Skocz do zawartości

Sony Mdr-x9


ferros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Probowalem sie cos dowiedziec d sprzedajacych na allegro te sluchawki, gdyz na zadnej oficjalnej stronie Sny nie ma na ich temat nawet wzmianki.. Mozna je kupic tylko na niemieckim ebay.de

 

Po wyslaniu dwóch maili z mojej strony do tych uzytkownikw, dostalem sie na czarna liste..gdy napisalem nastepneg maila by mi to wyjasnili jeden ze sprzedjacych zagadal do mnie na GG.

 

Schowekfghfhfg.png

 

Wniosek: Moim zdaniem sytuacja jest badź co bądź nieco dziwna..ale oceńcie sami!! Ja już sobie wyrobiłem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY MDR-X9 to według dostępnych materiałów (tłumaczone z japońskiego) prototyp serii EX...

 

... jeżeli są sprzedawane (np. na ebay.de) to są zwykle "gołe" - bez przedłużki (kabel ma 0.5m) i bez "końcówek"... więc dokładnie czytajcie opisy aukcji

 

... niebardzo pytajcie sprzedawcy o szczegóły brzmienia... oni "po prostu" je sprzedają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY MDR-X9 to pierwsze słuchawki SONY, mieszczące się w uchu. Zakończone są one miękkimi, wugodnymi silikonowymi końcówkami. Wyglądają wyjątkowo. Choć membrana ma 9mm, to posiada również niezwykłą moc 400kJ/m^2, dzięki czemu słuchawki posiadają niezwykły bas - znacznie lepszy niż w tradycyjnych słuchawkach dousznych. Pierwsze wrażenie po ich założeniu może być niezwykłe, ponieważ izolują one od otoczenia - ucho się musi do nich przyzwyczaić.

 

Są to słuchawki o niezwykłym wyglądzie i takimż dźwięku!

 

membrana: 9mm, CCAW

pasmo: 9Hz-23kHz

SPL: 100dB/mW

impendancja: 16Ohm

moc: 100mW max

 

jak widać zdjęcia są conajmniej różne ;] to są te, których kiedyś nie mogliśmy zidentyfikować - na jednym ze zdjęć widać takie plastikowe trójkątne "coś" na kablu... zastąpione potem tulejką (EX51) i metalowym cosiem (EX71 i "poprawione" X9)

 

x910dg.jpg x922tl.jpg

x939ow.jpg x944ae.jpg

 

pchełki vs dokanałowe:

 

5c_1_b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze słuchając na pchełkach marnotrawimy dźwięk. KHRoN, masz moze taki rysuneczek odnosnie słuchawek nausznych ? Chciałbym zobaczyc. Słuchając na moich xd200 wyłapuję więcej dźwięków niż na mx400. Więcej dźwięku, wieksa radość z słuichania muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem te słuchawki..i ciesze się, że już ich nie mam.

 

1 - produkowane sa w Taiwanie

2 - solidny, acz krótki przewód (0,5m)

3 - zamiast silikonowych nakładek dostajemy jakieś twarde gumowe zatyczki (prawie jak od dętki)

4 - przy wkładaniu coś strzela w środku

5 - odstają na kilometr od małżowiny usznej

6 - fatalny dźwięk - stłumiony, mocno basowaty, lekko zniekształcony z tyłu (efekt SRS WOW)

7 - bardzo słabe tłumienie, do mdr-ex51 się nie umywają..

 

nie wiem czemu mdr-x9 ma coś wspólnego z Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie zgadzam się! Nie jestem jakimś audiofilem, ani nawet nie mam słuchu absolutnego ale zrobiłem sobie porównanie między Sony MDR-X9 a zwykłymi Sony Fonotopia i jednym modelem dousznych "pchełek" Philipsa i muszę stwierdzić że nie słyszę różnicy, natomiast jeśli chodzi o inne plugi Sony to nie mogę nic na ten temat powiedzieć bo nie miałem do czynienia. Słuchawki MDR-X9 są wygodne, mają silikonową nasadkę (a nie plasikową jak coniektórzy piszą (może jest to prawda nie wiem)) bardzo dobrze się je nosi jak włozy się je umiejetnie do ucha to nie odstają "na kilometr" i ładnie się w tym uchu prezentują. Chciałem tylko stwierdzić fakt że dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z słuchawkami dousznymi Sony MDR-X9 mogą w zupełnosci wystarczyć. Natomiast jeśli ktoś nie jest przekonany to polecałbym KOSS model SparkPlug albo Plug choćby dlatego że w specjalistycznych czasopismach jest napisane że to leader wśród producentów i myśle że jeśli ktoś kupi któryś z ww modeli (co mam zamiar zrobić w najbliższym czasie) to napewno się nie zawiedzie. Podsumowując. MDR-X9 magą być jeśli lubisz mocno uwydatnione basy, ale cudów sie po nich nie spodziewaj bo to jest tylko Sony. Pozdrawiam.

 

edit 29.05.2008:

 

Ale wpadka, tak to jest jak nie słuchało sie niczego innego, sennheisery miało sie za tani szmelc z bazaru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj zmieniaj i kupuj spark plugi :P

plugow nie bierz bo to starszy model i brzmniowo slapszy od saprkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (nie)przyjemność używania tychże słuchawek i muszę powiedzieć, że znacznie odbiegają jakością od ex-ów. Z pewnością nie są warte swojej ceny. Sugestia by zmienić je na Spark Plugi też nie jest najlepszą poradą. Spark Plugi są chyba najsłabszymi słuchawkami ear-in jakie słyszałem. Zdecydowanie lepiej wypadają mx-500, a w klasie słuchawek dousznych ep-630(choć słuchałem tylko przez chwilę i mogę się mylić. Natomiast tekst "bo to jest tylko Sony" pozostawię bez komentarza, jako że yoshiru jest wiernym użytkownikiem Shurów xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam nadzieję, że mi pomożecie. Sam zastanawiam się nad tymi słuchawkami (są dostępne na Allegro), bowiem właściwie tylko one... pasują do mojego discmana! Ostatnio po prawie 2 latach użytkowania w moim Panasonicu SL-CT710 zespsuły się słuchawki (oczywiście kabel...). Problem w tym, iż jest to model z pilotem na kablu do którego dołączane są krótkie słuchawki (ok. 0,5m.). Poza tym przyzwyczaiłem się do ASYMETRYCZNYCH przewodów...

 

Szukam więc słuchawek (KONIECZNIE TAKICH):

- dousznych

- o krótkim kablu (ok. 0,5m. Dłuższe nie mają sensu...)

- z asymetrycznym przewodem

- do ok. 50zł. (niestety potrzebuję ich w ciągu najbliższego tyg. a więcej pieniędzy nie moge przeznaczyć).

 

 

Dlatego też w przyszłym tyg. prawdopodobnie kupię słuchawki o których mowa w tym temacie. Chyba że znacie coś lepszego? (namiary, namiary proszę)

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (nie)przyjemność używania tychże słuchawek i muszę powiedzieć, że znacznie odbiegają jakością od ex-ów. Z pewnością nie są warte swojej ceny. Sugestia by zmienić je na Spark Plugi też nie jest najlepszą poradą. Spark Plugi są chyba najsłabszymi słuchawkami ear-in jakie słyszałem. Zdecydowanie lepiej wypadają mx-500, a w klasie słuchawek dousznych ep-630(choć słuchałem tylko przez chwilę i mogę się mylić. Natomiast tekst "bo to jest tylko Sony" pozostawię bez komentarza, jako że yoshiru jest wiernym użytkownikiem Shurów xD

Ferros - czy mamy przez to rozumieć, że post Yoshiru ma charakter.....jak to nazwać- "sponsorowany"? :o

I że ludzie z Allegro bawią się nickami na naszym forum ? :ph34r: .Aby Ci którzy wpiszą do wyszukiwarki

nazwę tego 9 cudu świata, i poczytają o nim co nieco na forum.mp3store mieli trochę bardziej zabełtane w

głowie? :angry: Zresztą nieważne -wszyscy wiemy że to nie jest Sony .Pozostaje pytanie jak te słuchawki się nazywają naprawde ? :rolleyes: Wbrew pozorom ,dotarcie do tej wiedzy wcale nie jest takie trudne. B)

W krajach w których taki "przekręt" jak na naszym Allegro już dawno byłby surowo ścigany, sprzedawane

są przez firmy które handlują akcesoriami do I-poda: iPotronic, Griffin, Artwizz ( nawiasem mówiąc wszędzie

mając fatalną opinie- link recki kogoś kto kupił te słuchawki na amerykańskim Amazonie i teraz beczy w poduszkę->>klikk<<

Interesującą okolicznością jest to że obok rzekomych "Sony" w ofercie tych firm są także słuchawki

które na forum (ale także na Allegro-niestety) zrobiły karierę jako Phillips -dwustronne

 

b000egr7kq01sclzzzzzzz4ft.jpg

b000egr7kq01pt04sclzzzzzzz4vf.jpg

b000egynl201sclzzzzzzz0kr.jpg

b000egynl201pt04sclzzzzzzz4oy.jpg

 

Krótkie poszukiwania w sieci spowodowało że wiem już że producentem właściwym,od którego dystrybutorzy

kupują ten wyrafinowany produkt, jest firma Sunrise Electronic z Huizhou (???Mhm) ;) z prowincji Guangdong

(w Chinach oczywiście).A ich nazwa właściwa to DYW-X700-HH23BV-SJ. :unsure: Może komuś ta wiedza

się przyda przy podejmowaniu ewntualnej decyzji o ich zakupie? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam nadzieję, że mi pomożecie. Sam zastanawiam się nad tymi słuchawkami (są dostępne na Allegro), bowiem właściwie tylko one... pasują do mojego discmana! Ostatnio po prawie 2 latach użytkowania w moim Panasonicu SL-CT710 zespsuły się słuchawki (oczywiście kabel...). Problem w tym, iż jest to model z pilotem na kablu do którego dołączane są krótkie słuchawki (ok. 0,5m.). Poza tym przyzwyczaiłem się do ASYMETRYCZNYCH przewodów...

 

Szukam więc słuchawek (KONIECZNIE TAKICH):

- dousznych

- o krótkim kablu (ok. 0,5m. Dłuższe nie mają sensu...)

- z asymetrycznym przewodem

- do ok. 50zł. (niestety potrzebuję ich w ciągu najbliższego tyg. a więcej pieniędzy nie moge przeznaczyć).

 

 

Dlatego też w przyszłym tyg. prawdopodobnie kupię słuchawki o których mowa w tym temacie. Chyba że znacie coś lepszego? (namiary, namiary proszę)

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

czy ktoś mi pomoże? :rolleyes:<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem zarejestrowany na tym forum dopiero od dzisiaj, to nie będe złośliwy... Ja tylko apeluję o dokładne czytanie, jej...

 

Po pierwsze te słuchawki są na Allegro za ok. 80-90 zł., a po drugie mają przewód o długości 1m.

 

Powtarzam, iż szukam takich słuchawek:

- krótki przewód do ok. 0,5m (ponieważ będę ich używał w discman'ie z pilotem);

- asymetryczne przewody słuchawkowe;

- cena max. 60 zł.

 

 

Jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę - za taką kasę to bdb oferta - nic lepszego nie znajdziesz ,a kabel zawsze mozna sobie zwinąć i czymś spiąć.

 

Edit: To znaczy popieram przed-przedmówcę :P A zresztę przedmówcę też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności