Skocz do zawartości

Słuchawki do Sansa Clip+


Kardithron

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad kupnem nowych dokanałówek do mojej Sansy Clip+, jednakowoż nie wiem, czy ma to sens. Są jakieś słuchawki dokanałowe, które lepiej wyzwolą potencjał odtwarzacza od aktualnie przeze mnie posiadanych SoundMagic PL10?

 

Może już te słuchawki wyciskają wszystko z nawiązką i nie warto wydawać kasy?

 

Czekam na opinie. :)

 

EDIT: Nie są to może słuchawki dokanałowe, ale chętnie poznam Waszą opinię na temat modelu Philips SHS470000.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten player ma bardzo duży potencjał.

 

Serio? A co proponujesz? Sam jestem ciekaw jak uwolnić jego potencjał

 

Ja polecę Sony MH1c z tych tańszych. Nieco droższe Sunrise Impressive Edition też warto

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mógłbym wydać na nie pi razy drzwi 150 zł. :)

 

Można wziąć też pod uwagę to, że chciałbym je zakładać do porannych przebieżek. Może jakieś zaczepy za ucho, czy coś? Bo klips do odzieży to już fundamentalna sprawa (czyt. bez niego ani rusz).

 

Słucham w sporej mierze metalu. Szczególnie przy wspomnianych przebieżkach.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mógbm Ci polecić MEE M9 bo to chyba jedyne słuchawki (bardziej basowe) kóre ten player potrafi napędzić.

Z nausznymi (jakimi kolwiek od 32 OHM) jak dla mnie nie daje rady i gra tak jakby wszystko było za jakąś kotarą (ścięta góra więcej średnich),a bas przypomina pukanie w karton przy czym nawet w połączeniu z FiiO E6 efekt jest bardzo słaby,ale to z nausznymi dlatego poleciłem m9 bo to jedyne doki jakie z nim połączyłem i nawet dobrze to zagrało :)

Edytowane przez gLp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mógbm Ci polecić MEE M9 bo to chyba jedyne słuchawki (bardziej basowe) kóre ten player potrafi napędzić.

 

Mógłbyś mi o nich coś więcej napisać? Im więcej, tym lepiej, bo mnie zainteresowały. ^_^ Cena dobra.

 

Jezeli zaś chodzi o nauszne, to możecie mnie wyśmiać, ale jadę na noł-nejmach dołączonych w gratisie do kolekcji muzyki klasycznej wydawanej kiedyś przez pewną gazetę. Mam je od paru lat i nie narzekam. :) Powiem więcej: z chęcią przełączam się na nie z SoundMAGIC PL 10, jeżeli mam taką możliwość (czyli najczęściej wtedy, gdy jestem w domu).

 

Najpewniej wynika to z faktu, że nie mam porównania z innymi. No... poza jednym modelem, który kiedyś wygrałem na konkursie gitarowym. Był gorszy. ;P

 

Nie można też wykluczyć, że najzwyczajniej w świecie trafiłem na niebiańskie noł-nejmy. :D Ale to chyba mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz coś na ich temat:

http://forum.mp3store.pl/topic/66549-meelectronics-m9/

i tutaj także:

http://azahiel.blogspot.com/2010/09/meelectronics-m9-renegat.html#more

 

Od siebie mogę dodać,że to chyba najlepsze doki jakie dotychczas miałem (wcześniej Sennheiser CX 150 i wiele par noł nejmów).

Jak dla mnie grają bardzo dobrze tzn. góra nie gryzie tak po uszach jak np. w Pionkach se-m390,średnie są jakby lekko wycofane (mniej niż w xb500) a bas po pewnych modyfikacjach eq potrafi naprawde nisko zejść i tym właśnie sie kierowałem wybierając te słuchawki,ale nie wiem jak będą sie sprawować przy rodzaju muzyki jakiej słuchasz bo ja głównie słucham rapu,r'n'b i dubstepu rzadko indie rocka i sprawują sie bardzo dobrze niezależnie czy to na clipie czy na fonie (samsung delphi i LG L5 + PowerAMP).

Do clipa możesz również wgrać rockboxa,który znacznie poprawi jakość dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z napędzeniem, tylko charakterem grania.

I nie wiem w czymsłyszałeś wielką różnicę tylko po zmianie softu. Dla mnie grał identycznie.

W wyższych rejestrach bo na oryginalnym są one jakby przysłonione (na plattanach,xb500,FAS 5059 i se-m390 na m9 nie było słychać zbytniej różnicy bo same z siebie mają lekko podbitą góre) nawet po podbiciu w eq,a na rb bez podbijania grało już troche inaczej (bez zamuły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności