Skocz do zawartości

Blokada głosności w Touch 4G - łatwy, działający sposób


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbował ktoś tego:

http://www.ijailbrea...mware-versions/

Pominąłek krok z terminalem, przeszedłem od razu do iFile, ale w folderze docelowym nie mam tego pliku. Ciekaw jestem, czy go tam po prostu nie ma, czy to dlatego, że pominąłem krok z terminalem.

Edit1: Sławuś nie czyta komentarzy, sorry ;)

Wiecie co, to chyba rzeczywiście działa ;) Ustawiłem wszystkie opcje na 1. Zaraz, muszę sprawdzić to raz jeszcze :D Ciekaw tylko jestem, czy jeśli to jest rzeczywiście to, czy zdejmuje to tą blokadę, jeśli owa ofcors istnieje. Czy może jest to po prostu zwykłe podgłaśnianie plików jak w iTunes.

Edit2: Sprawa wygląda następująco: przy "standardowym" ustaweniu, tj. 0,83 przy każdej pozycji ustawiłem głośnośc odtwarzacza na maksimum. Zedytowałem plik wpisując do każdej pozycji 1, zapisałem, zrestartowałem. Po włączeniu odtwarzacza, wskaźnik volume cofnął sie o 3 pozycje i co ciekawe, na tym ustawieniu gra tak samo głośno jak wcześniej, a kolejne 3 pozycje do maksimum rzeczywiście zwiększają głośność :D Czy to miało by być takie łatwe? :D Jak ktoś ma dostęp do tych plików i na pewno nie ma francuskiego toucha 4g to niech to sprawdzi. iFile wgrałem lewego dla sprawdzenia, czy to działa.

P.S.
Addiemy nie wyrabiają na tych 3 najwyzszych poziomach, słychać, że są przesterowywane już. Przypomina mi się Touch z przed wymiany :) Zobaczę jeszcze jak z baterią, bo coś tam piszą o battery issue.

Edit:

Jeśli ktoś nie jest w stanie znaleźć tego pliku musi poszukać pod poniższą ścieżką:

System / Library / PrivateFrameworks / MediaToolbox.framework / RegionalVolumeLimits.plist

prawdopodobnie od wersji iOS 5 lokalizacja pliku została zmieniona na powyższą.

 

Edit:

 

Ścieżka dla iOS 6:

 

System / Library / Frameworks / MediaToolbox.framework / RegionalVolumeLimits.plist

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem jakis kawalek czasu temu na iOS 4.3 coś (teczka)- i niestety u mnie nie działa :( Porownywalem do iPhona (Orange FR iOS 5.0.1) który to jest delikatnie cichszy ;) i zmiana na grajku z .83 na 1 czy 25 nie robiła jakiejś większej różnicy w glosnosci miedzy urządzeniami.

Może update iOS'a taczki coś pomoże ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, faktem jednak jest że metoda ta u mnie na 5.0.1 działa. Pewnie można i więcej podgłośnić, ale nie ma potrzeby. Najlepsze jest to, że nie musiałem zmieniać parametrów tego pliku, miałem dostęp do edycji i zapisu bez tego.

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[...]

P.S.

Addiemy nie wyrabiają na tych 3 najwyzszych poziomach, słychać, że są przesterowywane już. Przypomina mi się Touch z przed wymiany :) Zobaczę jeszcze jak z baterią, bo coś tam piszą o battery issue.

 

Czy w takim razie nie jest to zwykłe podbicie całego pasma o kilka dB tak jak w korektorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę gdybyał, może w tej wersji jest jakiś inny plik odpowiedzialny za to, bądź współgrający z nim. A że u Ciebie jest bez blokady to nie ma ta edycja wpływu. Tam pisali aby wpisać wartość dającą 125% ale ja tego nie próbowałem. Także to może nie być w rzeczywistości ściągnięcie blokady, ale jakaś inna modyfikacja, nie mniej jednak działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Działa ta metoda, mam soft 5.1, ale by usłyszeć różnicę trzeba zmienić ustawienie na takie jak podają, tj. "25", plus w Routedefaultvolumes zmienić w "Default" z "0.5" na "1". Wystarczy zastosować to przez iFile, nie potrzeba Terminala i OpenSSH. Od 5.0 nie wchodzi się do folderu "Celestial[...]" tylko "MediaToolbox.framework" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5.1.1 też działa, tylko za pomocą iFile. I u mnie wystarczy zmienić te wartości na 1 i zrestartować urządzenie. Ustawiałem też na 25 ale różnicy w poziomie głośności nie zauważyłem, więc jak dla mnie jest to tylko wymysł autora poradnika. Z resztą, na chłopski rozum jeśli 1 to 100%, 0,83 to 83% to naturalnym jest, że ewentualne 125% to powinno być 1,25.

 

Mniejsza o to, ważne jest, że ja różnicy miedzy wartościami 1 a 25 nie zauważyłem, miedzy 0,83 a 1 różnica jest na poziomie 3 pozycji na skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zrobiłem wszystko, wg poradnika Z LINKA . Miałem iPoda touch 4g z USA bez blokady głośności i było 16 poziomów. Wgrałem przez iTunes iOS 6.1.2 i już było 15 poziomów głośności i znacznie ciszej. Na iOS 6.1.2 zrobiłem dokładnie wg poradnika(bez OpenSSH, tylko iFile i Terminal) tylko w "Step 5)" dałem ścieżkę pod iOS 6 czyli "System/Library/Frameworks/MediaToolbox.framework" a wartości w pliku PLIST ustawiłem na 25. I głośność jest taka sama jak wcześniej czyli znów bez blokady i jest 16 poziomów głośności

Edytowane przez kuba2915
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zrobiłem wszystko, wg poradnika Z LINKA . Miałem iPoda touch 4g z USA bez blokady głośności i było 16 poziomów. Wgrałem przez iTunes iOS 6.1.2 i już było 15 poziomów głośności i znacznie ciszej. Na iOS 6.1.2 zrobiłem dokładnie wg poradnika(bez OpenSSH, tylko iFile i Terminal) tylko w "Step 5)" dałem ścieżkę pod iOS 6 czyli "System/Library/Frameworks/MediaToolbox.framework" a wartości w pliku PLIST ustawiłem na 25. I głośność jest taka sama jak wcześniej czyli znów bez blokady i jest 16 poziomów głośności

 

Potwierdzam dziś odblokowywałem głośność na iTouch'u 4G z iOS 6.1.2 i trzeba było wpisać 25 by głośność podskoczyła i pojawił się 1 dodatkowy pozom czyli z 15 na 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności