Skocz do zawartości

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Ale to Twoje prywatne maszynki a nie Twojej kawiarni ?

Tak taki prywatny kącik kawowy w mieszkaniu 🙂

Tak naprawdę pierwotnie sprzęt zakupiony został do cukierenki szwagra ale że życie pozmieniało troszkę plany a szkoda było odsprzedawać komuś za bezcen graty wylądowały suma sumarum u mnie. Co prawda wolałbym teraz z perspektywy czasu coś bardziej kompaktowego (nie tylko ze względu na gabaryty-spora ilość wody-retencja kawy w młynku, żmudna nauka na początku itd..) ale pobawiłem się i strasznie mnie ten temat wkręcił. Wybrałem się nawet na kilka kursów żeby to jakoś ogarnąć no i musiałem niestety wynieść się z głównego blatu bo zawaliłem kobiecie sporo miejsca 😅. W międzyczasie zacząłem się jeszcze bawić w v60, chemex, aeropress, kawiarkę, ręczne młynki, ogólnie w alternatywy. Doszło wiadomo forum, złoty-spoty, targi, wystawy. 

Niestety jak w przypadku audio nie potrafię się opanować i poprzestać... chociaż tutaj był można powiedzieć na początku totalny spontan. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba do przelewów polecają.
Przelewem to zaparzasz, czy ekspresem ciśnieniowym?
To do czego polecają to odrębna sprawa - jak widać na jednym ze zdjęć powyżej można i espresso z tego zrobić :) Ale ja ostatnio w domu lubię przelewy, w pracy piję głównie ristretto

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 19:01, Jaro54 napisał(a):

Bardzo aromatyczna,piękny czekoladowy zapach,bardzo ciekawy i bogaty smak

 

23 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

Etiopia arabika 100% z Blue Orca

Kupowałeś tę konkretną? bo akurat szukam takiego smaku z nutą czekolady, piłem jakiś czas temu Etiopię ale słabo palona i mniej aromatyczna niż lavazza oro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tą wziąłem na próbę i nie żałuję 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 09:09, Lord Rayden napisał(a):

Faktycznie trzeba Intense wspomnianej spróbować. Teraz lecę na Davidoff Crema i Espresso .

I jak tam? Testowałeś tą Intense?

Ja próbowałem dzisiaj i generalnie - tak, jest bardziej intensywna, ale idzie w inną stronę niż Tchibo Caffe Crema.

Intense jest ciut bardziej palona (czego nie lubię, ale jeszcze bym wybaczył). Jak dla mnie to ta intensywność zatraca trochę kwasowość z Caffe Crema (drugi minusik). I co najgorsze w finiszu jest lekko gorzkawa (jak dla mnie to dyskwalifikacja).

Oczekiwałem pogłębienia stylu Crema, a dostałem skok w bok....

image.png

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał(a):

Jeszcze nie testowałem. Mam jeszcze Davidoff.

A piłeś Tchibo Barista Caffe Crema? Jeśli tak, to mógłbyś ją porównać z Davidoff Crema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie spisałem wrażen ale kawy Davidoff chyba smakują mi bardziej. Są bardziej wyraziste.

Tu zaznaczam że zawsze pije z mlekiem. 

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Niestety nie spisałem wrażen ale kawy Davidoff chyba smakują mi bardziej. Są bardziej wyraziste.

Tu zaznaczam że zawsze pije z mlekiem. 

 

No bo Davidoff ma się tak do Tchibo jak Lexus do Toyoty. To taka ich marka premium. Rich mielona czy rozpuszczalna bardzo dobre, choć ewidentnie doprawione. Fine nie piłem mielonej, ale chętnie sprawdzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał(a):

No bo Davidoff ma się tak do Tchibo jak Lexus do Toyoty. To taka ich marka premium. Rich mielona czy rozpuszczalna bardzo dobre, choć ewidentnie doprawione. Fine nie piłem mielonej, ale chętnie sprawdzę.

Rich piłem zanim dorobiłem się ekspresu. W pracy nadal pijam. W domu lubi ją Mama. Żona woli odmianę Crema, taką "piaszczystą". Fine rozpuszczalnej nie znam. Jest teraz dostépna na Allegro za 60 zł w komplecie z filiżanką (kubeczkiem) oraz pudełkiem mielonej. No ale mój ekspres mielonej nie przyjmuje a do dripa nie potrzebuję duzo kawy bo przez ekspres używam rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał(a):

No bo Davidoff ma się tak do Tchibo jak Lexus do Toyoty. To taka ich marka premium. Rich mielona czy rozpuszczalna bardzo dobre, choć ewidentnie doprawione. Fine nie piłem mielonej, ale chętnie sprawdzę.

Doprawione czym? Jakieś aromaty sztuczne dodają?

Mnie sie wydaje że Tchibo Caffe Creama jest właśnie lekko podkręcona jakimś aromatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuczne, raczej coś typu kardamon, cykoria... Po jednej Davidoff kolumbijskiej zostawał np. taki lekki popiół ciemnobrązowy, pewnie kakao dosypane. Na ziarnach niektórych producentów znowu widziałem, że są maźnięte jakąś glazurą i potem się biorą np. karmelowe nuty wiadomo skąd. ;) Susz przyprawowy raczej ciężko jest dodać do całych ziaren, żeby w opakowaniu nie opadł na dno. W mielonej prosta sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny czy ręczny? Ja od 7,5 roku używam takiego z Tchibo i jestem zadowolony. Ma 26 poziomów mielenia i każdy znajdzie swój ulubiony. Tylko trzeba czekać na promocje ja swój kupilem za 249 pln

Właśnie przed chwilą mielilem sobie do pracy 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Elektryczny czy ręczny? Ja od 7,5 roku używam takiego z Tchibo i jestem zadowolony. Ma 26 poziomów mielenia i każdy znajdzie swój ulubiony. Tylko trzeba czekać na promocje ja swój kupilem za 249 pln

Właśnie przed chwilą mielilem sobie do pracy 

W sumie nie wiem, byle by dobrze mielił i nie padł po kilkogramie kawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wwd napisał(a):

W sumie nie wiem, byle by dobrze mielił i nie padł po kilkogramie kawy :)

No mój tych kilogramów przemielił trochę, średnio 500 g na tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wwd napisał(a):

Ja nie piję dużo ale jak już kupić to coś sprawdzonego :)

C2 nie nadaje się do "plujek", tak drobno nie zmieli... musisz dodać ~100 PLN do C3. Generalnie w tym przedziale cenowym te młynki są naprawdę b. dobrym stosunkiem jakość/cena. 👍

W dniu 13.01.2023 o 21:42, The Grand Wazoo napisał(a):

Pierwsza kawa z Blue Orca. 

Smak: nuty owocowe, karmelu i orzechów

Aromat: słodki

Body/cielistość: pełne

Kwasowość: średnia

..CIACH..

Kupisz jeszcze raz? Ja po tutejszych wpisach, spróbowałem... Ethiopia Yirgacheffe + ichniejszą Kolumbie. Odczucia mam niestety mizerne. Ziarno nierówno wypalone (deklarowane jako omni), ziarna z defektami. Deklarują że pochodzą z obróbki mytej, a tak płaskiej Etiopii, to ja jeszcze nie piłem 😕, Kolumbia nieco lepsza, ale też nie zachwyca. IMVHO lepiej dodać te 10-15 PLN na paczce.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie gorąco polecam

https://kofikada.pl/

Pyszna kawa, szczególnie blend śniadaniowy i blend mazurski na co dzień.
Do kawiarki doskonale, próbowałem różnych palarni m. in. z Blue Orca, przy Kofikadzie od dwóch lat zostałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trez0r napisał(a):

C2 nie nadaje się do "plujek", tak drobno nie zmieli... musisz dodać ~100 PLN do C3. Generalnie w tym przedziale cenowym te młynki są naprawdę b. dobrym stosunkiem jakość/cena. 👍

Kupisz jeszcze raz? Ja po tutejszych wpisach, spróbowałem... Ethiopia Yirgacheffe + ichniejszą Kolumbie. Odczucia mam niestety mizerne. Ziarno nierówno wypalone (deklarowane jako omni), ziarna z defektami. Deklarują że pochodzą z obróbki mytej, a tak płaskiej Etiopii, to ja jeszcze nie piłem 😕, Kolumbia nieco lepsza, ale też nie zachwyca. IMVHO lepiej dodać te 10-15 PLN na paczce.

Na pewno nie. Średnia ta kawa. Bez wyrazu i za kwaśna. 

Z palarni, z których piłem, to najbardziej do tej pory lubię kawy z Kahawa https://kahawa.pl/sklep/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zear napisał(a):

Ja od siebie gorąco polecam
 

https://kofikada.pl/

CIACH

Dzięki za polecanki, sprawdzę...

 

15 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Na pewno nie. Średnia ta kawa. Bez wyrazu i za kwaśna. 

Z palarni, z których piłem, to najbardziej do tej pory lubię kawy z Kahawa https://kahawa.pl/sklep/ 

Czyli nie ma efektu wow ? :P Odświeżę soboe kahawę... dzięki.

 

Ja ze swojej strony mogę polecić pewniaki z PL, b. ciężko, aby mieli słaby surowiec/wypał (choć oczywiście każdemu, może się trafić :): Heresy, Nieczapla, Hayb 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności