Skocz do zawartości

IEMowy odpowiednik HD650 lub K550


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie Twoje HD650 nie grają tak jak HD650 mimo, że Tobie się tak podoba. Reasumując nie szukasz Iemów grających jak senki tylko czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że mam na biurki i UM3X - te to wogóle odpadają...Nie dość, że wokale jak zza młyna, to średnica cofnięta i ta sama dziura na częstotliwościach.

Cofnięta średnica w UM3x? :woot: Dobra, to ja głuchy jestem. To i PFE121 grające tym charakterem co PFE232 mi to udowodniło. Moim zdaniem akurat UM3x mają spory peak na średnicy i takie mają być. Kurde, jakby W4 miały ich body to były by dla mnie IEMami perfekcyjnymi...

Ja od kiedy zauważyłem, że grado słuchasz uważam, że głuchy jesteś <lol> uszu jest nawet 2 razy wiecej niż ludzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaDargo, nocomment, bo bedzie ze znowu kogoś obrażam...

 

@4ndr3

Słysze, werble są lekko kartonowe w stosunku do sennków. Dopiero jak usłyszałem, że coś nie halo, zacząłem szukać wykresów. I wychodzi, że wszystkie IEmy multiarmaturowe mają ten dołek. A ETY mają tam górkę, ktora mi bardzo pasiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko powiedzieć, mimo tego że nie jestem osłuchany w tych sprzętach za 3k i nie zrobilem 1000 recabli, to wiem, że nie należy się w 100% sugerować wykresami fr, chociaż one nigdy nie kłamią, to na dźwięk składa się jeszcze sporo innych kłopotliwych zmiennych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso czytaj ze zrozumieniem, bo to nie był atak na Ciebie. Jesteś drażliwy jak nastolatka przed okresem.

 

Szukasz Iemów grających jak słuchawki ze zmodyfikowanym dźwiękiem i niby skąd ktoś ma wiedzieć jak to u Ciebie gra skoro nie gra jak HD650 które jest ciemne i ciężkie.

 

Aha, możesz sobie obrazac, mi to lata, sobie wystawiasz świadectwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 na stockowym kablu nie grają, co zostało potwierdzone już wiele razy. I to nie przeze mnie. Ja sam dobierałem sobie kabel, testując po drodze z 5 różnych. Potem poczytałem jaki być powinien. Akurat wybrałem inny.

K550 również sam dobierałem kabel, ma teraz słuchawki zamknięte i otwarte, o podobnej sygnaturze (tak zbliżyłem je do siebie). Z mojego doświadczeni skorzystało już kilku użytkowników tego (i nie tylko) forum.

 

A co do wycofanej średnicy i innych objawów słuchawkowych - słuchałem praktycznie na raz W3 um3x i W4. Do tego, z tego samego źródła (a nawet 4rech) słuchałem HD650 i Fidelio L1. I tak w stosumku do nausznych westony mają wycofaną średnicę (W3 widocznie, um3x lekko), ale W4 gra dobrze. Za to wszystkie 3 IEMy mają denerwującą mnie dziurę w wysokich, która u mnie powoduje lekki niesmak (niektore instrumenty nie brzmią naturalnie). Na razie udało się to troszkę zniwelować piankami i bardziej docinając triflange do biflange.



weź oskar łyche i walnij w pudło - tak brzmią werble stalowe jak nie ma wszystkich wysokich dźwięków. Dokładnie ten sam efekt mnie denerwował w Tandemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz, że nie grają bo nie u wszystkich tak jest. Czasami tor jest niedopasowany, czasami słuch jest inny, czasami ktoś lubi coś innego. Chyba, że uważasz swój słuch za wzorzec dla innych, to zgoda. ;)

 

Szare silikony faktycznie sypią górą tak że ja tego słuchać nie mogę i mam całą stertę tych końcówek w pudełku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raaaany, jesli na 10 osob, 9 powiedzialo ze nie gra, a jedna ze sie nie zna to tor był do dupy, czy jak po wymianie kabla zagrało to tor sie zmienił czy kabel ?

To, że tobie sie podoba Stockowy kabel i robiłeś pod niego tor to ok - nie wtracam sie. To ze ja zmieniłem kabel i mają sygnaturę bliżej K550 to też ok. Ale dlaczego na Boga próbujesz mi coś wmówić. Przeczytaj pierwszy post - tam są 2 wykresy, dosyć podobne. Na żadnym nie ma dołka który jest na wykresie 3cim.

 

A teraz uważaj - szukam słuchawek IEM, ktore nie mają tego dołka - pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, IEMy z założenia są ułomne :D Taka konstrukcja, cudów nie ma co oczekiwać. A jak nie chcesz kompromisów to pozostaje zabawa w customy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym niestety problem, bo we wrocławiu nie ma, a i w Wawie nie wiem czy poza Piotrusiem-g ktos da rade.

 

I ja wcale nie mam jakichs niewiadomo jakich wymagań - ot chce zeby bylo naturalnie, ze jak zapakuje słuchawke w ucho to ścisze sobie reszte bandu, ale nadal bede wiedzial co graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności