Skocz do zawartości

Vibez Vs D2:)


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

Też za D2, z tych samych powodów co @piroko, zresztą będę go miał na chwilę za jakieś maks. 2 tygodnie. :) Dla mnie nie do zaakceptowania są relacje użytkowników playerów dyskowych na temat jakiegoś cykania w tle gdy jest cisza. Nie chcę wiedzieć kiedy dysk startuje, no i w ogóle nie ufam dyskom.

Tak w ogóle to cały czas myślę nad Meizu M6 8GB z serii SP. 10-suwakowy equalizer, wma lossless i FLAC, kodek NXP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mia?em swego czasu taka zagwozdke i:

vibez:

-dysk

-brak FW update'a

-rysuj?cy si? ty?

+w koncu to 12gb

+bardziej IMHO user friendly GUI(rio dj, lepszy equalizer karmowe menu itp)

+nie boje sie tak o ekran jak w przypadku d2

 

a teraz d2:

+sdhc

+uaktualnianie FW

+bajery-ekran itp.

+czas na baterii

+potencja? i mozliwosci(kodeki slowniki itp.)

+tanszy w przedsprzedazy niz vibez(chociaz wiem ze trudno porownywac 2gb z 12gb to dla mnie tylko te wersje wchodzily w rachube)

-ekran, na ktory trzeba uwazac

-design IMHO gorszy niz w vibezie

-d?u?ej sie w??cza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel: jakie cykanie??? W słuchawkach? Ani na pożyczonym ipodzie, ani też na swoim H10 niczego takiego nie zaobserwowałem. Owszem, przyłożywszy ucho do playera można usłyszeć szum dysku lub cykanie głowic, ale tylko z bardzo bliskiej odległości, nigdy w normalnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byscie wybrali i dlaczego?

 

Jeśli najważniejszy jest dla ciebie dźwięk to poczytaj w temacie o D2 porównanie brzmienia D2 i Vibeza autorstwa CPU. Ja za dwa tygodnie też będę mógł pokrótce zrobić takie porównanie. Nie mogłem się zdecydować na jeden player, a fundusze mi pozwoliły, więc zamówiłem oba - oczywiście jeden się później sprzeda ;) Po prostu najlepszy jest osobisty test.

 

Na razie, nie mając jeszcze w ręce D2, za Vibezem przemawia:

 

- świetny EQ

- gapless!

- elegancki design (podoba mi się bardziej niż kanciasty D2)

 

Minusy:

 

- gdzie ta aktualizacja firmware, która rozwiązałaby problem z .ogg?

- krótka żywotność baterii - ale skoro jest wymienna to mam nadzieję, że wprowadzą większe objętościowo (ktoś coś wie o takich planach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel: jakie cykanie??? W słuchawkach? Ani na pożyczonym ipodzie, ani też na swoim H10 niczego takiego nie zaobserwowałem. Owszem, przyłożywszy ucho do playera można usłyszeć szum dysku lub cykanie głowic, ale tylko z bardzo bliskiej odległości, nigdy w normalnym użytkowaniu.

Opieram się wyłącznie na relacjach użytkowników Rio Karmy i Vibeza. Chodzi o odgłosy startowania dysku podczas ciszy w utworach i słyszalne raczej tylko na czułych dokanałówkach. O innych playerach i ich cykaniu nic nie wiem, zresztą inne playery dyskowe - może oprócz jeszcze irivera iHP-1x0 nie wzbudzają mojego zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel: jakie cykanie??? W słuchawkach? Ani na pożyczonym ipodzie, ani też na swoim H10 niczego takiego nie zaobserwowałem. Owszem, przyłożywszy ucho do playera można usłyszeć szum dysku lub cykanie głowic, ale tylko z bardzo bliskiej odległości, nigdy w normalnym użytkowaniu.

Opieram się wyłącznie na relacjach użytkowników Rio Karmy i Vibeza. Chodzi o odgłosy startowania dysku podczas ciszy w utworach i słyszalne raczej tylko na czułych dokanałówkach. O innych playerach i ich cykaniu nic nie wiem, zresztą inne playery dyskowe - może oprócz jeszcze irivera iHP-1x0 nie wzbudzają mojego zainteresowania.

 

Chodzi o odgłosy startowania dysku podczas ciszy w utworach i słyszalne raczej tylko na czułych dokanałówkach

tak sie składa, że iHP100 strasznie buczy jak wczytuje z dysku ;] Na cichych partiach jest to bardzo wpieniające i słychać to już na K26P ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawindyk: squonk za?o?y? ten temat chyba w celu wywo?ania polemiki, a nie typowego "doradzcie, bo nie wiem co wybrac". swiadczy o tym bynajmniej dopisek "troszke prowokacyjnie" ;)

Ja domyslam sie o co chodzilo ale nie widze sensu takiej polemiki :) IMHO to sa produkty skierowane do innej grupy odbiorcow. D2 jest rozwiazaniem bardziej uniwersajnym ale o mniejszych mozliwosciach czysto dzwiekowo-odtworczych (ze wzgledu na equalizer/dj). Mozna sie zastanawiac nad jakoscia dzwieku obu odtwarzaczy ale pytanie ktory lepszy jest z gatunku "czy lody sa lepsze od schabowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności