Skocz do zawartości

Ipod Touch, Iphone blokada limitu głośności- jak zdjąć?(rozwiązanie)


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Pierwsze co warto nadmienić- Jailbreak obowiązkowy.

Poszperałem na forum i nikt nie znalazł rozwiązania problemu blokady głośności na terenie EU, która to niby ma chronić nasz słuch, a w rzeczywistości tylko utrudnia napędzanie wymagających słuchawek. No więc tak, jest to możliwe i to na najnowszym sofcie 6.02 działa bez problemów (zarówno na Iphonie jak i Ipodzie touch, choć plik do zmodyfikowania może znajdować się w różnych miejscach, opiszę wszystko na przykładzie swojego Ipoda)

 

  1. Jailbreak, polecam program Snowbreeze.

  2. Dodajemy do Cydii nowe źródło: www.sinfuliphonerepo.com

  3. Instalujemy program "Ifile" z nowego źródła

  4. Wchodzimy w root, czyli cofamy na maksa w lewo aż pojawi nam się edytuj (będziemy w „\” czyli root) i lecimy dalej do System\Library\Frameworks\MediaToolbox.framework\

  5. Tu Szukamy pliku RegionalVolumeLimits.plist, wchodzimy weń przez przeglądarkę PLIST. Zobaczymy różne skróty literowe, a obok nich wartość 0.83- czyli nasz limit głośności wynoszący 83%. Musimy zmienić wszystkie wartości na 25 co daje nam 125% limitu głośności (max do 99, ale wtedy Ipod wpiernicza 1% baterii na 3 minuty), ja osobiście mam ustawione na 50, daje rade napędzić dobre słuchawki, ale na głośniczku lepiej nie dawać na full, 25 jest optymalne na słuchawki i głośnik

 

Osobiście uważam to za jedyny sensowny powód do Jailbreaku. Mam nadzieję, że pomogłem Wam w rozwiązaniu problemu, jeśli temat się zdublował to dajcie znać, szukałem na forum, ale nic nie znalazłem. Nie wiem jak jest z gwarancją, ale podejrzewam, że jak wam coś klęknie na takim ustawieniu i zechcecie wysłać jabłko do serwisu to wam podziękują. Na szczęście można zrobić łatwy restore softu i wszystko wraca do normy. Wszelkie modyfikacje robicie na własną odpowiedzialność. Jak coś jest nie jasne, piszcie, chętnie pomogę. No i zdawajcie relacje z efektów tuningu ;)



Aha ja mam zmodyfikowanego Ipoda touch 4g IOS 6.02, trzeba liczyć się z tym, że plik RegionalVolumeLimits.plist może znajdować się w różnych miejscach zależnie od softu i urządzenia, więc jak znajdziecie pliczek gdzie indziej piszcie gdzie był i na jakiej konfiguracji.

Edytowane przez Jamal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłeś rozwiązania? Dziwne, bo sam takie napisałem tutaj na forum. Poza tym iFile jest aplikacją płatną, więc cóż, Twój poradnik chyba nie jest zgodny z regulaminem tego forum, ponieważ prezentujesz sposób krok po kroku jak nielegalnie ściągnąć płatną aplikację...

 

Dla potwierdzenia:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/87038-blokada-glosnosci-w-touch-4g-latwy-dzialajacy-sposob/

 

druga strona tego działu...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności