Skocz do zawartości

Philips SHL8800


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu poprawiamy producenta.

Słuchawki Philipsa SHL8800 są całkiem niezłe technicznie jednak są strasznie zmulone. Bas dominuje nad wszystkim, zwłaszcza ten mało przyjemny midbas. Modyfikacja jest prosta i w pełni odwracalna - polega na włożeniu do środka waty. Pokazuje to poniższe zdjęcie. Efekt całkiem dobry - teraz już bas nie zalewa wszystkiego. Im więcej waty w środku, tym mniej basu.

IMG_20130125_223501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie dość, że przestaje szaleć po całym paśmie, to mam wrażenie, że zmienia też nieco charakterystykę. Więcej soku, mniej kartonu - wydaje mi się, że dzięki wacie znika pogłos na niskim paśmie. Już na podstawie słuchawki mi się spodobały w połączeniu z BBE Cowona, ale zdecydowałem się je zmodować i zabrzmiały naprawdę znakomicie, to była czysta przyjemność chodzić wczoraj z nimi po mieście. Wielkie dzięki za ten trick. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z cyklu poprawiamy producenta.

Słuchawki Philipsa SHL8800 są całkiem niezłe technicznie jednak są strasznie zmulone. Bas dominuje nad wszystkim, zwłaszcza ten mało przyjemny midbas. Modyfikacja jest prosta i w pełni odwracalna - polega na włożeniu do środka waty. Pokazuje to poniższe zdjęcie. Efekt całkiem dobry - teraz już bas nie zalewa wszystkiego. Im więcej waty w środku, tym mniej basu.

 

Witam,

Moj pierwszy post wiec chcialem sie przywitac ale do rzeczy :)

Otoz kupiłem na gieldzie te słuchawki za 10 zł. Był problem z jackiem bo przerywało ale dokonałem małej naprawy i słuchawki smigają.

I tu pojawia sie to o czym wspomnieliście koledzy. Faktycznie bas zalewa prawie wszystko razem z tłem. Chciałem skorzystac z Waszego moda i przytkania watą ale "staję przed ścianą" bo nie wiem jak dobrać sie i rozebrać muszle. Czy mam najpierw cos podwazyc, czy zdjąc czarne gabki i jak? Z tego co zauwazylem to wewnatrz sa 4 srubki do odkrecenia. Jak juz sie do nich dostanę to sobie poradze. Bede wdzieczny za mały tutorial ze zdjeciami

pozdr

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pady (gąbki) i pod spodem będą cztery wkręty.

Próbowałem pociągnąc za te gąbki ale obawiam się że mogą się rozerwać przy próbie ściągania. Czy to trzeba robić tak na siłę?

 

Zdejmij pady (gąbki) i pod spodem będą cztery wkręty.

Próbowałem pociągnąc za te gąbki ale obawiam się że mogą się rozerwać przy próbie ściągania. Czy to trzeba robić tak na siłę?

 

O ile udało mi się ściągnąć pady i lekko wypełnic watą o tyle nie mam pojecia jak je założyć ponownie. Jak wspomniales faktycznie mocowane sa na 4 sruby. Po ich przykreceniu niemożliwym staje sie założenie padów. Chyba ze masz jakis patent na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz brzeg gąbki (który ją wcześniej mocował) włożyć w szczelinę (w której wcześniej siedział). Najpierw w jednym miejscu a potem stopniowo dalej, aż na całym obwodzie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z cyklu poprawiamy producenta.

Słuchawki Philipsa SHL8800 są całkiem niezłe technicznie jednak są strasznie zmulone. Bas dominuje nad wszystkim, zwłaszcza ten mało przyjemny midbas. Modyfikacja jest prosta i w pełni odwracalna - polega na włożeniu do środka waty. Pokazuje to poniższe zdjęcie. Efekt całkiem dobry - teraz już bas nie zalewa wszystkiego. Im więcej waty w środku, tym mniej basu.

SHP3000 mają z wyglądu inny przetwornik, usytuowany pod kątem co jest małym zaskoczeniem. Włożyłem zamiast waty płatki kosmetyczne. Bas w nich nie wchodził na resztę pasma ale było go dużo i mało punktowy. Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A możesz fotkę tego przetwornika zamieścić?

 

 

Ale nie od tej strony - z tej to modu się nie zrobi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

ma tylko środkowy basreflex, wszystkie otwory zaklejone.

cały płatek kosmetyczny to za dużo, środkowa część muszli nie daje odbicia dlatego zrobiłem tylko na krańcach wygłuszenie.

Dobre słuchawki, grają równo nie brakuje żadnego pasma. Średnica nie jest schowana.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

 

Mam SHP3000 i SHL8800. Nie wiem jak patrzec na ten przetwornik, ale jak dla mnie to sa one jednakowo zainstalowane ;)

W SHP brakuje mi basu jakie maja SHL. Natomiast w SHL brakuje mi czystosci i szczegolow na gorze jakie maja SHP.

Do SHP wsadzilem platek kosmetyczny z wycieta dziura i zrobilem jedna dziure w bialej naklejce. Bass sie lekko poprawil, ale dalej malo.

Do SHL wsadzilem zmniejszony platek, ale roznic nie zauwazylem.

Warto robic ta przerobke z powiekszaniem otworow bass reflex i wywiercaniem dodatkowych dziur kolo srubek?

Chcialbym tez zastosowac inny material na padach, gdyz ta ekoskora cholernie grzeje ucho. Jest jakis patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SHP3000 dorób otwór z boku przetwornika jak w K518 zrobiłem, tylko mniejszy, taki gdzieś 1,5mm. Jak będzie nadal za mało basu to drugi po przeciwnej stronie (zdaje się juz to zrobiłeś) - a płatek wyjmij.

post-36702-0-07386400-1331158755.jpg

 

Co do SHL8800 to warto się w ten mod pobawić http://forum.mp3store.pl/topic/117417-philips-shl8800-antybas-mod/ - imo zupełnie inne słuchawki.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SHP3000 dorób otwór z boku przetwornika jak w K518 zrobiłem, tylko mniejszy, taki gdzieś 1,5mm. Jak będzie nadal za mało basu to drugi po przeciwnej stronie (zdaje się juz to zrobiłeś) - a płatek wyjmij.

post-36702-0-07386400-1331158755.jpg

 

Co do SHL8800 to warto się w ten mod pobawić http://forum.mp3store.pl/topic/117417-philips-shl8800-antybas-mod/ - imo zupełnie inne słuchawki.

Dzięki za poradę. Możesz strzałką zaznaczyć w którym ma być to miejscu?

 

Co do modu SHL8800 to zrobiłem tak jak w linku, i poza ubytkiem bassu nic innego nie stwierdziłem. Same głośniczki w tych dwóch modelach słuchawek są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności