Inszy

Shanling M1

541 postów w tym temacie

A jak wtedy wyglądają rozmowy telefoniczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 29.05.2017 o 21:39, Jaro54 napisał:

nie wiem co Ty masz za słuchawki lub uszy? U mnie nawet na 150 Ohm słuchawkach powyżej 85/100 nie da sie słuchać, zbyt głośno jest. Na high gain nawet niżej

Raczej po za Onkyo nic nie ma szans 

Może to ten spisek z unijną głośnością maksymalną. Mój jest z oficjalnej polskiej dystrybucji i na mniej skutecznych słuchawkach mobilnych o niskiej impedancji, do głośnego łojenia często zbliżam się do 100% głośności. Twoje być może są wzmocnione na rynek Amerykański. Przy słuchawkach superlux hd669 ( 56 Ohm ), które nie należą do bardzo nisko skutecznych czasem głośność bardzo wysoka nie jest możliwa. Szczególnie jeśli używam M1 jako odbiornik bt do oglądania TV. To nie zmienia faktu że zawsze jest dostępna duża głośność i nawet przy pełnym wysterowaniu głośność zawsze pozostaje wystarczająco duża. Do tego po wprowadzeniu korekcji EQ głośność zawsze nieco spada na tym DAP-ie. Nie korzystam z tego często, lecz przy niektórych słuchawkach jest to korzystne. Moc na wyjściu maksymalna ( teoretycznie ) nie zawsze odpowiada maksymalnej głośności. Moc zwykle jest podawana dla jakiegoś poziomu zniekształceń. Na niektórych urządzeniach łatwo można przesterować sygnał wyjściowy a na innych nie da się do tego doprowadzić. Wszytko wskazuje na to że M1 należy do tych drugich, co limituje maksymalną głośność. Stwierdzam że do napędzania wymagających dużych mocy wzmacniaczy słuchawek M1 średnio się nadaje, bo nie do tego został on stworzony. Do tego przydał by się mu zewnętrzny, mocniejszy wzmacniacz lub DAC-Amp dla którego byłby źródłem dźwięku w postaci cyfrowej.

edit Przykładem słuchawek do których M1 jest trochę za słaby są Unitry SN-50. Nominalnie impedancja 32 Ohm, z kablem z mikrofonem do telefonu. Maja jednak dość niską skuteczność i wymagają korekcji dodającej basu. Przy słuchaniu po bluetooth przy cichszych programach bywa ze głośność jest niewystarczająco wysoka przy ustawieniu maksymalnym.

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na M50x do max 70, może 75 podbiję, więc może po prostu lubisz sporo głośniej

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tu się zgodzę że 70% głośności zwykle wystarcza przy dość skutecznych słuchawkach do normalnego słuchania muzyki. Jednak na tych słuchawkach na innym urządzeniu przy tej samej głośności mam 20% wzmocnienia, a jego moc nominalna jest tylko kilka razy większa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, MobyDick napisał:

I tu się zgodzę że 70% głośności zwykle wystarcza przy dość skutecznych słuchawkach do normalnego słuchania muzyki. Jednak na tych słuchawkach na innym urządzeniu przy tej samej głośności mam 20% wzmocnienia, a jego moc nominalna jest tylko kilka razy większa.

Jak sam piszesz kilka razy razy 20% daje 100% lub więcej na M1. Więc nie pisz, że jest cichy.Przy 70-75 jest już naprawdę głośno powyżej słuchanie nie jest już przyjemne. Ja głównie słucham na MF100-60 ohm, Takstar 80Pro - 60 ohm, i nie mam problemów. Nie żądaj by takie maleństwo uciągnęło 300 ohm lub wyżej słuchawki. Ja nie uważam go za cichy a jeśli masz takie wrażenie może do laryngologa idź i sprawdź słuch. I nie jest to złośliwość, bo ja 55-latek lepiej od ciebie chyba sporo młodszego lepiej słysze, a to raczej powinno być na odwrót

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę ze mój egzemplarz musi mieć wprowadzone ograniczenie bo na innych sprzętach takich anomalii nie obserwuję.

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Większości wystarcza. Ja jestem zadowolony. Bałem się, że będzie dużo gorzej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja z swoich doświadczeń zauważyłem że jego moc jest zupełnie wystarczająca do poruszania membranami większości słuchawek przeznaczonych do celów mobilnych. Jednak jego głośność może nie być wystarczająca do zasilenia wszystkich słuchawek domowych, bo nie do tego go zbudowano.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gain ustawiałeś na high?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy mniej skutecznych słuchawkach, gdzie potrzeba większych głośności, gain ustawiam na high. Przy bardziej skutecznych  na low :) . Rożnica nie jest jednak duża. Zdarzało mi się również ustawiać ogranicznik głośności na 80% przy skutecznych słuchawkach. Ze zmianami konfiguracji nie mam problemu. Z tego co pamiętam M2s ma 3 poziomy gain.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HD669 i M50x mają podobny poziom skuteczności (SL 98 dB, ATH 99 dB), głośności powinno stykać, a jak ich poprawnie nie może wysterować, to nie dziwota, ale po to ma USB DAC, żeby puścić sygnał po mocniejszym sprzęcie :D

Znajduję sprzeczne opinie, jedni w dokach prawie limit głośności osiągają, inni HD600 podpinają i twierdzą, że da się słuchać.

Edytowane przez bachankas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym jak oni podają tą skuteczność to chyba jak im się napisze. Wiele dokanałówek o skutecznosci nominalnie tej samej co HD669 gra duzo głosniej. Pewnie dlatego że podają ją mocowo i przy wyższej impedancji grają znacznie ciszej przy tym samym napięciu. SN-50 ma mieć skuteczność 100 dB, a na ucho graja przynajmniej kilkanaście decybeli ciszej od HD669. Superlux HD562 ma skuteczność nominalnie 101 dB i impedancję 70 Ohm, a grają naprawdę dużo głośniej. Xiaomi Mi Headphones mają skuteczność 98 dB i są bardzo głośne. Te liczby podawane przez producentów są mało miarodajne. Szczególnie kiedy nie podają w jaki sposób są mierzone. Jeden podaje skuteczność przy 1 kHz gdzie ma ich charakterystyka dołek, inny średnią w całym pasmie a inny maksymalną dla jakiejś częstotliwości, która przypada np na 30 Hz.

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś z posiadaczy M1 testował już update dodający obsługę HiBy Link?

---

Zaktualizowałem. Od wersji 2.0 różni się tylko wsparciem HiBy Link i drobnymi zmianami kosmetycznymi w wyglądzie zegara na ekranie blokady.

Update dodaje całkiem fajny ficzer, a sama aplikacja na andka jest dość intuicyjna, jest dostęp do biblioteki, folderów, można wyszukiwać utwory i dowiedzieć się nieco więcej o samym pliku.

Po aktualizacji kasuje nam playlisty i listę ulubionych, więc trzeba dodawać od nowa.

Podsumowując, jeśli ktoś nie potrzebuje wspomnianej wyżej funkcjonalności, to może zostać przy wersji 2.0, w innym wypadku jak najbardziej polecam. :)

Edytowane przez daviox
krótki opis zmian po aktualizacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie nooba:
Czy będzie różnica w szybkości ładowania pomiędzy USB 2.0 i 3.0 czy te same prundy?
Teoretycznie Shanling zaleca używanie ładowarki sieciowej, ale USB baterii raczej nie powinno spsuć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

USB 2.0 to max 500mA, natomiast USB 3.0 to max 900mA.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładowarka shanlignowa ma 1 A na wyjściu, więc USB 3.0 jest zbliżone.
Aczkolwiek z USB 2.0 ładowało mi się podobnie czasowo co z sieci chyba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta