Skocz do zawartości

Chickenek


Chickenek

Rekomendowane odpowiedzi

W moich CAL przestał grać prawy głośnik, więc była to doskonała okazja by zlecić recabling. Po długich poszukiwaniach okazało się, że Damian ma najlepszą cenę oraz najciekawszą ofertę. Doskonały kontakt + perfekcyjna jakość wykonania = zadowolony audiofil :D Polecam wszystkim niezdecydowanym i serdecznie pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero po czasie odkryłem jak mnie ten użytkownik oszukał. Kupiłem dt880 za 850zł w ostatnie wakacje. Posłuchałem ich niecałe dwa miesiące z przerwami i potem praktycznie ich nie słuchałem.

Przed sprzedażą postanowiłem dać je do modów. Niestety wyszło szydło z worka. Oto jaki otrzymałem opis:

 

"Po rozebraniu jednej muszli wyleciał luzem plastik z driverem, a kable zostały w środku. Recabling został źle zrobiony, bo wpuszczono gruby kawałek plastikowej rurki do środka muszli i zalano klejem, przewody są dość sztywne i co najważniejsze, nie zostawiono nadmiaru przewodów tylko polutowano i złożono wszystko na styk. Metalowe blaszki które były lekko wtopione w plastik robiły za styki między wyprowadzeniami cewki a kablem do jacka. Blaszki z tym kablem na styk przy zwykłym użytkowaniu słuchawek wyrwały się z plastiku, jak to rozebrałem, to ciężar drivera urwał wyprowadzenia cewki. Rzecz nie do odratowania, rozebrałem driver, okazało się, że oryginalny klej nie trzymał w ogóle i dodatkowo membrana drivera jest delikatnie uszkodzona i wygląda jakby ktoś chciał ją kiedyś wyjąć. Driver w efekcie przez producenta projektowany był na nierozbieralny, nie da się go rozebrać i odwinąć ciut drutu cewki by odtworzyć porwane połączenia. Kwestia kiedy by się to rozpadło od zwykłego używania to kwestia czasu, zakładania i zdejmowania słuchawek z głowy. Rozebrałem, żeby wymienić wytłumienie, rozpadło się samo. Żeby przy rekablu było zostawione więcej swobodnego kabla w muszli i luzu to by się nic nie stało. A w połączeniu jeszcze z tą rurką wbitą i profesjonalnie wklejoną na kropelkę do połowy muszli nie miało jak pracować przy ruchach bo było na sztywno i nie ma się co dziwić, że się rozpadło."

Po tym odradzam jakiekolwiek interesy z nim. Pierwszy raz natknąłem się na takie coś na forum i postanowiłem się tym podzielić ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle :) Komentarz wystawiony bez żadnego kontaktu? Wystarczyło napisać :) Tak się składa, że ja używałem ich bezproblemowo przez ponad rok, a recabling wykonywała firma moon dragon, więc nawet nie rozbierałem tych słuchawek :) Dodatkowo, jeżeli ktoś otwiera słuchawki driverem w dół, to nie powinien się za to zabierać, bo w każdych słuchawkach wypadający driver może wyrwać pady lutownicze/drut cewki.

 

Najbardziej boli brak kontaktu przed wystawieniem komentarza, no ale cóż, jeżeli tak się rozwiązuje problemy, to ja umywam ręce od nieumiejętnego postępowania innych DIY'erów ze słuchawkami. Jeżeli chcieć szukać winy, to u kogoś kto je rozbierał lub firmy wykonującej recabling (ja z nimi problemu przez półtorej roku nie miałem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bezproblemowo. Akurat. Wystarczy ten temat z forum: http://forum.mp3store.pl/topic/99466-dt880-driver/ Cytat z tego: " Witajcie mam dosyć ważne pytanie mianowicie - siadła mi jedna słuchawka w Beyerach DT880 "

 

Nie wiadomo jeszcze co się z nimi działo i jaką mają historię. Nie wierzę, że moon audio by taką fuszerkę zrobił z tym. Już samym czasem używania się mieszasz. Mi pisałeś, że używałeś ich 8 miesięcy, teraz już wychodzi, że ponad rok.

 

Wiadomo, że będziesz się wykręcał i szedł w zaparte. Wiem, że nic nie wskóram, ale napisałem tylko i wyłącznie dla zasady (natchnął mnie kolega Rymcymcym, który miał podobny przypadek z T70). Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chickenek w tych słuchawkach było grzebane konkretnie, jeden driver nowy (pewnie ten, który w międzyczasie w nich wymieniłeś - vide powyższy link Gryfa), drugi nakombinowany tak, że żal d... ściska. Rozumiem, że kupiłeś już zrekablowane? W takim razie kto wymieniał przetwornik? Kto tak pięknie "zakombinował" przy drugim?

 

Pisałem swego czasu do Ciebie PW i sam proponowaleś mi "ratowanie" przetwornika z DT880. Chcesz, żebyśmy uwierzyli, że nawet do nich nie zaglądałeś, a co złego to nie Ty?

 

W ogłoszeniu o sprzedaży nie było ani słowa o tym, że słuchawki były naprawiane - przez kogokolwiek.

 

Strasznie drażni mnie kombinowanie i wciskanie ludziom bubla, kolegom z forum. W imię czego? Kilku plnów? Żebym tylko ja nie stracił? Płytkie.

 

ps. co do nieudolności diy'era który rozbierał słuchawki możesz zasięgnąć opinii o jego kompetencjach np. u fatso - może przestaniesz wtedy zwalać winę na wszystkich dookoła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - takie sprawy załatwia się na PW, jeżeli ze słuchawkami się coś działo wystarczyło napisać, zamiast od razu robić wojenkę tutaj 2 na 1 :) Mało to honorowe i dojrzałe podejście do sprawy.

 

Po drugie dobrze przekręciłem teraz ile ich używałem, ale mając 20 par słuchawek przez okres czasu od sprzedaży w/w człowiek nie pamięta dokładnie ile które miał, niech będzie i te 8 miesięcy. Jeżeli każdy z was jest alfą i omegą - tylko pozazdrościć doskonałości.

 

Nie wykręcałbym się ani nie chcę tego robić, ale też nie będę milczał, gdy lecą fałszywe słowa w moją stronę - nikt kogo oczerniają nie będzie cicho siedział, jeśli ma chociaż trochę godności własnej.

 

Słuchawki z przytoczonego tematu, to zupełnie inny model o innej impedancji i nawet jeśli znajdę rozmowę z KONSBUDEM, to wstawię ją tutaj, dla rozwiania waszych wątpliwości :) A padły podczas sylwestrowej zabawy, kiedy jeden z gości wyrwał przewód. Jeżeli chcecie to i jego powołam na świadka :)

 

Mógłbyś coś wskórać, jeśli podszedłbyś do tego, jak człowiek - napisał PW w celu wyjaśnienia sprawy, zamiast tutaj toczyć własną wojnę, ten temat nie został do tego stworzony.

 

@Szwagiero

Adwokata tutaj też nie potrzeba, sprawę przetwornika wyżej już wyjaśniłem. Przetwornik i tak wymienia KONSBUD, więc nie musiałem zaglądać do słuchawek (a i tak nie chodzi o ten model). Jeżeli masz uraz do mnie lub gorsze dni, wyładuj emocje w innym miejscu.

 

Nie kombinowałem ani nie kombinuję, podchodzę zawsze rzetelnie do użytkowników i chętnie im pomagam, więc płytkie to są w tym momencie wasze wypowiedzi. Równie dobrze ja mogę napisać - używał rok, a teraz ma wonty, że nagle coś jest nie tak - wtedy bym wyszedł na gbura i materialistę, za jakiego mnie tutaj podajecie :)

 

A co DIY'era, jeżeli ktoś nie zna podstawowych praw fizyki, to chyba nie ma o czym rozmawiać. Przetwornik wyjmuje się ręcznie, a nie odwraca słuchawki tak, żeby wypadł z okablowaniem i całą resztą. Jeżeli się mylę, chętnie się poduczę.

 

 

Dalszy konflikt prosiłbym konsultować ze mną poprzez PW, tak jak to powinno mieć miejsce od początku. Wystarczyło napisać i sprawa była do obadania, a tutaj się zaczyna wojenka i sprowadzanie przyjaciół do tematu ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spóźnione, ale szczere.

Duży plus za wiele rzeczy, z ważniejszych:
- rekomendacja słuchawek, a przede wszystkim zmiana z HD580 na HD565(jak najbardziej na plus)

- pośrednictwo w sprzedaży DACa+zasilacz

- możliwosć odsłuchu/porównania z innym(lepszym sprzetem)

- recabling+mod HD565

- trzymanie pieczy nad stanem DACa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę, bo całkiem zapomniałem. Jakiś czas temu Chickenek zrekablował mi AKG K551, zrobił to oczywiście profesjonalnie i w dobrej cenie. Do tego naprawił mi CD'ka i tutaj ogromny PLUS, bo całkowicie za darmo. Co z tego, że wada ponoć błaha, liczy się gest :)

 

 

Zleciłem też zmodowanie PSX'a, ale niestety okazało się, że szaraczek był już na skraju wyczerpania i przyjechał do mnie niegrający. Winnym okazał się być napęd, który ktoś wcześniej "podkręcił". Cóż, widocznie ciężko zdobyć niegrzebanego SCPH-1002, więc ostatecznie nie było mi dane posłuchać, jak gra sprzęt zmodowany przez Chickenka. Tutaj kolejny plus, bowiem otrzymałem zwrot za mody.

 

 

Wcześniej też sporo rozmawialiśmy na PW, Chickenek zawsze znalazł czas na pomoc. Szczerze polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już kiedyś, X lat temu byłem naprawiać u Chickenka SM PL50 - pełna profeska.

Ostatnio odebrałem od @Chickenek moje AKG K518, które podjął się naprawić. Przeszczepił kabelek, zmienił jacka, poprawił oplot. Wszystko bardzo dobrze zrobione, a wisienką na torcie była cena, zaskakująco niska. Polecam, jak najbardziej polecam. Ucięliśmy sobie również krótką pogawędkę, kulturalny człowiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno miałem możliwość posłuchania słynnej audio-szufladki :) Polecam gorąco - kolega Chickenek ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby profesjonalnie pomóc w doborze lub modyfikacji urządzenia. Pozdrawiam i polecam !

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem naprawdę bardzo zadowolony z efektu naprawy. Kabelki ładnie i solidnie zlutowane. Dźwięk i mikrofon działają bez zarzutów. Bardzo sympatyczny kontakt. Zero problemów. Bardzo dobrze zabezpieczona przesyłka powrotna. Zdecydowanie polecam kolegę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był najgorszy dzień w moim życiu, bo Damian zaraził mnie Audeze... Nie mogę teraz przestać o nich myśleć!

 

A tak na serio, to bardzo polecam Chickena. Zostałem zaproszony do jego domu w celu odebrania "nowego ogona" do moich k601. Jak zwykle wykonanie jak i podejście do sprawy perfekcyjne. Użytkownik to duża gaduła (co bardzo sobie cenię wśród ludzi). Ponadto przesłuchałem wyżej wymienionych Audeze, Q701 i Takstarów oraz poznałem słynną audio-szufladkę. A pod koniec zostałem poczęstowany Coca-Colą, dzięki!

 

Cena, hmmm... Trochę mi wstyd, że Damian na mnie nie zarobił, bo cena recablingu była dość tania!

 

Obym w swoim życiu spotkał więcej takich ludzi. Jeszcze raz polecam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności