Skocz do zawartości

Sens słuchania muzyki z telefonu


Urban Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

[quote name="Lord Rayden" post="1424686"

A zobacz czy go Note 4 po OTG zauważy.

 

Jak zauważa mojo i ibasso, to fiio tez powinien...

 

Ja tam nie rozumiem problemu. Z jakością z telefonu nie mam kłopotów, podobnie z mocą - mojo radzi sobie z moimi hd600 bezproblemowo.

A jak chcę na lekko i jakość ie jest priorytetem, to mam bose sound sport wireless, a jak mnie coś bardzo przypili to wyjmuje z szuflady wspomniane tu juz SBH52 i tez jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Lord Rayden" post="1424686"

A zobacz czy go Note 4 po OTG zauważy.

 

Jak zauważa mojo i ibasso, to fiio tez powinien...

 

Ja tam nie rozumiem problemu. Z jakością z telefonu nie mam kłopotów, podobnie z mocą - mojo radzi sobie z moimi hd600 bezproblemowo.

A jak chcę na lekko i jakość ie jest priorytetem, to mam bose sound sport wireless, a jak mnie coś bardzo przypili to wyjmuje z szuflady wspomniane tu juz SBH52 i tez jest ok...

Ale my mówimy o Shanlingu M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Galaxy S1 wybieram telefon głównie pod kątem jakości wyjścia słuchawkowego :ph34r: . Tidal HIFI + S6 + modowane m audio m50 i w drodze nic lepszego nie potrzebuje, a zdarza się temu zestawowi wywoływać efekt wow :D.

Kumplowi poleciłem takie rozwiązanie, sprzedał cegłe Fiio X5 i hujaweja wymienił na LG V10 do tego doki EPH-100 i chłop szczęśliwy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet z chęcią bym się przesiadł na smartfona zamiast oddzielnego grajka. Ale ja wymagający co do baterii jestem, telefon ma mi minimum 2-3 dni trzymać, to jak parę h dziennie słuchania muzyki dorzucę to już kaplica :D

A tak serio, to trochę ideowo podchodzę do sprzętu - co dedykowane, to dedykowane -prawie zawsze lepsze niż uniwersalne - aparat, odtwarzacz, komputer itd. itd.
Mój grajek i smartfon razem są warte sporo mniej niż jeden dobry smartfon do wszystkiego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bateria w Pono t paluszek przemyslowy, dostępny wszędzie, wymiana banalna, bez servisów które oczywiście cię okroją jak za pół nowego grajka

 

Na pewno zwykły paluszek? Na filmiku po rozebraniu to ta bateria ma napięcie 3.78V i pojemność 2950 mAh.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkuję swoją wiedzę/niewiedzę:

 

Mity czy kity...

 

Czy telefon może zagrać lepiej od DAPa?

Dobry telefon może zagrać lepiej od słabego DAPa, ale nie zagra lepiej od dobrego DAPa...

 

Czy w tramwaju usłyszysz różnicę w dźwięku między dobrym telefonem a dobrym DAPem?

Tak, tylko musisz użyć słuchawek z bardzo dobrą izolacją...

 

Czy każde dobre IEMy zagrają dobrze z dobrym telefonem?

Nie, trudne do wysterowania nie pokażą pełni swoich możliwości.

 

Czy dobry telefon z dobrze grającymi z nim dobrymi słuchawkami jest w stanie zadowolić audiofila?

Tak, jeśli ów nie ma już całkowitego świra.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój grajek i smartfon razem są warte sporo mniej niż jeden dobry smartfon do wszystkiego.

 

No właśnie, dobry smark to wydatek 2500 zł. A tak w Play mam tel. za 1 zł. Szkoda tylko, że 2,5 tysiąca nie mogę wydać na dapa i słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkuję swoją wiedzę/niewiedzę:

 

Mity czy kity...

 

Czy telefon może zagrać lepiej od DAPa?

Dobry telefon może zagrać lepiej od słabego DAPa, ale nie zagra lepiej od dobrego DAPa...

 

Czy w tramwaju usłyszysz różnicę w dźwięku między dobrym telefonem a dobrym DAPem?

Tak, tylko musisz użyć słuchawek z bardzo dobrą izolacją...

 

Czy każde dobre IEMy zagrają dobrze z dobrym telefonem?

Nie, trudne do wysterowania nie pokażą pełni swoich możliwości.

 

Czy dobry telefon z dobrze grającymi z nim dobrymi słuchawkami jest w stanie zadowolić audiofila?

Tak, jeśli ów nie ma już całkowitego świra.

 

Wszystko zależy od zdefiniowania "dobry" i zależy z czym gra. Jak ma się jakieś mało wybredne słuchawki, to różnicy między turbokałachem a smartfonem jak będą, to niewielkie.

 

 

Mój grajek i smartfon razem są warte sporo mniej niż jeden dobry smartfon do wszystkiego.

 

No właśnie, dobry smark to wydatek 2500 zł. A tak w Play mam tel. za 1 zł. Szkoda tylko, że 2,5 tysiąca nie mogę wydać na dapa i słuchawki...

 

Przy moich abonamentach to jak Play mi 50 zł opuści cenę to i tak dużo :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet z chęcią bym się przesiadł na smartfona zamiast oddzielnego grajka. Ale ja wymagający co do baterii jestem, telefon ma mi minimum 2-3 dni trzymać, to jak parę h dziennie słuchania muzyki dorzucę to już kaplica :D

 

A tak serio, to trochę ideowo podchodzę do sprzętu - co dedykowane, to dedykowane -prawie zawsze lepsze niż uniwersalne - aparat, odtwarzacz, komputer itd. itd.

Mój grajek i smartfon razem są warte sporo mniej niż jeden dobry smartfon do wszystkiego.

 

Częściowo Bachankas ma rację - Uniwersalne sprzęty idealne nie są. Aczkolwiek smartfony stały się już na tyle dobre,że oprócz głównych zastosowań (dzwonienie, smsy, internet, GPS) są całkiem dobrymi aparatami fotograficznymi (takie cyfrowe małpki), jeśli nie potrzebujesz "artyzmu" lub dobrej jakości zdjęć papierowych. Natomiast audio w nich kuleje (moim zdaniem). Nie sprzyja temu odchudzanie smartfonów i w sumie niższa rola muzyki niż zdjęć w pojęciu narodu. Zdjęcie jest ważne bo z reguły jest z wakacji, służy chwaleniu się , wspomnieniom. Natomiast muzyka to "plumkanie" użytkowe (towarzyszące) dla większości ludzi i nie przeżywają jej jak duża część forumowiczów MP3store. Stąd zadowolenie z byle fona i mp3.

 

Sam chciałbym aby mój kolejny smartfon przewyższał Note 4 jakością zdjęć, miał 5,9 cala, grał na poziomie DAPa ze średniej półeczki, miał dobrą baterię. Nie zastapił by mi jednak DAPa czy lustrzanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo Bachankas ma rację - Uniwersalne sprzęty idealne nie są. Aczkolwiek smartfony stały się już na tyle dobre,że oprócz głównych zastosowań (dzwonienie, smsy, internet, GPS) są całkiem dobrymi aparatami fotograficznymi (takie cyfrowe małpki), jeśli nie potrzebujesz "artyzmu" lub dobrej jakości zdjęć papierowych. Natomiast audio w nich kuleje (moim zdaniem). Nie sprzyja temu odchudzanie smartfonów i w sumie niższa rola muzyki niż zdjęć w pojęciu narodu. Zdjęcie jest ważne bo z reguły jest z wakacji, służy chwaleniu się , wspomnieniom. Natomiast muzyka to "plumkanie" użytkowe (towarzyszące) dla większości ludzi i nie przeżywają jej jak duża część forumowiczów MP3store. Stąd zadowolenie z byle fona i mp3.

 

Sam chciałbym aby mój kolejny smartfon przewyższał Note 4 jakością zdjęć, miał 5,9 cala, grał na poziomie DAPa ze średniej półeczki, miał dobrą baterię. Nie zastapił by mi jednak DAPa czy lustrzanki.

 

Otóż to, smartfony za uniwersalność trzeba docenić. Zresztą na poziomie codziennego użytkowania zdecydowanie więcej wpływu ma zmiana słuchawek niż dedykowany grajek.

 

Sam korzystam z grajka, bo lubię - mniejszy, zgrabny, fizyczne przyciski ułatwiają nawigację, nie drenuje baterii smartfona. Brzmienie lepsze, aczkolwiek wynika to po części z tego, że nie korzystam z flagowych telefonów, które mają lepsze bebechy. Może jakbym nabył flagowca to różnice by się zatarły, ale 2.5-3 koła za kawałek elektroniki to zdecydowanie nie mój poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wobec tego temat do HP i bawimy się dalej.

 

I nagle magicznie ilość postów w nim spadnie o 80% :P

Mnie czy Bachankasa nie ma co podejrzewać o nabijkę postów. Gadać będą Ci co chcą pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre słuchawki grają ze wszystkiego, inne są bardzo wybredne i potrzebują konkretnego źródła z konkretnym zapasem mocy. Moje grają dobrze już ze smarkfona i bardzo mnie to cieszy. Jedną z zalet jest to, że mam jedną cegiełkę w kieszeni mniej. Co prawda chodzi mi po głowie zrobienie kanapki, ale nie mam jakiegoś wielkiego ku temu ciśnienia... poza tym kanapki nie trzeba zawsze nosić ze sobą. Do tego dochodzi wygoda obsługi... niby grajki mają fizyczne przyciski, ale smartfon daje większą funkcjonalność, możliwość korzystania z internetu poza zasięgiem wifi oraz zazwyczaj o niebo lepszy ekran dotykowy. Odtwarzanie muzyki jakoś strasznie baterii nie zżera, bez przesady. I tak mało który smartfon wytrzymuje teraz pełne dwie doby bez ładowarki...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[...]. Co prawda chodzi mi po głowie zrobienie kanapki, ale nie mam jakiegoś wielkiego ku temu ciśnienia...

Ja zauważyłem, że on the go ostatnio jadę na bt albo na pchłach, bo jakość ma wtedy drugorzędne znaczenie, a kanapkę odpalam w warunkach parastacjonarnych - dłuższe posiedzenie na leżaku, w pociągu, w biurze, czy jakoś tak.

Dlatego ostrze sobie teraz zęby na Poly, bo to może bardzo poprawić sytuację - smarkfon jako napęd będzie mobilny (w sensie nie będzie kabel przeszkadzać), a cegiełka może se wisieć na pasku w pałczu czy w pedałówce na ramieniu, w stałej konfiguracji z sluchawkami.

Jakby ktoś chciał w związku z tym tanio sprzedać poly, to niech da znać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności