Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jakie elektrostaty na początek, żeby nie zbankrutowac ?


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie,

Jakbym chcial przygode elektrostatyczną rozpoczac, to co kupic - ale tak zeby nie zbankrutowac, a pocieszyc sie tym kilka lat. Widzialem na allegro troche gratow. Co ewentualnie z tego wybrac ? Czy moze patrzec w innym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od SR-003, potem parę modeli Lambd.

Napisz jakiego dźwięku oczekujesz, czy ma być jasny, czy nieco przyciemniony, jakie masz wymagania co do basu itp.

I może się mylę, ale na tym forum chyba niewiele osób ma Staxy, może jednak zapytaj w temacie na Audiohobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, o jakie aspekty dźwięku AKG Ci chodzi. Bo ja mogę stwierdzić, że wszystkie Staxy jakie miałem zapewniały większą szczegółowość i lepszy wgląd w nagranie, większe źródła pozorne dźwięku oraz precyzyjniej zlokalizowane, ogólnie znacznie lepszą namacalność dźwięku, scenę lepiej podzieloną na poszczególne plany itp. Z drugiej strony żadne z nich ie były "ulepszonymi K701", dlatego napisz, za co lubisz K701, to wtedy można się będzie odnieść czy znajdziesz to w Staxach, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortho grające jak AKG K701? :) Słuchałem tylko 2 modeli Hifiman ale powiedziałbym, że to jest bardzo odległy sposób prezentacji dźwięku.

 

Fatso, sorry, ale nie potrafię Ci pomóc, tak lakoniczne odpowiedzi naprawdę nic mi nie mówią. Np. piszesz, że scena ma być jak w K701. To znaczy? Dla mnie plusami kreowania przestrzeni w K701 jest - szerokość, otwartość. Natomiast minusami: przeciętna głębokość, przeciętna precyzja, słaba namacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności