Skocz do zawartości

Upgrade S100 na T4G? Jakie słuchawki dobrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zmianą mojego irivera S100 na Touch 4G. Pytanie, czy opłaca się kupić nówkę 32/64 GB? Jakoś nie bardzo chce mi się pchać w używki z niepewnego źródła, ale w cenie nowego i tak nie widzę zbyt wielu alternatyw. Dokupiłbym do niego jeszcze jakieś słuchawki dokanałowe, głównie do przemieszczania się po mieście w komunikacji miejskiej. Myślałem nad Audeo PFE 112, takie połączenie byłoby chyba całkiem niezłe, tylko czy one sprawdziłyby się z taczką w metalu, rapie, trochę muzyki klubowej? Wiem, że Audeo nie grzeszą basem, ale z drugiej strony nie chce się pakować w jakieś zamulone dynamiki. Planuje też wycieczkę do Audiomagic w celu przetestowania wyższych modeli Westone (np. UM3X), ale może Audeo byłyby wystarczające. Jak sądzicie, czy takie połączenie zagrałoby dobrze? Zależy mi też bardzo na wygodzie (żeby dobrze leżały w uchu i nie wypadały) oraz na izolacji. Może znalazłaby się jakaś ciekawsza alternatywa, która zgra się wyjątkowo dobrze z T4G? Budżet mam w zasadzie nie określony, ale powiedzmy, że na słuchawki chciałbym wydać do 800 zł. W skrajnych przypadkach mógłbym trochę dołożyć, ale w tej cenie znajdę już pewnie coś sensownego. Liczę na waszą pomoc. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by miało sens. Problem jest tego typu, że przebywam teraz za granicą a za jakiś czas zjeżdżam na kilka dni do Polski i chciałbym wszystko kupić (ceny są bardziej opłacalne). Na T4G jestem już chyba zdecydowany, nie wiem tylko czy dopłacać do 64GB, czy wystarczy mi 32GB. Problemem są słuchawki, Audeo mi się wstępnie spodobały, zbierają też dużo pozytywnych opinii, nie mam jednak możliwości odsłuchania ich w najbliższym czasie. :P

Słuchał ktoś połączenia T4G i Audeo? Jak to się sprawuje w warunkach miejskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w centrum audeo można przesłuchać, ale T4 uchodzi raczej za chłodny odtwarzacz, to Audeo chyba nie bardoz. Na audeo możesz się zdziwić, jak mało mają basu

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło, że Audeo można przetestować w Audiomagic. Będę mógł zrobić od razu porównanie kilku modeli. :)

Podejrzewam, że Phonaki mogą mieć trochę mało basu w połączeniu z taczką, może jakieś Brainwavzy byłyby lepszą alternatywą?

 

Ciągnie mnie trochę do Westonów albo Shure, ale te ciekawsze modele już swoje kosztują (np. UM3X). Może tańsze SE215/315 zgrałyby się dobrze z T4G?

Czy warto jednak dołożyć do wyższych modeli?

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo z Taczka grają nieźle, ale dopiero po LODzie z dobrym ampem wciśniesz z nich ostatnie soki.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Nano i o ile 7G jest w całkiem przystępnej cenie, tak 6G jakoś bardziej do mnie przemawia. Ogólnie nie podoba mi się polityka "wydłużania" nowych modeli. Touch 5G wygląda dziwacznie i nie wiem jak można używać tak dużego, albo wręcz długiego odtwarzacza. Nano 7G też jakoś nie urzeka swoim wyglądem, sprawia wrażenie bardzo kruchego.

Dźwiękowo 6G prezentuje się podobno trochę lepiej od nowego modelu (nie miałem okazji testować), 7G jest już trochę podbity na basie a przecież kupując ipoda liczę na mniej lub bardziej zrównoważone granie.

 

Także T4G byłby raczej optymalnym wyborem, chyba że dorwałbym gdzieś Nano 6G i dokupił do niego lepsze słuchawki w tym samym budżecie. Ciężko się zdecydować. :P

 

 

Edit: Czy Nano 6G poradzi sobie bezproblemowo z dokami takimi jak UM3X? Pewnie z Fiio E6/E07K będzie miał jeszcze spory zapas mocy?

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje się do Nano 6G. Pewnie będę polował na jakąś używkę 16 GB. Niby są czasami nówki do kupienia, ale głównie 8 GB a to trochę mało jak dla mnie.

 

Nano 7G można teraz kupić w Niemczech za 579 zł, całkiem niezła cena, ale to jest chyba krok w tył względem 6G, zarówno pod względem dźwięku jak i ergonomii. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z synergią, ale nano 6g mocą nie grzeszy, a armatury z tego co mi wiadomo lubią więcej mocy. Więc nano 6g + LOD + E6 (co najmniej)/ coś innego - by się przydało.

 

T4G fajny i dość wszechstronny grajek, o ile komuś jego charakter podpasuje. Ogólnie nie jest ani chłodny, ani ciepły, ani jasny, ani ciemny - jest równy z dobrym wypełnieniem w dźwięku. A słuch działa tak że jak coś gra równo to najlepiej słyszymy średnicę bo tak skonstruowany jest słuch. Nie znajdziesz jednolitej opinii o taczce bo każdy to jej granie inaczej odbiera, dla jednych będzie dużo, a dla innych mało basu, a dla jeszcze innych w sam raz (jak dla mnie np.). To samo się tyczy reszty cech. Mogę powiedzieć jak nie gra ;) Na pewno nie gra agresywnie (jak imod) i do przesady konturowo (jak sony X), nie ma tak dobrej sceny i holografii (jak S8500) za to właśnie wypełnienie i dynamika są dla mnie najlepsze ze wszystkich topowych grajków jakich słuchałem (nie słuchałem S:flo, hisoundów i colorflyjów, ale taczka bije je na głowę pod kątem ergonomii i funkcjonalności, więc się nimi nawet nad nimi nie zastanawiałem).

 

U mnie zmieniają się słuchawki, grajek zostaje ten sam :) Czy T4 będzie upgradem w stosunku do S100? I tak i nie, to wszystko zależy jak to zinterpretujesz, bo jakoś wielce od siebie nie odstają, chociaż jak dla mnie T4 gra z dużo większą klasą.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, T4G gra jednak trochę lepiej od S100, poza tym podoba mi się iOS. :)

 

@MrBrainwash

Dzięki za te informacje. Ogólnie T4G bardzo do mnie przemawia, jedyne czego się obawiam to plecki, które będą po krótkim czasie wyglądały jak pożal się Boże. :P

 

Nano jest również bardzo interesujący, mały, zgrabny, z klipsem. Wiem, że nie grzeszy mocą, chociaż używałbym go głównie z IEMami. Nawet zestaw z Fiio E6 byłby małych rozmiarów a napędziłby zdecydowanie więcej słuchawek. Szkoda, że 6G jest tak trudno dostępny, 7G bez klipsa to już nie to samo (dźwiękowo zresztą też).

 

Reasumując chyba warto postawić na taczkę, myślę że byłby to dobry wybór. Mógłbym się z nią przejść do Audiomagic, żeby dobrać jakieś pasujące słuchawki.

 

MrBrainwash ty używasz do niej jakiegoś wzmaka na mieście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie szeroko pojętego metalu, czasami trochę rapu albo jakiś klubowych hitów. :P Generalnie zależy mi na dynamice i w miarę neutralnym brzmieniu. Muzyki słucham głównie na mieście, cały dzień jestem praktycznie w drodze, także nie potrzebuje jakiejś super szerokiej sceny itp. Ma być trochę z mięsem, ale żeby nic nie muliło i żeby przy spokojniejszych kawałkach taczka grała z klasą a nie łupała ciągle midbasem, który mnie osobiście strasznie męczy. Nie chce słuchawek typowych pod jakieś techno czy house, dociążonych na basie, nie takiego brzmienia szukam. Ma być spokojnie, ale z odpowiednią dawką "mocy" tam gdzie trzeba. Muszą być też wygodnie i żeby nie wypadały z ucha. :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś firmy Brainwavz? Sam posiadam model ProAlpha i jestem bardzo zadowolony :) Czysty, przestrzenny (jak na doki) dźwięk i miły dla ucha bas który jest w pełni kontrolowany, a jeżeli masz więcej kasy to może wyższe modele? np. B2

Edytowane przez Sconner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o Brainwavz, mają kilka ciekawych modeli. Chociaż np. o B2 krążą rożne opinie (że słabo wykonane jak na swoja cenę, za jasne itp.).

 

Z doków aktualnie używam Sony EX310LP. Są jednak trochę za ciemne jak dla mnie, brakuje im powietrza, szczegółowości, potrafią zamulić i są średnio muzykalne. Odnajdują się w rapie, ale w metalu trochę im brakuje dynamiki i przestrzeni.

 

Dlatego szukam nowych słuchawek, które będą grały trochę jaśniej, najlepiej w miarę naturalnym pasmem, ale żeby nie były całkowicie wyprane z basu. Chciałbym zniwelować minusy tych Sony, żeby było więcej powietrza, trochę lepsza scena, dynamika no i wygoda. Nakładki w Sony są średnio wygodne. Są dosyć twarde i nie trzymają się zbyt dobrze w uszach. Izolacja jest całkiem niezła, ale komfort trochę kuleje.

 

Fischer Audio też są chyba ciekawą alternatywą (Tandem, Silver Bullet), chociaż wolałbym raczej dyskretną konstrukcję przystosowaną do OTE. Jakieś propozycje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności