Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Budrzetowe, dokanałowe do biegania w cenie ok 50 zł


Elto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję budżetowych słuchawek w cenie do 50 zł (jak trzeba będzie to parę zł dołożę, ale naprawdę nie dużo), poprzednio używałem Panasonic rp-hje120 i było ok, wytrzymały rok, ale w jednej niskie tony przestały grać.

 

Info potrzebne\przydatne do doboru słuchawek:

-będę ich używał głównie do biegania i czasem do słuchania w domu

-najlepiej aby były wytrzymałe, takie delikatne od razu odpadają

-koniecznie muszą być dokanałowe, wszystkie douszne wypadają mi z uszu

-słucham głównie rocka, ale zdarza się również hip hop, klasyczna i sporo innych gatunków

-sprzęt z którego korzystam to: Sandisc Sansa Fuze, oraz iPod Shuffle 2g

-najchętniej kupiłbym coś w sklepie stacjonarnym, internetu nie wykluczam, ale boję się chińskich podróbek z Allegro

Edytowane przez Elto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Słuchawki z zaczepem za ucho przerabiałem i niestety w moim przypadku nie sprawdzały się. Przy dłuższych wybiegach (powyżej 15 km) potrafiły obcierać za uchem. Ponadto mam tak zbudowane uszy, że wszystkie douszne źle leżą, musiałbym je cały czas dociskać rękoma, lub biegać w czapce czy opasce, aby dobrze leżały i było coś słychać. Na dokanałowe nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałowe do biegania? No chyba po to aby ci rytm wybijały. Nie przeszkadzają ci dodatkowe dźwięki? Sam korzystam z jako sportowych słuchawek z KSC75. Miałem tez miło wspominany etap z CX680 Sennheisera, ale radość ze słuchania muzyki psuły dodatkowe efekty :). Mimo to jako doki do biegania jak mam cos polecać to właśnie te ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnych problemów w bieganiu w dokanałowych. Kabel zawsze puszczam pod ubraniem, nigdy nie ociera o zamki itp i zawsze jest ok. Może jestem przygłuchy, :D ale żadnych dodatkowych dźwięków nie zanotowałem (czasem tylko mocno przyciszam aby słyszeć swój oddech), a biegam już parę lat. Co więcej dokanałowe mocno odcinają od świata, w lesie to nie ma znaczenia, ale w mieście nie słyszę ulicznego zgiełku itp itd. Jeśli chodzi o minusy biegania w dokanałowych to raz z powodu odcięcia od świata rozjechałby mnie autobus, ale to zdarzyło się tylko raz :D. Ponadto jak wspomniałem wyżej douszne w moich uszach nie leżą, i w dokanałowych żadne pałąki nie ocierają ani nie uciskają.

 

HJE 120 wytrzymały rok z małym hakiem, nawet działają dziś, ale nie do końca niestety.

 

@fioletowy- sprawdziłem wcześniej na google jak wyglądają te słuchawki, może to być dobre rozwiązanie, ale nie mam za bardzo jak go przetestować, a nie mam kasy i czasu na nieudane eksperymenty, za tydzień mam półmaraton, a doświadczenie mi mówi, że starowanie w nowym nie sprawdzonym sprzęcie to bardzo zły pomysł.

Edytowane przez Elto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJE 120 były ok, i mocno zastanawiam się czy nie kupić ich jeszcze raz. Z drugiej strony chętnie sprawdziłbym coś innego. Nie znam się na sprzęcie grającym, dlatego poprosiłem was o poradę, sądziłem że w podobnej lub wyższej cenie można znaleźć coś fajniejszego. Każdą opcję przeanalizuję i będę wybierał.

 

Co do wytrzymałości słuchawek to każde potrafiłem zajechać. Epki od Creativa czy inne nie wytrzymywały pół roku. Na HJE starałem się uważać, ale wyjątkowych środków ostrożności nie stosowałem i dały radę ponad rok.

 

Na chwilę obecną mam do wyboru zaproponowane przez was:

 

Jabra Chill

Panasonic HJE 120

 

SoundMagic PL30- niestety nie mieszczą sie w budżecie

Sennheiser CX680- niestety nie łapią się w budżecie i to dość mocno.

 

Jak macie jakieś jeszcze propozycje to dawajcie. Nie muszą to być typowo do biegania, byleby były dokanałowe w wyżej założonym budżecie (ewentualnie plus parę zł)

Edytowane przez Elto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć czy występują podróbki Panasoniców HJE 120? W sklepach internetowych mocno liczą sobie za wysyłkę (co prawda mieszczą sie w budżecie, ale nie lubię jak ktoś mnie kroi na wysyłce), a jak wysyłka jest ok to dostępne są tylko różowe. Więc zostaje mi Allegro, ale nie chciałbym kupić podróbek.

 

HJE 120 opcja pierwsza

HJE 120 opcja druga

 

 

Druga sprawa, co możecie powiedzieć o Panasonic HJE 180? Będą lepsze niż 120? I jak tu wygląda sprawa z podróbkami. Przykładowe aukcje:

 

HJE 180

HJE 180 opcja nr 2

HJE 180 opcja nr3 ale nowy sprzedawca

 

Chyba że macie jakieś sprawdzone sklepy gdzie nie liczą sobie 20 zł za wysyłkę i maja inne kolory niż różowy.

Edytowane przez Elto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności