Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Awei ES-120i czy warto wydac na nie 50zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, mam też na oku ES800m.

WIEM że zrobiłem tego samego wieczoru temat o tym ale nie mogę na niego wejść (wyskakuje mi błąd 404) niewiem czy został zaiwszony usunięty, mam go zapisanego w zakładkach i za każdym razem błąd 404 nie odnaleziono strony

słucham rapu a słuchaki grać bedą wraz z sony nwz a844, budżet to max 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam słuchawek firmy Awei. Moje ES-800M padły 2 razy, nawet nie wiem czy opłaca mi się wysyłać kolejny raz na gwarancję, bo koszta wysyłki przewyższają opłacalność. W obu przypadkach przyczyną był jack, coś nie styka, raz gra lewa/prawa, raz cisza. 2 pary w przeciągu 2,5 miesiąca. Znajomemu poszły Awei Q3, dokładnie ten sam przypadek, kupowane u innego sprzedawcy. Dodatkowo dbałem o te słuchawki, nie rzucałem nimi itp :P Normalne użytkowanie, gdzieś 2h dziennie (poza domem). Szału idzie dostać, napisałem do sprzedawcy czy nie wymieniłby mi ich na jakiś inny model, z moją dopłatą, wątpię w to, bo nie ma obowiązku tego poczynić, przecież dopiero 2gi raz są na gwarancji... No ale czekam na odp.

Ja tylko ostrzegam, same wysyłki, gdybym dotrwał do tej 3 wymiany, wyniosłyby mnie 40 zł (pierwsza - dostawa oraz kolejne 3 razy wysyłka na gwarancje, niestety sprzedawca nie zwraca pieniędzy za wysyłkę w ich stronę).

Największemu wrogowi bym nie polecił tej firmy, dzień bez muzyki to dzień stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam słuchawek firmy Awei. Moje ES-800M padły 2 razy, nawet nie wiem czy opłaca mi się wysyłać kolejny raz na gwarancję, bo koszta wysyłki przewyższają opłacalność. W obu przypadkach przyczyną był jack, coś nie styka, raz gra lewa/prawa, raz cisza. 2 pary w przeciągu 2,5 miesiąca. Znajomemu poszły Awei Q3, dokładnie ten sam przypadek, kupowane u innego sprzedawcy. Dodatkowo dbałem o te słuchawki, nie rzucałem nimi itp :P Normalne użytkowanie, gdzieś 2h dziennie (poza domem). Szału idzie dostać, napisałem do sprzedawcy czy nie wymieniłby mi ich na jakiś inny model, z moją dopłatą, wątpię w to, bo nie ma obowiązku tego poczynić, przecież dopiero 2gi raz są na gwarancji... No ale czekam na odp.

Ja tylko ostrzegam, same wysyłki, gdybym dotrwał do tej 3 wymiany, wyniosłyby mnie 40 zł (pierwsza - dostawa oraz kolejne 3 razy wysyłka na gwarancje, niestety sprzedawca nie zwraca pieniędzy za wysyłkę w ich stronę).

Największemu wrogowi bym nie polecił tej firmy, dzień bez muzyki to dzień stracony.

 

to tylko jack, wiec nie przesadzajmy. rownie dobrze mozna bylo wstawic cos na wlasna reke i olac cala gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES120? Przymulony bas i dużo blaszanej góry. ES600 lub ES500 są znacznie lepsze. Btw będzie kolejna recenzja jednych z nich dziś, jeśli się wyrobię. ES500 mają punktowy bas i odprężający styl, a es600 świetny bliski środek, górę i niepospolity impakt dźwięku w ogóle.

 

Wykonanie wszystkich modeli jest takie samo na razie i to jest standard w takiej cenie. Płaskie kable to po prostu kiepski pomysł przy typie kabli jakiego wszyscy używają w dokach. Ajays są droższe, a lądują w warsztacie regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na tym ,,makaronowym'' kablu, oprócz wyglądu jest dla mnie duzy wygodniejszy. pilot niepotrzebny ale nie pogardze jak będzie. sprawa rejackingu też mnie interesuje, podobno po takim zabiegu raz wymiany kabla słuchawki mogą dostać niełego kopa ;)

 

a więc 120i odpada, czekam z nie cierpliwościa na reckę!

będzie na twoim blogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi kiedy maciux



Awei ES-600i ogólnie ciekawsze od Awei ES-800m lecz 2 dyszki droższe gdzie ja bym wolał je zatrzymać ;) na alledrogo zapłace za Awei ES-800m 35zł + przesyłka a za Awei ES-600i 59 + przesyłka

wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że kupię Awei ES-800m, chyba że polecicie coś innego do około 50zł (ale zawsze JAK NAJTANIEJ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam słuchawek firmy Awei. Moje ES-800M padły 2 razy, nawet nie wiem czy opłaca mi się wysyłać kolejny raz na gwarancję, bo koszta wysyłki przewyższają opłacalność. W obu przypadkach przyczyną był jack, coś nie styka, raz gra lewa/prawa, raz cisza. 2 pary w przeciągu 2,5 miesiąca. Znajomemu poszły Awei Q3, dokładnie ten sam przypadek, kupowane u innego sprzedawcy. Dodatkowo dbałem o te słuchawki, nie rzucałem nimi itp :P Normalne użytkowanie, gdzieś 2h dziennie (poza domem). Szału idzie dostać, napisałem do sprzedawcy czy nie wymieniłby mi ich na jakiś inny model, z moją dopłatą, wątpię w to, bo nie ma obowiązku tego poczynić, przecież dopiero 2gi raz są na gwarancji... No ale czekam na odp.

Ja tylko ostrzegam, same wysyłki, gdybym dotrwał do tej 3 wymiany, wyniosłyby mnie 40 zł (pierwsza - dostawa oraz kolejne 3 razy wysyłka na gwarancje, niestety sprzedawca nie zwraca pieniędzy za wysyłkę w ich stronę).

Największemu wrogowi bym nie polecił tej firmy, dzień bez muzyki to dzień stracony.

 

Sam miałem problem z nimi i po wymianie jest ok. Nie można też po jednym modelu całej marki pojechać po moje awei 600i działają prawie rok i nie mam z nimi problemu jak dotychczas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zgadzam się, nie dość, że też 120, to o wiele lepsze :D

zalezy mi na tym ,,makaronowym'' kablu, oprócz wyglądu jest dla mnie duzy wygodniejszy. pilot niepotrzebny ale nie pogardze jak będzie. sprawa rejackingu też mnie interesuje, podobno po takim zabiegu raz wymiany kabla słuchawki mogą dostać niełego kopa ;)

 

a więc 120i odpada, czekam z nie cierpliwościa na reckę!

będzie na twoim blogu ?

Żeby było jasne - "rejacking" to taka jak dla mnie głupawa (ale jakaś) nazwa dla desperackiej naprawy kabla przerywającego tuż przy wtyczce. Polega na wymianie wtyczki na taką, którą ręcznie można zainstalować. Efekt jest taki, że masz dziwną wtyczkę, która estetycznie nie pasuje do reszty słuchawki, ani nie jest w zaden inny sposób lepsza od oryginalnej, chyba, że jakoś wyjątkowo sprytnie kabel się ochroni. Po takim zabiegu kabel fabryczny nie jest ani mocniejszy, ani ładniejszy, ani słuchawki od tego nie grają lepiej. Jeśli nie daj boże zewrze się kabelki, to będzie to grało masakrycznie.

recabling - czasem coś zmienia, ale:

a)w dokach jest mało sensowny, bo "lepszy" kabel w rozumieniu audiofila to często mniej wygodny,

b)W większości przypadków nie słychać różnicy

c)jest drogi

 

Piszę tylko na wszelki wypadek, bo tymi rzeczami na ogół interesują się ludzie dopiero jak im słuchawki nie działają, a nie jak planują zakup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES800M

-upierdliwy płaski kabel

-dla mnie zbyt "krzykliwe"

-gumki z zestawu kiepściutkie

 

Ogólnie mogą być ale to żadna rewelacja ,te 4-5$ może są warte.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi się wydawało ze płaski kabel to zaleta ale tutaj on tylko przeszkadza dynda i jest nie wygodny w użytkowaniu,cały czas go "czuć" , z ulgą wróciłem do normalnego kabla , krzykliwe znaczy się maja za dużo góry ,dźwięk jest zbyt ostry ,krystaliczny nie wiem jak to nazwać bo nie jestem ekspertem :-).

 

To są słuchawki które kosztują 3-4$ w hurcie dlatego ich awaryjność będzie bardzo duża bo na czymś trzeba zaoszczędzić,zresztą już ludzie na padające awei zaczynają narzekać,nie dziwie sie bo z kilku moich sprzedanych par chyba wiekszość się rozwaliła po miesiącu ,dwóch ,tak więc jak ktoś pisze o trwałości tych słuchawek to albo je sprzedaje albo chce nakręcić "hype" :-)Tipsy są kiepściutkie ,kiepsko izolują i nie siedziały dobrze w uszach.

 

Dla kogoś te słuchawki mogą być bardzo dobre dla mnie były do kitu :-)

 

Ogólnie ja bym nic poniżej Soundmagic E10 już nie kupił dlatego nie doradzę ,wypowiadam się tylko na temat tego konkretnego modelu z którego miało okazje skorzystać.

dla mnie płaski kabel to akurat gigantyczna zaleta :)

co masz na myśli mówiąc krzykliwe ?

czemu gumki kiepskie co z nimi ?

jak już krytykujesz daj inną propozycję

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko w porządku, rzeczywiście masz rację . ale ja NIE MAM 150zł na słuchawki tylko 50zł... nie polecaj mi Soundmagic E10 bo sa stanowczo za drogie

czytaj ze zrozumieniem ,nie polecałem ci E10 , czy ja gdzieś napisałem żebyś kupił sobie E10 ?. Za 50zł nie kupi się dobrych ,trwałych doków.:-)

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie kupie awei. prawdopodobnie żadnych. niestety poleciłem 800m koledze. dostał je tydzień temu i po 2-3 dniach mu padła prawa słuchawka. Kolega jest dość ,,przykości'' więc ani nie biega z nimi a chodzi powoli jak żółw. ponad to zalecałem mu dbanie o nie i dbał, tak mi przynajmniej mówił.

Czuje się do dupy bo sam je poleciłem i kolega jest 6 dyszek w plecy.

więc temat ponawiam, teraz tylko bez żadnych awei, priorytetem jest WYTRZYMAŁOŚĆ i dobre granie. kabel nie musi być makaronem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności