Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wstawiał w statusach uniwersalne etui z klapką, całkiem sensownie spasowane i w cenie +/- 20 zł.. Ja akurat potrzebuję czegoś z odkrytym wyświetlaczem i nic poza tym oryginalnym, które wygląda słabo i jest drogie, nie widzę :|

Mam oryginalne i nie powiem żeby wyglądało słabo.
Spełnia swoją funkcję, pasuje idealnie. Ale cena chora, tu się zgodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, OswaldB napisał:

Też się spóźniłem na tego Pioneera. A w głowie już plan był co sprzedać.
Zastanawia mnie tylko czy ten Pioneer poradzi sobie z He-400i?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie bardzo ładnie poradził sobie z HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gourney napisał:

Dołączam się do tych osób, które mówią, że albo pionek, albo coś...U mnie będzie rywalizował z dx90, oczywiście głównie w kwestiach sq.

U mnie z AK300, raczej skazany na porażkę ale przynajmniej zaspokoję ciekawość (kiedyś go chciałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ICTC napisał:

U mnie z AK300, raczej skazany na porażkę ale przynajmniej zaspokoję ciekawość (kiedyś go chciałem).

Co masz na myśli?

Pod względem jakości dźwięku - wg mniej raczej AK300 skazany na porażkę. A i w innych aspektach Pioneer albo lepszy albo na podobnym poziomie.

Nie wiem jedynie jak z mocą w AK300...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK300 wygląda fajnie, gra świetnie i ma dużo mocy. Gra bardziej dosadnie, bardziej dociążonym dźwiękiem, ale robi wrażenie jakością góry, ilością mięsa i ekspansywną sceną.

Tylko Pionek zdecydowanie miażdży obsługą i płynnością działania, nie wspominając o pełnym andku. Mocowo wymięka, nadaje się tylko pod IEMy, ale jeżeli chodzi o sygnaturę to wolę jednak bardziej dynamicznie brzmiącego XDP-100R, który u mnie ma dożywocie. Za takie pieniądze za jakie teraz lata... Śmiech na sali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vaiet napisał:

AK300 wygląda fajnie, gra świetnie i ma dużo mocy. Gra bardziej dosadnie, bardziej dociążonym dźwiękiem, ale robi wrażenie jakością góry, ilością mięsa i ekspansywną sceną.

Tylko Pionek zdecydowanie miażdży obsługą i płynnością działania, nie wspominając o pełnym andku. Mocowo wymięka, nadaje się tylko pod IEMy, ale jeżeli chodzi o sygnaturę to wolę jednak bardziej dynamicznie brzmiącego XDP-100R, który u mnie ma dożywocie. Za takie pieniądze za jakie teraz lata... Śmiech na sali.

na  salony wchodzi pełny ;) Linux, także andek podkuli ogonek i się zmyje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hibi napisał:

na  salony wchodzi pełny ;) Linux, także andek podkuli ogonek i się zmyje :P

Mówisz o Koczkodanie Pleśniu 2? :D

A tak poważnie, to dwugałkowiec wygląda fajnie i tyle. Ale Pionek to Pionek. Szkoda tylko, że mam srebrnego, bo czarny wygląda kozacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja oceniam DAPy przez pryzmat ceny. Jeżeli zapłaciłem 3k+ to oczekuję gruszek na wierzbie bo to dla mnie sporo kasy jak na gadżet. Wydając 2k mam już realne oczekiwania. Z kolei płacąc 1,23k ;) grajek ma po prostu się sprawdzić.

Po cichu liczę, że Pioneer mnie miło zaskoczy bo kupca na AKacza już mam w osobie brata. Lubię tę markę, kiedyś kupowałem radia samochodowe wyłącznie tej firmy.

Cena Plenue 2 jest chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać, że Pionek TYLKO do iemów.
Hm, miałem już dwa teraz czekam na iboodowego. Zapewne jak te wcześniejsze tak i ten nowy będzie zepsuty bo mi się z Pionka świetnie słuchało HD600.

Uprzedzając profesjonalne komentarze, że gra ale nie wysterowuje oświadczam, że zwisa mnię to obojętną kiścią. Dla mnie wystarczy, że płynie muzyka i lubię to :)

~ Tapnięte mobilnie ~

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma wystarczająco mocy dla PM3, grając z fantastyczną rozdzielczością i sceną . Ale jak ktoś szuka masującego basiku, drajwu energetycznego przekazu i ma do tego Sine to niestety bez Pono nie da rady. 

Jak dla mnie Ak70, 300 ani z PM3, ani z Sine, ani z 400i nie zagrał lepiej.  Jakoś  nie uchwyciłem tej mocy AK,  a w porównaniu do Pono to jest ani mocny ani rozdzielczy

 

 

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bernie napisał:

A co z variable line out? Korzystacie z tego? Jeśli tak, to przy jakich słuchawkach? SQ wtedy się nie pogarsza?

Raczej SQ się poprawia bo hamulce mocowe zostają zdjęte. 

Problem jest inny - przy VLO zaczynają szaleć aplikacje inne niż stockowa. Pojawiają się zniekształcenia i inne syfy w dźwięku (chyba że już to naprawili w firmwarze). Ja i tak nie stosuje innych aplikacji bo moim skromnym zdaniem  w DAPach zawsze najlepiej gra stockowa, a nie żadne tam PowerAmpy czy Hiby, ale jednak Tidala bym chciał mieć i nie doświadczać z nim problemów. 

To jeden, chyba główny z powodów dla których go wcześniej sprzedałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney wielce jestem ciekawy Twojej opinii. Dla mnie pioneer nie gra muzyki tylko odtwarza dzwieki rozkladajac wszystko na czynniki pierwsze. Super technicznie to brzmi ale zero przyjemnosci z odsluchu (chyba ze ktos podpina zamulacze to wtedy moze i synergia bedzie). Bardzo podobala mi sie obsluga i 2 sloty sd i doszlo nawet do tego ze zrobilem sobie odwyk od colorflaja i zmuszalem sie zeby sluchac pioneera zeby sie przestawic ale to nigdy nie bylo to.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności