranik ... ale to już dodatek w sumie :)

 

Sansa jest na podzespołach iPoda, ale jednak brzmi gorzej od niego. Ale i tak jest lepszym wyborem, bo różnica w dźwięku nie jest duża.

 

Ja jestem za H10. Dodatkowo jest na niego tworzony Rockbox, więc później dojdzie obsługa filmów i wiele innych "features". Aczkolwiek na Sanse też go mają tworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie prowadzi H10 :) Proszę o jeszcze kilka wypowiedzi ...

 

Właściwie to oglądanie filmów na H10 chyba mija się z celem :P

A jak z tym jest na Sansie? Zbędny bajer? Bo w sumie film w dłuższej podróży to fajna sprawa ... tylko czy to w ogóle da sie oglądać?

 

Jaka jest rozdzielczość w Sansie, a jaka w H10?

 

W ogóle te odtwarzacze mają jakieś wady? Bo głównie pisze się o zaletach, a o wadach już tak często sie nie wspomina :)

 

Jeszcze chciałbym wiedzieć czy jest coś innego wartego uwagi o pojemności > 4gb i cenie < 550zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze się o wadach bo są tysiące wątków typu co kupić do 250zeta a co do 260zeta. Albo jakie słuchawki do mojego t10 512mb a jakie do mojego t10 1gb, zdarzają się też hardcorowcy - jakie słuchawki do mojego t10 1gb FM.

 

Sorry ale jak forum zasypane jest takimi tematami to nikomu nie chce się po raz tysięczny rozwodzić na temat wszystkich wad i zalet każdego konkretnego modelu, a także gdzie i jak najlepiej go kupić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA wszedł iRiver clix 4GB, co oznacza, że należy poczekać na U10 4GB, aż się pojawi w Europie.

 

Co do T10 i H10Jr - T10 jest na palucha, ma mniejszy ekran, ale ma klipsa. Podobno też ma nieco prostszego SRSa względem H10Jr., który poza tym jest na akumulator. Więcej różnic nie widzę. Aha, no i H10Jr nie ma w wersji 2Gb jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności