Skocz do zawartości

Nationite Nanite N2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonwertowałem plik FLAC którego odtwarzacz nie rozpoznawał na WAV i ponownie na FLAC (ten sam poziom - 5) przy użyciu dbpoweramp - wszystko ok, nie rozumiem w czym był problem

 

prawdziwa hydrozagadka.

 

Jeżeli chodzi o skok głośności przy odpalaniu faktycznie zauważyłem z raz - ale w moim przypadku było to spowodowane tym że odtwarzacz był ustawiony dość głośno - nie wiem czy nie ma jakiegoś automatycznego ograniczenia

 

Niestety znowu zaczęły powtarzać się zwiechy przy wyłączaniu - subtelny apel do Panów z audiomagica - jeżeli nie zadziałają na dostawcę odtwarzaczy w celu wypuszczenia nowego softu bez wskazanych wad

 

niech liczą się ze zwrotami odtwarzaczy w tym przeze mnie - niestety ale takie zawieszanie się nie kwalifikuje się jako normalna cecha użytkowa odtwarzacza - guzik reset ma służyć wyjątkowo a nie nagminnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwag użytkownika ciąg dalszy:

 

faktycznie nie rozpoznaje niektórych plików FLAC:

 

42% compressed

 

channels:2

 

sample rate: 44,1 KHz

 

sample size: 16 bit

 

bit rate: 1 411 kbps

 

encoder: FLAC reference lib FLAC 1.2.1 20070917

 

czyli parametry standardowe takie same jak w tych plikach które bez problemu rozpoznaje - tego pliku akurat sam nie ripowałem, nie rozumiem zatem co jest przyczyną, wyskakuje błąd że nie rozpoznaje formatu.

 

(przy okazji bardzo źle działa to na soft wiesza się w tym momencie)

 

NIe odczytuje również najnowszej kompresji WMA 10 Professional w ustawieniach VBR, 440 kbps, 44 kHZ, 2 channel 24bit bit VBR - te rozpoznaje ale nie odtwarza - przeskakuje automatycznie dalej.

 

Nie wiem czym to jest spowodowane - starsze WMA odczytuje bez problemu a może to wina parametrów kompresji - zbyt wysoki bitrate?

 

Miałem identyczny problem... Wrzuciłem pliki luzem(nie w folderze) na karte i nagle zaczą rozpoznawać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie. Firmware N2, Gumstica i Cube C30 można między nimi zamieniać. Do tego C30 ma też BBE i nawet wyszły do niego jakieś aktualizacje, więc mogą one też wyeliminować niedociągnięcia N2.

btw bardzo podoba mi się następca C30, C60 http://www.singingegg.com/cube-c60-2-tft-screen-4gb-8gb-mp3-player.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw bardzo podoba mi się następca C30, C60 http://www.singingeg...mp3-player.html

 

WoW fajne cacuszko. Mi też się podoba :D. Ciekawe jak z dźwiękiem i całą resztą (nie widzę specyfikacji).

 

 

Mamy pytanie. Podłączam N2 do kompa, a wykrywa mi go jako Cube C30. Tzn, że mam jego firmware? To dobrze - źle? I gdzie można jakoś to uaktualnić, jeśli uaktualnienie pomaga...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jednak zapytam aby się upewnić. Nie obiera to mu nic dźwiękowo?

 

Mógłbyś podać też linka do najnowszej aktualizacji c30? Może będzie lepsza niż ta co mam.

 

A teraz pytanie takie ogólne; Używacie BBE? Jeśli tak to jak macie je ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mp4nation...20597&start=105

 

tutaj jest coś o tych aktualizacjach, piszą coś że najnowszy update do c30 gra ciszej. Ale piszesz że twój ma dużo mocy i często się zawiesza więc może nie masz tego najnowszego wink.gif Ni mam pojęcia gdzie szukać w necie najnowszego firmware do cuba, czy wogle mają oni jakąś stronę oficjalną?

 

Edit:

aha, jest już post wyżej rolleyes.gif

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tak jak pisaliście.

 

Mój N2 miał oryginalny firmware. Dzięki Riddick za namiary. Ściągnąłem i zainstalowałem. No i jest tak jak mówi Atr3yu jest trochę ciszej. Lecz dużo zdaje się być poprawione i tak jakby lepiej wygląda. Nie wiem czy to placebo, ale zdaje mi się, że lepiej gra. Tzn nie jest taki krzykliwy, dźwięk zdaje się taki ułagodzony. Aby to sprawdzić zrobiłem restore firmwaru N2 i jeszcze raz zainstalowałem Cube C30. Miałem takie samo wrażenie. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile placebo. Sami oceńcie. Podam linki jeszcze raz, aby było jasne:

 

Najnowsza aktualizacja - Cube C30 >>5 strona >> C30 V007.021(5.41MB)

 

Powrót do softu N2 - przewodnik

 

Mam jeszcze jeden problem... Znikają mi opcje BBE. Chodzi mi dokładnie o to, że tym przyciskiem u góry wybiera się EQ i z początku było dużo profili BBE Viva viva2 bbe headphones itd. a tu nagle zrobiło się tylko samo BBE i w głównym menu gdzie też się je wybierało Disabled/enabled. Proszę o jakieś rozwiązanie. A przede wszystkim o znalezienie przyczyny (przeinstalowanie pomaga, ale nie chcę aby to się powtarzało).

 

w tym poście był poruszony ten problem ale chyba nic sensownego i pewnego nikt nie wymyślił

http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=21336

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co z tym BBE, pod tym linkiem co podawałem ktoś coś wtrącił że są różne wersje firmware pod różne pojemności odtwarzacza, ale tam skąd się je ściąga jest jedna uniwersalna, także nie mam pojęcia. Piszesz że "lepiej wygląda" czy to znaczy że jest poprawa z jasnością i ten ekran lepiej widoczny na dworze? I czy zaczął w końcu czytać kartę pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym BBE to jest tak, że jak odtwarzasz pliki FLAC to masz do wyboru tylko jeden profil BBE i w menu enable/disable, natomiast przy mp3 wszystko wraca już do normy. Nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie wyszli z założenia, że przy FLAC-ach nie trzeba już poprawiać brzmienia, albo po prostu hardware/software nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę :)

 

Z racji znikającego BBE zrobiłem restore i tak już zostałem z softem od N2 (BBE na razie nie znika - miejmy nadzieję, że tak zostanie). Nawet odpowiada mi to, że ma większą głośność, a różnice dźwięku to było raczej placebo związane z poziomem głośności, na sofcie w N2 słucham teraz po prostu na niższym poziomie suwaka.

 

Soft od Cube C30 zdaje się był lepiej dopracowany. Kontrast wyświetlacza zdawał mi się większy. Z tą kartą okazało się, że on po prostu tak długo ją instaluje, około 2 min xD. Soft od Cube robi to szybciej, ale też z minutę to trwa. Z kartą 4gb (a nie 8) idzie to już dużo szybciej - proporcjonalnie krócej na f.C30.

 

A tak po za tym świetny grajek. Bardzo mi odpowiada i jestem zadowolony z zakupu z tej racji też że dałem za niego 60zł mniej B)

 

Nie zgadzam się jednak z opinią Siekkiery co do dźwięku. Choć to może wynikać z użytych słuchawek. Dla mnie wokale są lekko wycofane (ale nie cofnięte), na moich MS1i co normalnie eksponują wokale, tutaj one się schodzą z 1 planu i nie są tak donośne jak to bywa w tych słuchawkach. Prawdą jest to, że N2 ma dużo góry ale nie zauważyłem zjawiska sylabizacji, wręcz łagodzi to jeśli słuchawki mają do tego skłonność.

 

Z tym BBE to jest tak, że jak odtwarzasz pliki FLAC to masz do wyboru tylko jeden profil BBE i w menu enable/disable, natomiast przy mp3 wszystko wraca już do normy. Nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie wyszli z założenia, że przy FLAC-ach nie trzeba już poprawiać brzmienia, albo po prostu hardware/software nie wyrabia.

 

Dzięki :D uspokoiłem się. Sam to rozkminiłeś? :) Prawdopodobnie wynika to z tego, że player nie wyrabia. Bo jak się ma ustawiony jakiś profil to chyba pozostaje jak włączamy flaci, dopiero jak zmienimy to już nie wrócimy do poprzednich ustawień chyba ze znów najpierw mp3 otworzymy

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to "inny" dźwięk na sofcie od C30 to efekt placebo. Słuchałem ich wszystkich razem wziętych w pięciu chłopa i różnic w dźwięku nie znaleźliśmy laugh.gif. Mieliśmy Hippo, N2, Cube, i Rocco A, także było co porównywać.

 

Syler jak porównasz E300 z N2 pod względem dźwięku? Odtwarzacze mają podobne brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Rocoo A brzmi lepiej od Gumsticka/C30/N2 i gdyby nie te szumy to bym przy nim został.

 

Z tym znikającym BBE to początkowo na to zupełnie nie zwróciłem uwagi, bo miałem wrzucone tylko FLAC-i i specjalnie mnie nie dziwiło to, że mam dostępny tylko jeden profil, ale potem zacząłem zgłębiać wiedzę na temat odtwarzacza i znalazłem info o kilku ustawieniach BBE co mnie trochę zaniepokoiło, bo to by oznaczało, że mój Gumstick jednak nie może mieć BBE (N2 testowałem tylko krótką chwilę przed dalszą sprzedażą), ale po wrzuceniu mp3 wszystkie ustawienia się pojawiły, problem ten jest znany na zagranicznych forach i dotyczy wszystkich tych playerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to "inny" dźwięk na sofcie od C30 to efekt placebo.

 

Dokładanie. Napisałem o tym wyżej.

 

Moge mówić o E300 jedynie z pamięci. Ale zdaje mi się, że to co E300 tylko próbuje zrobić N2 robi zajeb**cie B) one są bez porównania jak dla mnie :) tak samo jak Fuze i inne tego typu grajki

 

Po za tym N2 zdaje mi się neutralny a E300 jest dość znacząco ocieplony szczególnie na średnicy. Metalowe kawałki brzmią żwawo z życiem, lecz przy innych gatunkach się wykłada. Poczytaj sobie zresztą recezje w gazetce Boom wydaje mi się, że Aza bardzo dokładnie i trafnie go opisał.

 

 

Jak dla mnie dźwiękowo nie ma podjazdu do N2.

 

IMO Rocoo A brzmi lepiej od Gumsticka/C30/N2 i gdyby nie te szumy to bym przy nim został.

 

Ciekawe bo z wypowiedzi chociażby Troya na forum wynikało by, że właśnie dźwięk ma słabszy.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocco szumiał, tragicznie się go obsługiwało i miał słabiutką baterię. Co więcej przy słuchawkach dokanałowych (Eterna v1, Eterna v2, Phonak) nie byliśmy z chłopakami w stanie dostrzec jego domniemanej przewagi w dźwięku. Ewentualnie na pierwszy rzut oka lepiej napędzał Hełmofony, ale N2 po rozkręceniu korbki na poziom 27-30 dodaje ogromnej mocy i "dościga" Rocco pod tym względem na samym finiszu.

 

@Syler - dzięki za rozjaśnienie mi sprawy. Przeczucie mnie nie myliło - IE8 bardzo fajnie zgrywają się z N2 laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał jezzu lub trąbki na N2? Próbowałem juz na wielu słuchawkach i niestety ten instrument brzmi tragicznie na N2. Każda muza gdzie nie ma trąbki rewelka (w tej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to czytanie karty odbywa się tylko raz przy pierwszym włączeniu, tak? Bo jeśli 2 min 4gb to co by było przy 32gb wolę nie myśleć.

 

przy 8gb przy 4 włącza się dużo szybciej. Może próbę niedługo zrobię.

 

Czy ktoś słuchał jezzu lub trąbki na N2? Próbowałem juz na wielu słuchawkach i niestety ten instrument brzmi tragicznie na N2. Każda muza gdzie nie ma trąbki rewelka (w tej cenie).

 

Słuchałem jazzu i rzeczywiście instrumenty dęte nie wybrzmiewają zbyt fajnie. Tzn nie mają tego kolorku jaki powinny mieć. Brzmi też trochę metalicznie. Nazwałbym to poniżej oczekiwań, aczkolwiek tak tragicznie jeszcze nie jest. Nie wiem czy słuchawkami dałoby się z tym zrobić. Dużo w brzmieniu tych instrumentów zmienia odpowiednie ustawienie BBE, aczkolwiek i tak nie jest to do koca satysfakcjonujące.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności