Skocz do zawartości

Nagłośnienie do pokoju 12 m2 do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie potrzebujesz dużej mocy to rozważ bowers&wilkins mm1. Te malutkie głośniczki kreują bardzo ciekawy dźwięk.

Edifiery R2730 są też ok.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Solo 6c jak i inne głośniki PC nie mają realnych 100w wytrzymałości to tylko głupie suche dane

do tego ilość mocy jaką są w stanie wytrzymać/ przyjąć kolumny nie ma nic wspólnego z efektywnością czyt głośnością

 

Solo 6c odkręć sobie na 70% głośności będziesz w stanie normalnie słuchać przez 30 minut bez bólu głowy ?

 

z dużo lepszych kolumn można szukać używanego zestawu kolumny i osobno wzmacniacz zagra o wiele lepiej niż Microlaby

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dłuższa ściana na 5m to krótsza na której ustawione są kolumny ile ma około 2m ?

bardzo wąsko stawiasz kolumny jak wolisz ale lepiej by to grało stawiając na ścianie dłuższej

w dodatku 12m2 gryzie się z kupnem sporych podstawkowych a malutkie mogą nie być wystarczające z tak dużej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótsza ściana ma ze 2.20 m . Na dłuższej ścianie nie mogę postawić głośników. Nie ma miejsca / możliwości. Znalazłem w piwnicy logitech z200 no i do bliskiego pola takie 10w starcza no ale ja czasem lubię dać parę z głośników i posłuchać muzy jak na imprezce . r2730 mają 137w i pewnie by starczyły . W mp3store powiedzieli mi , że są lepsze dużo od r2600 tylko nie wiem czy są warte ceny - 900 zł bo dodam trochę więcej i mam tam jakieś Presonus Eris E5 czy tam coś lepszego.

Pokój:

https://postimg.org/image/gli1p34sf/

Edytowane przez mp3hawryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestował w jakieś dobre monitorki. Po pierwsze 12m2 to mały pokój i przy dużych kolumnach bas może uciekać, to samo miałem przy Sven Royal 2, gdzie kolumny blisko słuchacza gubiły bas, a na końcu pokoju było go całkiem sporo. Dobre monitorki będą grały bardziej z bliska i wtedy też basu nie powinno brakować. Po drugie jeżeli miałbyś słuchać muzyki przy biurku z głośnikami tam gdzie zaznaczyłeś to trochę bez sensu. Głośniki powinny stać na przeciwko słuchacza żeby dobrze brzmiały. Takie moje przemyślenia, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się przekonywać do monitorków na biurko. Słuchałem solo6c przez kilka lat które stały naprzeciwko lewego profilu głowy i jakoś nie przeszkadzało no ale zawsze lepiej jak jest naprzeciwko . To będę celował w monitory bliskiego pola ale o dużej mocy bo jak już wspominałem lubię czasem odejść od kompa puścić muzykę na fulla i pochodzić po domu słuchając dobrej muzyki.

 

Podobają mi się focal alpha 50 tylko pytanie czy bez problemu podłącze je do swojego daca smsl t1 przy pomocy 2rca. Wejście jest no ale może takie fokale potrzebują lepszego wzmaka .

Edytowane przez mp3hawryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się przekonywać do monitorków na biurko. Słuchałem solo6c przez kilka lat które stały naprzeciwko lewego profilu głowy i jakoś nie przeszkadzało no ale zawsze lepiej jak jest naprzeciwko . To będę celował w monitory bliskiego pola ale o dużej mocy bo jak już wspominałem lubię czasem odejść od kompa puścić muzykę na fulla i pochodzić po domu słuchając dobrej muzyki.

 

Podobają mi się focal alpha 50 tylko pytanie czy bez problemu podłącze je do swojego daca smsl t1 przy pomocy 2rca. Wejście jest no ale może takie fokale potrzebują lepszego wzmaka .

 

Jak chcesz mocy to rozejrzyj się za presonus Eris e8. Tu już 8cali i w budżecie jest szansa się zmieścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna... Co Waść ciągle z tą głośnością ??? :woot:

Mój pokoik ( wliczyłem wnękę której wcześniej nie uwzględniałem, ale ponieważ jest tam wolna przestrzeń i dźwięk sobie również tam hula więc niech będzie to doliczone ) ma ok 13-13,5m2

 

Właśnie odkręciłem wzmaka na godz.12-ą, bo normalnie słucham między 8-9.

Myślałem, że mi łeb urwie. Wytrzymałem pół minuty, z trudem ... z odległości 3 metrów.

 

Na zestawie, który kosztuje tyle co jedna kolumna Eris e8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale jary ;) Wzmak ok.30+kolumny 7 to razem mają prawie czwarty krzyżyk na karku :D

 

http://forum.mp3store.pl/topic/136946-bilet-w-przeszlosc-pt-tanie-granie-nieslychanie-do-300-zl-czyli-vintage-stereo/?p=1394415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale radość bezcenna i ..... wieku nie słychać :lol:

Fakt, ale wiek widać i to jest fakt niepodważalny :)

Jak ktoś nie może, nie chce, nie potrafi patrzeć na stare sprzęty to nie ma wyjścia i idzie w "nówkę funkiel nieśmiganą".

 

Ja to rozumiem i tego nie kwestionuję.

Mnie było łatwiej bo ja lubię stare sprzęty, nie tylko w audio. Mają swoją historię,"duszę" itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to Ci co się mało znają np. ja to kupują DACA i popularne głośniki np edifier lub focal alpha a prawda jest taka - że jak się w tym posiedzi to można piękny zestaw za mniejsze pieniądze kupić używany typu wzmacniacz + jakieś mocne głośniki nawet stare i nieznanej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to Ci co się mało znają np. ja to kupują DACA i popularne głośniki np edifier lub focal alpha a prawda jest taka - że jak się w tym posiedzi to można piękny zestaw za mniejsze pieniądze kupić używany typu wzmacniacz + jakieś mocne głośniki nawet stare i nieznanej marki.

 

I tak i nie.

Ja miesiącami paździerze oglądałem i nie mogłem nic sensownego trafić. Jak trafisz to gra zacnie.

Ale nie lepiej od focali. Chyba że wydasz tyle co na nowe focale.

Edifiery spełniają inne funkcje i do swoich zastosowań wciągają vintage i monitory. Ma być kompaktowo, znośnie dźwiękowo i ładnie. I jest. A do tego tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności