Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do iModa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że jakiś czas temu kupiłem od kuropa iModa i gra on z fiio E07k przyszła pora na kupno jakiś lepszych słuchawek.

 

obecnie mam doki cresyn c510e - jak dla mnie grają wporządku, ale muszę w paru miejscach coś podbić, coś zbić aby grało to tak jak chcę. mam też świadomość że nie są to jakieś wysokiej klasy słuchawki.

 

chciałbym więc kupić jakieś naprawdę dobrej klasy słuchawki do mojego iModa....ale uwaga niestety nie mam zbyt dużo funduszy więc chciałbym znaleźć coś może nie będzie jakimś high end ale będzie grało naprawdę już dobrze, taka już lepsza półka niż masówa, coś co na pewno można postawić co namniej o półkę wyżej od moich c510e (wiem że to nie jest jakiś super odnośnik więc pisząc inaczej tak coś co gra jak w klasie za "300-500 zł" - kwoty wzięte są w cudzysłów bo i za mniej można dorwać dobre słuchawki jak i za więcej mogą być kupiaste słuchawki).

 

stąd pytanie do Was wszystkich drodzy Forumowicze co byście polecili.

 

 

budżet: trudno powiedzieć, im mniej tym lepiej, myślę że tak do 300 zł. jeżeli za coś warto dopłacić żeby zrobić różnicę (mając na uwadze o czym piszę w tym poście powyżej i niżej) to dopłacę ale jeżeli to jest sztuka dla sztuki to nie jestem chętny do dopłat.

 

proponujcie zarówno i te nowe i te używane, pewno lepszej klasy słuchawki w tej ocenie to prędzej kupię używane niż nowe, ale kto wie. plus oczywiście wszelkie "chińszczyzny" też wchodzą w grę pod warunkiem że spełniają wymagania.

 

wymagania:

 

- przede wszystkim słuchawki mają zgrać się dobrze z moim iModem i fiio e07k;

 

- tak jak piszę myślę o słuchawkach zamkniętych;

 

- słuchawki będą używane w 95% we wszelakiej maści podróży (z i do pracy, oraz okazyjnie jakimś pociągiem kilka razy w roku). nie zależy mi na systemie składanym (w pracy słuchawki kładę na dużym biurku). czyli portable, ale nie boję się większych słuchawek, choć oczywiście jest pewna granica tego co chciałbym założyć na głowę i paradować po mieście;

 

- wygląd też raczej nie ma znaczenia;

 

- słuchawki muszą być wygodne (mam jeszcze c550h które na początku mnie rypały w czerep i w uszy i dopiero lekkie odgięcie pałąka pomogło, więc słuchawki których szukam nie mogą być imadłem, mają być wygodne);

 

- po doświadczeniach z c550h skłaniam się ku słuchawkom wokółusznym (c550h są nauszne i mają to do siebie że w zależności jak je się ułoży na uchu albo jak je się dociścnie to grają lepiej lub gorzej, może to jest kwestia tego że muszle nie obkręcają się w pionie tylko w poziomie, ale nie chcę się tym przyjmować przy nowych słuchawkach);

 

- słucham różnej muzyki, obecnie jednak głównie alternative rock, nu metal, hip-hop-/rap, trochę dance, popu (nie słucham muzyki klasycznej, jazzu itp.) dla przykładu System of a Down, Serj Tankian, Scars on Broadway, Ignite, P.O.D., Guns N' Roses, Kid Cudi, Fort Minor, Wale, Jay-Z, Santana.itd.

 

- co do przekazu muzycznego to lubię: (i) szeroką scenę, (ii) jak dźwięki są dobrze odseparowane, (iii) jak bas jest wyrazisty, miękki, ale nie zalewa żadnych pasm; (iv) jak dźwięk nie jest zamulony; (v) jak wysokie nie kłują; (vi) jak wokale nie są oddalone. ogólnie lubię równe granie z dynamizmem.

 

Oczywiście przejrzałem różne posty i co byście powiedzieli na:

 

- ATH M50

 

- Shure SRH 240 (perul mod) / Shure SRH 440;

 

- ATH SJ-55;

 

- Superlux hd661;

 

- JST HP-525;

 

- może któreś AKG? które?

 

Skomentujcie pls któreś z ww. jak i podrzucajcie swoje pomysły.

 

Nie proponujcie please słuchawek otwartych albo półotwartych, bo ani nie chcę w podróżu słuchać płomiennych rozmów ludzi obok ani nie chcę przeszkadzać innym.

 

P.s. jeżeli ktoś uzasadni że np. jakieś doki jednak będą lepsze to na jakieś dobre doki (w tym "armatury) też mogę się zdecydować (wtedy po prostu sprzedam swoje c510e albo staną się one zapasowe)

 

Edit: Nie wiem co się stało, ale są dwa takie same posty. Czy któryś z moderatorów mógłby skasować wcześnieszy post (ten ma poprawioną gramatykę)

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszukałbym HD25-1, używek - myślę, że jak dobrze poszukasz to wyhaczysz je za cenę pod 400PLN. Będziesz miał pancerne słuchawki na lata - moje mają ok 15-20 lat :) Jeżeli jednak nie chcesz dopłacać to do takiej muzyki z twojej listy nadadzą się te HP525.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to HP525 miały być takie same (pod względem przetworników) jak HD25-1, ale po tem ktoś to zdementował.

 

czy użytkownicy HP525 mogliby się wypowiedzieć nt brzmienia tych słuchawek (oczarowania/rozczarowania) - oczywiście czytałem recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3, czy krzykliwe = kłujące = ostre? a co ze sceną w nich? z sepearacją? poszczególne dźwięki da się łatwo zlokalizować i żaden nie jest wysunięty do przodu lub cofnięty?

 

to może SL HD 661 będa dobre? zależy mi na wierności/analityczności, ale oczywisćie bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzykliwe - wypchnięta wyższa średnica i niższa góra. Efekt taki że jak wchodzą w rocku gitary to lubią wybijać zęby. ;)

Jak dla mnie "wow factor" dużo mniejszy niż HD25 (które są niesamowicie oszlifowane i niemęczące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może SRH440? Nie słuchałem, ale jestem bardzo ciekaw na ile są lepsze od SRH440, a zapewne sporo skoro to praktycznie identyczna konstrukcja (łącznie z przetwornikiem) jak SRH840.

Możesz też rozpatrzyć Panasonic RP-HTF600 z padami beyera DT250 i wygłuszeniem w środku - to chyba będą moje docelowe słuchawki do pracy :) jeszcze z modowanymi CAL muszę porównać - te pady DT250 to świeży nabytek i jeszcze nie było okazji do porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi padami grają wg mnie zdecydowanie lepiej. Jest dociążenie dolnej średnicy i wyższego basu co czyni brzmienie dużo bardziej naturalnym (testowane na trąbkach, gdzie to najbardziej słychać). Znikają też pogłosy w komorze ucha (pady pochłaniają), przez co scena robi się bliższa. Może nie jest to zmiana na plus w sensie sceny, ale w sensie czystości przekazu na pewno.

 

HD661 miałem dawno temu i były dla mnie za ostre (z tego co pamiętam), aczkolwiek przyjemniejsze niż HD681. Na pewno można poprawić ich brzmienie a konkretniej dodać basu modem podobnym do SRH240. Technicznie oceniam je wyżej niż SRH240, czyli mają potencjał ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, mi zalezy na klarowności/analityczności/wierności przekazu - czy myślisz więc że hd661 byłyby lepsze od tych panasoniców? może jakiś mod można byłoby u Ciebie zamówić tych hd661 tak by grało jak najbardziej analitycznie ale z dynamizmem (żeby nie stały się bezbasiem).

 

miałeś okazję słuchać JTS HP 525?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podejmę się modowania HD661 - już od dawna mi to chodzi to po głowie, ale jakoś funduszy brak. Czy będą lepsze od Panasoników to nie wiem - dla mnie raczej nie, bo superlux ma typową górkę w charakterystyce w okolicach 8kHz. Ja za nią osobiście nie przepadam, ale to już są preferencje słuchacza. Na pewno dodaje ona analityczności.

 

JTS HP525 słuchałem jakiś rok temu, i nie pamiętam jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam superluxy hd661 i mogę je z czystym sumieniem polecić. Pewnie trzymają się na głowie, nie przegrzewają uszu, dobrze izolują od otoczenia - jeśli nie zamierzasz grać w klubach, to powinny spokojnie wystarczyć. Sam używam ich w drodze z/do szkoły. Mieszkam w centrum warszawy i jestem ładnie odcięty od wszelkich hałasów dzięki nim. Jak mają się one do reszty wymienionych przez Ciebie słuchawek niestety nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podejmę się modowania HD661 - już od dawna mi to chodzi to po głowie, ale jakoś funduszy brak. Czy będą lepsze od Panasoników to nie wiem - dla mnie raczej nie, bo superlux ma typową górkę w charakterystyce w okolicach 8kHz. Ja za nią osobiście nie przepadam, ale to już są preferencje słuchacza. Na pewno dodaje ona analityczności.

 

JTS HP525 słuchałem jakiś rok temu, i nie pamiętam jak grają.

Perul czym ta charakterystyczna górka w okolicach 8 kHz objawia? słychać przez to syblianty? jak słuchałem moje c510e po kupieniu to nie dałem rady słuchać i musiałem ostro zbijać pasmo 6-8 kHz bo strasznie syblianty było słychać - po wygrzaniu prawie to znikło. więc nie chciałbym słuchawek w których syblianty jakoś mocno słychać.

z drugiej strony analityczność jest dla mnie okey.

 

stawiałbyś h661 ponad srh240 pod względem technicznym, a hd661 vs srh440?

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta górka objawia się dość ostrym brzmieniem wysokich tonów - są natarczywe i męczące. Nie pamiętam dokładnie jak W HD661, bo dawno temu je miałem, ale chyba to najmniej męczące pod tym względem Superluxy. Sybilanty nie były uciążliwe, przynajmniej mi wtedy jak je miałem nie przeszkadzały. Ale wiadomo, że upodobania się zmieniają - nie wiem ja by było teraz.

 

Co od SRH440 to ich nie słuchałem ale to ponoć bliźniacza konstrukcja z SRH840 (też ich nie słuchałem). Zapewne różnią się tylko padami i basreflexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do składania innych propozycji. niestety szukam istnej perełki nie za duże pieniędze która będzie już "dobrą półką" pod względem jakości. wiem że odsłuch niczego nie zastąpi, ale najpierw chcę wytypować ze 3, 4 modele i następnie iść je odsłuchać.

 

 

natomiast, zastanawiam się czy słuchawki typu SL HD661, JTS HP 525 czy SRH 440 to byłby rzeczywiście skok na wyższą półkę lub dwie w porównaniu do moich c510e (i c550h). wiem że doków nie można porównać bezpośredno z nausznymi no ale tak patrząc z perspektywy klas dźwięku będzie to skok czy nie?

 

bo rozumiem że takie AKG 550, ATH m50 czy HD25-1 to będzie duży skok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL HD661 po wygrzaniu się uspokajają, przybywa trochę basu, a góra pozbywa się sybilantów. Mam je już dość długo (od kiedy są dostępne w Polsce) i dalej są dla mnie genialne w stosunku cena/jakość dźwięku :) Są oczywiście jasne, a bas nie wybija zębów (chociaż da się go rozkręcić do tego stopnia :ph34r: ), dobrze separują instrumenty i stoją wysoko ze szczegółowością. Niestety nie moge powiedzieć jak to wygląda na oryginalnym kablu, bo ja jestem po recablingu z OCC od Forzy :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

VSonic GR07. Nie znam 6 ale 7 bardzo mi odpowiadają obsługowo i dźwiękowo.

 

Tak sobie na razie ułożyłem :

- iMod + E07K + K550 - domowo

- iMod + E07K + T50p - na ulicę, do auta

- iMod + E07K + GR07 - na ulicę (rzadziej, bo problemy z uszami)

- iPod + T50p - na ulicę, czasem do pracy (dźwięk OK, wygoda większa niż z kanapką)

- iPod + GR07 (albo FA Tandem, SM E30) na ulicę (rzadziej, bo problemy z uszami, ale to moje indywidualne)

 

w przyszłości może :

- iMod + S.M.S.L. SAP-4S + T50p na ulicę (wygodniejszy niż E07K, bo mniejszy i bardziej płaski)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem na headfi że 6 jest dość podobna do 7, są pewn różnice; przede wszystkim jednak 6 jest tańsza od 7, stąd moje pytanie.

 

Lordy Rayden, miałeś okazje słuchać Audeo PFE oraz Etymotic HF3/HF5 oraz Etymotic MC5? Jak wypadają w porównaniu do VSonica Gr07?

 

Myślałem że kupię nowe nauszne ale coraz bardziej chodzi mi po głowie kupienie do iModa lepszych doków (w porównaniu do moich obecnych c510e, które dla mnie grają wporządku) i rezygnacja z kupowania nausznych. Wiem że to wszystko zależy od konkretnych słuchawek, ale w moich obecych c550h izolacja jest fatalna, więc pod tym względem dla mnie lepsze na miasto są doki. do tego jeszcze nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy w sposobie prezentacji dźwięku pomiędzy obecnymi moimi dokami i nausznymi.

BTW na moich obecnych słuchawkach nie jest tak że nauszne słucham głośniej w porównaniu do doków. podbijam w stosunku do doków o 1 góra 2 db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności