Skocz do zawartości

Telefony muzyczne vs przenośne odtwarzacze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pytanie:

Jak prezentują sie dzisiejsze telefony multimedialne względem przenośnych odtwarzaczy?

Na jakim poziomie cenowym stoją ich odpowiedniki pod względem jakości odtwarzania?

 

interesują mnie modele:

iPhone 4/4S
HTC Desire X (a konkretnie wbudowany system Beats Audio)

Samsung Galaxy S2/S3

ewentualnie coś z serii Sony Xperia

 

Co do pytania

Ile kosztowałby odtwarzacz przenośny o jakości zbliżonej do podanych telefonów?

Który z nich gra najlepiej?

 

Kiedyś miałem okazję porównać sobie moją Xperie Mini Pro do iPoda Nano 4G i róznicy nie odczułem żadnej (ten sam kawałek w 320kbps)

Dźwięk niby porównywalny do produktu Appla (co prawda starszej generacji) ale i tak mnie nie zadowala

Być może przez moje spaczenie "systemem" domowym ;p

 

Najlepiej dla mnie byłoby przesłuchać sobie podanych wyżej telefonów ale T-Mobile nie uwzględnia takiej mozliwości w salonie...

Korzystam z AKG q460

Być może zmienię na Beats Solo HD lub AKG k619, których tez jeszcze nie miałem okazji osłuchac ;p

 

Podobnych tematów jest dość sporo, jednakże wszystkie sprzed kilku lat i nie odzwierciedlają tego co mozna znaleźć na obecnym rynku

Liczę na szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś rok temu przesiadłem się z i10 (który gra tak samo jak Z2) na iphone'a 4s i jabłko gra trochę lepiej niż cowon.

Nie ma mowy o jakiejś przepaści pomiędzy tymi urządzeniami jak np. w porównaniu do clipa+, ale jednak jest różnica.

Cowon mimo wszystko nadrabia super korektorem dźwięku.

Edytowane przez regis221
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja osobiście polecam samsunga galaxy s3. Ze względu na wbudowany dac wolf...oraz na możliwości programowe (odtwarzacz muzyczny jaki tylko sobie samarzycie). Ergonomia tego urządzenia i funkcjonalność w mojej ocenie zostawiają każdy inny sprzęt kieszonkowy daleko w tyle. Kieszeń nie może być rozmiaru mini oczywiście (piszę tu o rozmiarze kieszeni i zasobności naszego portfela). Przyznaję, że nie porównywałem do hifi manow, nowego irivera oraz innych "topowych" grajków, jednak używam tego telefonu jako pełnoprawnego odtwarzacza w moim systemie. Współpracuje on min. ze wzmacniaczami: vincent mk2 (hybryda) oraz yaqin ds 34. Muzyka zapodawana jest przez moduł bluetooth advanced acoustic. Oczywiście współpracuje z rozgłośniami i serwisami radiowymi (polecam zwłaszcza deezer). Poza tym dzwoni:)

Czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem ;)

Szczególnie że ma to być telefon dla kobiety ;)

w końcu zdecydowałem się na jeden spośród HTC Desire X i Sony Xperia P

 

Pierwszy ma do zaoferowania jedynie dobre audio (tak słyszałem bo osłuchać nie mam jak) a drugi xLoud 2, który ponoć znacznie przewyższa xLouda 1, którego mam w swoim fonie i który gra nie najgorzej

 

Czy ten cały system Beats Audio daje 100% tylko z ich firmowymi słuchawkami?

Przy okazji zastanawiałem się nad Beats Solo HD (z amazona można za 500zł wyrwać) albo AKG k618dj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od Beats możesz dać sobie spokój bo cena nie odzwierciedla ich mozliwości. Płacisz bardziej za marke niż za dźwięk.Dźwięk mają wart co najwyżej 200-230zł, choć może i to za wiele.
AKG na pewno będą lepszą alternatywą ale są to nieco ciemniejsze i bardziej basowe słuchawki.

Natomiast jeżeli o muzyke z telefonu chodzi to kumpel ma właśnie HTC Desire X, jest to fajny i wytrzymały telefon. Muzyke zapodaje na bardzo dobrym poziomie. Na AKG K450 podabał mi się bardziej niż na moim WAVE. A co do Beats Audio, kumpel nie korzysta i stierdził "nie masz co sprawdzać, szkoda czasu bo to kiepskie efekty daje" i korzysta chyba z FLAC pleyera.

Edytowane przez GarsteK1989
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

właśnie coś podobnego o tych beatsach wyczytałem w jakiejś recenzji

Podstawowym minusem słuchawek od AKG jest wygląd (oczywiście nie dla mnie tylko dla potencjalnej nabywczyni ;p )

Są duże, mało kolorowe i muszle dosyć odstają od głowy (jak w moich poprzednich k520)

Jak to słyszę to mi się gorąco robi no ale cóż poradzic ;)

kobiet nie da sie zrozumieć ;p

 

Mógłbyś zapodać jeszcze jakąś alternatywę dla k618dj?

W okolicach własnie 350-450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo w tej cenie jak dla mnie dużo lepsze są SHURE SRH750DJ, które MAM :lol: i z których korzystam jako portable, wyglądają ładnie i się składają w sam raz do plecaka. Mają super basik który jest dynamiczny i mięciutki oraz jest go trochę więcej niż normalnie tak jak w K618DJ jednak zupełnie nie zachodzi na inne pasma, które grają dobrze lecz bez fajerwerków, czyli poprawnie.

 

Za to jak wyglądają na użytkowniku to już inna para kaloszy, czyli totalnie odpałowo. :ph34r:
SHURE SRH750DJ 1.jpgSHURE SRH750DJ 2.jpgSHURE SRH750DJ 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego chcieć więcej?

mniejszego rozmiaru :P

 

nie koniecznie ;P rozmiar dla większość jest ok . ja dla porównania galaxy note i jest dla mnie za mały xD a jak się go używa tyg to potem s3 robi się taki mały jak zabawkowy ;) kwestia wielkości ręki i kieszeni ;D a wracając do jakości dźwięku nie lepszy będzie zwykły galaxy s? tańszy na allegro 3x działa płynnie no i ma voodo sound http://mojdroid.pl/2091/voodoo-sound-dzwiek-w-galaxy-s-jeszcze-lepszy-root ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pozwólcie, że powrócę do samego źródła nie rozczulając się nad słuchawkami. Znam s. Wave, korzystałem z wszystkich galaxy s do 3 (czekam na 4). Posiadałem również kilka htc. Nie jestem elektronikiem ani informatykiem tylko użytkownikiem. W mojej ocenie pomiędzy tymi telefonami a sg3 jest przepaść w każdym wymiarze (jakość dźwięku, płynność obsługi, czytelność ekranu). Sgs3 można przepuścić po usb przez daca i kończy się zabawa w gadżety, a zaczyna się słuchanie muzy. Inną sprawą jest stylistyka. Dziewczynie może nie przypaść do gustu (choć sgs3 ostatnio wypuszczono in red). Również osiągi mogą być dla dziewczyny obojętne. Pytanie na czym wcześniej słuchała muzy i czy będzie to porównywać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiet nie da sie przegadac ;p

Shure są "zbyt męskie" a Galaxy wygląda jak cegła (i to też moja opinia bo mam xperie mini ;p )

 

Akurat tak się złożyło że oboje rodziców będzie wymieniać telefon w tym samym czasie więc będę miał do osłuchania i Desire X i Xperie P

Słuchawki które wybrałem to AKG k618DJ

już dawno chciałem ich osłuchac

 

Jak mi sie połamały k520 to miałem możliwość wymiany na inny model więc wziąłem k142HD

Później trochę żałowałem że nie wziąłem DJ'ek które wyszły chyba miesiąc później

Teraz będę miał możliwość ich osłuchania i stwierdzę czy wybrałem dobrze czy nie

 

Dzięki za pomoc chłopaki i dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc i czolem forumowicze! : D
Mam pare pytan do ludzi osluchanych w temacie, mam nadzieje ze mnie nie zlinczujecie na starcie ; ) Zamierzam zaopatrzyc sie w jakies srednio porzadne/porzadne zrodlo dzwieku bo w moim leciwym lg juz nawet zanikla tabliczka znamionowa i ogolnie ledwo co jeszcze zyje hehe. Zastanawiam sie nad zakupem iphona 4, ktory sluzylby mi glownie do sluchania muzyki jak i oczywiscie jako telefon lub jakiegos odtwarzacza mp3/mp4 i przecietnego telefonu.. pytanie tylko co bedzie lepszym rozwiazaniem ? Do sluchania na ulicy uzywam akg518dj i od niedawna wzmaka fiio e17.. Jesli chodzi o wymagania co do odtwarzacza to conajmniej 8gb pojemnosci(mile widziana mozliwosc rozbudowy karta, aczkolwiek niekonieczna), mozliwosc odtwarzania flac'ow no i podpiecia do owej e17'tki.

pozdrawiam!

Edytowane przez pssssyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze i tani polecę ci Sanse Fuze z której możesz po LOD wyprowadzić sobie sygnał do E17 i wielkościowo też dobrze się pokrywają. Jednak nie jest on już ogólnie dostępny i trzeba by na niego trochę po polować. Natomiast możesz go rozbudowywać o karty microSD i z wgranym RockBoxem będzie ci odtwarzał jakie tylko pliki muzyczne będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 kupilem glownie do laptopa bo siedze aktualnie za granica. W domu mam wieze fine arts'a i box'y 850/ senki hd598 to dzwiek chyba tez powinien byc lepszy przy puszczaniu z kompa przez e17 zamiast prosto ze zintegrowanej karty ? Wracajac do tematu, duzo osob sie wypowiada pochlebnie na temat Fuza, zagra on lepiej od iphona ? Zawsze to jednak jedna bateria mniej do pilnowania zwlaszcza, ze fuza ponoc dosc krotko trzyma, dostepny na ebuy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie widzialem fuze+ ale zwykly fuze tez byl. Czyli mam rozumiec ze zwykly(bez +) jest lepszy ? Wiesz moze ile trzyma bateria w ip4 glownie przy sluchaniu muzyki i dzwonieniu ? sporadycznie jakis sms czy zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Samsunga Galaxy Mini 2 gra sam z siebie nie najgorzej.
2. iPoda Shuffle 4g może nie być najlepszym połączeniem z Sony MDR-ZX300 oraz może braknąć pary przy takim połączeniu.
3. Słuchasz Hip-Hopu to zamiast kupować iPoda Shuffle 4g dokup SONY XB500 do Mini2 lepsza izolacja więcej basu i poprawa w całym zakresie częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Up@

 

Do Hip-Hopu lepiej kupić a-Jays One do tego Galaxy Mini 2, czy iPoda Shuffle 4g?

 

PS.Nie proponujcie mi, żebym kupił jakieś nauszne słuchawki bo będę tego głównie używał na dworze, na spacerze z psem.

 

PS2.Zamiast tych a-Jays One zastanawiam się też nad Soundmagic PL11.

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności