Skocz do zawartości

Konwerter cyfrowy: optyczny na coaxialny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Transport czyli komputer nie obsługuje wyjścia coaxialnego. Nie ma go w instrukcji obsługi płyty głównej jako minijack ani w sterownikach zintegrowanej karty dźwiękowej jako opcja dodatkowego śledzia. Mam możliwość wypuszczenia sygnału przez USB i przez optyka. DAC który zakupiłem ma jedynie wejście coaxialne.

 

Czy prosty konwerter z allegro dobrze zamieni dowolny sygnał cyfrowy na cyfrowy coaxialny?

Np. http://allegro.pl/konwerter-spdif-toslink-do-coaxial-optyczny-kd7-i4991827637.html

Ewentualnie najtańszy:

http://allegro.pl/konwerter-s-pdif-coaxial-na-optical-toslink-nowy-i6440073257.html

 

Temat cyfrowej konwersji jest dla mnie zupełnie obcy.

Z góry dziękuję za Wasze porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te do których podałeś linki muszą dostać sygnał optyczny. Masz wyprowadzony taki? Nieaktualne - Masz ja nie doczytałem. Powinno zdać egzamin.

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę płyty głównej - to po pierwsze ;)

2. jeżeli ma być konwersja optyk do coax to tylko ten za 69pln, drugi, ten tańszy za 39pln działa odwrotnie czyli coax do optyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dac?

Kupiłem Nimble DAC na klasycznej AK4396 http://www.audiopit.ugu.pl/nimble.html

Zobaczyłem, że zasilane jest bardzo rozbudowane. Ciekawe są te SALAS y i potrójny transformator w DACu, do tego opek AD 744 mnie zaciekawił.

Ja wiem ,że stara kość AK, opki i zapomniane DIY z Audio Stereo ale myślę że gra i tak lepiej niż SMSL Sanskrit 6th ;)

 

Podaj nazwę płyty głównej - to po pierwsze ;)

2. jeżeli ma być konwersja optyk do coax to tylko ten za 69pln, drugi, ten tańszy za 39pln działa odwrotnie czyli coax do optyk ;)

MSI 85M mini ATX jest tylko optyk z tyłu

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za dac?

Kupiłem Nimble DAC na klasycznej AK4396 http://www.audiopit.ugu.pl/nimble.html

Zobaczyłem, że zasilane jest bardzo rozbudowane. Ciekawe są te SALAS y i potrójny transformator w DACu, do tego opek AD 744 mnie zaciekawił.

Ja wiem ,że stara kość AK, opki i zapomniane DIY z Audio Stereo ale myślę że gra i tak lepiej niż SMSL Sanskrit 6th ;)

 

Klasyczny AK4396 daje radę, sam używam w Behringerze. Myślę, że z takim zasilaniem może być ciekawie, to, że konstrukcja jest stara nie znaczy, że gorsza od nowszych wynalazków.

 

Czy nie lepiej byłoby kupić konwerter usb->coax? Uwierz mi, to jak ta konwersja zostanie przeprowadzona ma ogromny wpływ na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za dac?

Kupiłem Nimble DAC na klasycznej AK4396 http://www.audiopit.ugu.pl/nimble.html

Zobaczyłem, że zasilane jest bardzo rozbudowane. Ciekawe są te SALAS y i potrójny transformator w DACu, do tego opek AD 744 mnie zaciekawił.

Ja wiem ,że stara kość AK, opki i zapomniane DIY z Audio Stereo ale myślę że gra i tak lepiej niż SMSL Sanskrit 6th ;)

 

Klasyczny AK4396 daje radę, sam używam w Behringerze. Myślę, że z takim zasilaniem może być ciekawie, to, że konstrukcja jest stara nie znaczy, że gorsza od nowszych wynalazków.

 

Czy nie lepiej byłoby kupić konwerter usb->coax? Uwierz mi, to jak ta konwersja zostanie przeprowadzona ma ogromny wpływ na efekt końcowy.

 

 

Konwerter SMSL'a kosztuje 450zł i jak rozumiem głównym bajerem jest DSD i 32bit dumnie brzmiące.

Nie wiedziałem ,że sprzęt może spieprzyć konwersje z sygnału cyfrowego :( Ten konwerter jest tani chociaż obsługuje 24/192 rozumiem że im droższy byłby ten konwerter i dodatkowo po usb tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D03k jest konwerterem analogowo-cyfrowym czyli zamienia sygnał cyfrowy coaxial lub toslink optyczny na sygnał analogowy. W moim przypadku potrzebuje konwersji z sygnału cyfrowego optycznego na cyfrowy elektryczny aby później trafił do daca czyli konwertera analogowo-cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najwygodniej byłoby Ci zmienić mobo na taką z coaxem na pokładzie i masz wszystkie dylematy z głowy ;)

Poza tym wg mnie - im mniej pierdół w torze "źródło -> ucho" tym lepiej ;)

 

Pozdrawiam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najwygodniej byłoby Ci zmienić mobo na taką z coaxem na pokładzie i masz wszystkie dylematy z głowy ;)

Poza tym wg mnie - im mniej pierdół w torze "źródło -> ucho" tym lepiej ;)

 

Pozdrawiam ;)

Zgadza się, mam mobo na 1150, kiedyś ubzdurałem sobie mini ATX teraz brakuje w niej złączy. Niedługo ZEN ,więc pewnie bądą zmiany :)

Mam jeszcze chromecast audio od wójka googla, który też posiada jedynie optyk z cyfry. Urządzenie konwertujące się przyda bo na pewien czas zostanę z Nimble DAC. Dużo dobrego jest o nim napisane na AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności