Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte w stylu AKG K701


Kuba_622

Pytanie

Znacie jakieś słuchawki zamknięte dla fana K701? Oczywiście zależy mi na zachowaniu dużej sceny i ogólnie interesujących wrażeń przestrzennych. Mogą też iść w stronę większej precyzji i analityczności niż K701. Moje dwa typy na razie to:

 

- K550 - tylko czy MKII bardzo się różni od poprzedniej wersji?

- Beyerdynamic T70(p)

 

W tej chwili moje zamknięte słuchawki to Sennheiser Momentum które oczywiście są bardzo fajne, ale to zupełnie inne granie od tego którego szukam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki. Właśnie w sklepie gdzie się umówiłem na odsłuch też polecili mi jakieś zamknięte Audio-Technica.

To dziwne, że te zamknięte teraz mają małą scenę, kiedyś były np. Sony CD3000, które pod tym względem spokojnie mogły z K701 konkurować. Chociaż one kiepsko izolowały, więc może to było zasługą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Jaworrr napisał:

Duża scena w zamkniętych to np. w Fostex TH610. 

Tych nie znam, nie mają dużo więcej basu od k701? Po opisach nawet nie próbowałem ich zdobyć, bo myślałem że walą basem jak CALe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam CAL! ale dawno nie słuchałem, mogę spróbować porównać wieczorem. 

K701 mają bas szkicowy jak dla mnie, Th610 mają go więcej (ale wcale nie dużo) i podany jest w bardziej rozrywkowej formie, ale tak samo jak w K701 jest rasowy - nie rezonuje, nie muli, nie brumi, nie włazi na średnicę. Ma detal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycje :) Chyba wpadnę na ten cały Ałdioszoł w tym roku, może coś wypatrzę, chociaż warunki odsłuchu tam są fatalne.

 

Co do basu, to mi on nie przeszkadza, o ile nie ma go skrajnych ilości :) Po prostu słuchawki które miałyby mi zastąpić K701 muszą dawać co najmniej równie dobry wgląd w nagranie, dlatego zacząłem szukać raczej wśród analitycznych "chudzielców".

 

Szerokość sceny nie jest dla mnie najważniejsza, raczej chodzi mi o tą trójwymiarowość i namacalność dźwięku, jakie ma K701. Np. Momentum też wcale nie mają bardzo małej sceny i jest jakiś tam podział na plany, ale zakładając po nich K701 czuć od razu, że AKG to zupełnie inny poziom iluzji. A wiem, że coś takiego w zamkniętych też jest możliwe, bo jak słuchałem np. tych starych K550, to też potrafiły tak zagrać. Oczywiście bez tej otwartości i powietrza, które mają K701.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności