Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

A ja spróbuję kuriera InPost nauczyć porządku w swoim regionie za pomocą nadawcy. Albo nadawca zareklamuje usługę i wyśle ponownie informując InPost, że usługa ma być wykonana do drzwi a nie rzucona w punkcie bez wizyty u adresata albo żądam zwrotu za kupiony towar i negatyw na allegro. Nie obchodzi mnie, że to jest tanie, niech podniosą trochę cenę a wykonują prawidłowo albo nazwą to po imieniu- punkt odbioru InPost. Bo się tworzą jakieś patologie, że przyjeżdża ten fajfus od nich do tego punku gdzie siedzi jakaś menelowa lala, na gadkę szmatkę, zrzut paczek i do następnej.

To nie jest wina sprzedawcy, że InPost działa jak działa, wystawienie mu negatywa było by niesmaczne.

 

To raczej nie jest "wina" sprzedawcy, ale na pewno sprawa dla sprzedawcy. Z kilku powodów, po pierwsze reklamować w InPost przesyłkę nieodebraną może tylko nadawca. Po drugie, dokąd nie odbiorę, to towar jest cały czas sprzedającego, o czym wielu z nich nie chce już wiedzieć. Po trzecie sprzedawca, a szczególnie duży sprzedawca, ma realny wpływ, bo daje konkretnie zarobić firmie InPost. Większości się po prostu tego robić nie nie chce.

Już pisałem powyżej, że próbowałem reklamować prace kuriera w InPost i grzecznie przyjmowano (telefonicznie) takowe "zgłoszenie", po czym nic się nie zmieniało - przesyłka leżała sobie w jakimś warzywniaku i później zostawała odsyłana do nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przesyłka z Chin:

Przyjęto w Polsce 2017-02-24 23:42 WER Warszawa

Przesyłka w transporcie 2017-02-25 6:00

 

Druga przesyłka priorytet z Polski:

Nadanie przesyłki 2017-02-28 18:57 UP Chrzanów

 

Żadna do tej pory nie dotarła...

Czy tylko ja mam teraz takie problemy z pocztą? No i teraz się będę musiał do nich przejść i pewnie jak zwykle niczego się nie dowiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie polecone po Wawie idą minimum 5 dni, z Polski minimum tydzień, więc wiesz... Chyba wszystkie zwykłe przesyłki zagraniczne oprócz Royal Mail obsługuje PP. Po tym jak Inpost wycofał się z poleconych, to poczta ma znowu monopol i promuje swoje e-paczki kosztem starego rodzaju przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i kolejna... paczka24 kwa mać :/

 

Nadanie 2017-03-02 14:34 UP Warszawa 22
Wysłano powiadomienie sms 2017-03-02 14:53 SYSTEM
Wysłanie przesyłki 2017-03-02 17:26 UP Warszawa 22
Nadejście 2017-03-02 19:33 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2017-03-03 13:21 WER Warszawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

InPost jest poroniony. Zamawiam przesyłkę do konkretnego paczkomatu i dostaję smsa, że przesyłka owszem jest, ale gdzieś indziej w jakimś punkcie odbioru. Dzwonię, pytam, co się okazuje? Kurier może sobie podjąć decyzję o zostawieniu przesyłki gdziekolwiek, jeśli zastanie paczkomat przepełniony. To na grzyba tam jest cała elektronika i internet, skoro dopiero na miejscu przekonują się, że nie ma miejsca? Inna sprawa, że powinni w takim razie podjąć próbę wsadzenia do paczkomatu dnia kolejnego, a nie zostawiać sobie ot tak gdziekolwiek.

Nie cierpię tej firmy :angry:. Niby działa, ale co chwila czymś wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage Też dlatego nie lubię paczkomatów, listy i paczki inpostu jak dla mnie są spoko, ale odbiór na mieście to wolę w placówkach pocztowych lub kioskach ruchu. Tam takich jaj nie ma.

 

Dnia 3/3/2017 o 15:30, Jimmi Dragon napisał:

Pierwsza przesyłka z Chin:

Przyjęto w Polsce 2017-02-24 23:42 WER Warszawa

Przesyłka w transporcie 2017-02-25 6:00

(...)

Żadna do tej pory nie dotarła...

Czy tylko ja mam teraz takie problemy z pocztą? No i teraz się będę musiał do nich przejść i pewnie jak zwykle niczego się nie dowiem :/

 

Przy takim okresie czasowym nie ma co się jeszcze niepokoić.

 

To ja opowiem historię... Z listu śledzenia:

  Oczekuje na odbiór przez przewoźnika    2017-06-27 09:36:49 [GMT+8]   (...)
   Przesyłka opuściła kraj wysyłki    2017-06-30 19:09:06 [GMT+8]
  Przybycie do kraju docelowego    2017-07-23 05:53:00  

no i doręczono mi ją 2017-08-22

Kupowałem przedmiot z przesyłką nierejestrowaną.
Czyli z Chin do Polski szła jakiś miesiąc bez jednego tygodnia. Po przybyciu
do Polski poczta doręczyła mi ją dokładnie po kolejnym miesiącu... Czyli dostałem ją
30dni po tym jak dotarła do Polski, nie wiem czy wina poczty czy UC... W każdym bądź
razie jak Chińczykowi napisałem, to następnego dnia już pocztowiec mi paczkę pod drzwi
dostarczył. Więc w razie jak długo nie dochodzi to polecam każdemu kontaktować się ze sprzedawcą, bo może to zbieg okoliczności, a
może mają możliwość kontaktu z Pocztą polską i dopytania o przesyłkę.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, oblivion napisał:

@timecage Też dlatego nie lubię paczkomatów, listy i paczki inpostu jak dla mnie są spoko, ale odbiór na mieście to wolę w placówkach pocztowych lub kioskach ruchu. Tam takich jaj nie ma.

To ja póki mogę, to zawsze wybieram paczkomaty. Były jakieś wpadki, ale na tle konkurencji i tak najlepiej wypada.

A odnośnie kiosku Ruchu i braku jaj. Zamówiłem paczkę za pośrednictwem Paczka w Ruchu i nie mogłem się doszukać kiosku w miejscu docelowym. W sumie ulicy też, nie ale kierowałem się punktem zaznaczonym na mapie. Okazało się, że ulica była nazwą miejscowości, oddaloną o 20-30km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od miasta pewnie. Ja mam kiosk ruchu wybrany w miarę blisko, jedynie mogę ponarzekać, że raz karton wyglądał niezbyt dobrze, ale kto wie, czy sprzedawca w takim dziadostwie nie wysłał. Bałem się zamawiać ostatnio do ruchu butelki szklanej , ale paczka okazała się w stanie idealnym, czego nie mogę powiedzieć o liście poleconym poczty - butelka stłuczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca jednak wysyła i zwraca od razu kasę, jeśli pęknie :) Dostałem awizo, ponoć zawartość zabrudziła inne listy (olej) :P Nie odebrałem tego, bo nie musiałem, jedynie zobaczyłem w placówce jak to wygląda i faktycznie było mocno rozlane :lol:

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Jimmi Dragon       też tak mi się wydaje, ale to już nie mój problem :)

 

Ja mam takie pytanie do Was czym teraz najtaniej wysyłać, wczoraj byłem wysłać na poczcie i się okazało, że najtaniej list polecony ekonomiczny 10,80zł :o Kiedyś to płaciłem ok. 5zł, a teraz cena podskoczyła dwukrotnie jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gabaryty b... Praktycznie tyle samo wychodzi za paczkę48 czy kuriera48 przez sendit (nie wiem, czy to to samo). Zwykłym listem będzie dużo taniej, ale to już przesyłka nierejestrowana i takie potrafią 2 tygodnie dochodzić (nawet priorytety). Optymalną opcją byłby paczkomat (8zł z groszami przez sendit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 z hakiem to jest za paczkomat w rozmiarze A (do 7-8cm wysokości), B złotówkę drożej, a C dwa złote drożej. Teoretyczne ubezpieczenie do 5k to chyba 1,5zł więcej. 

 

Przy poczcie to opłaca się już chyba tylko przez sendit, ewentualnie niektóre przesyłki z poziomu Envelo. Z DPD i UPS przez sendit trzeba uważać, bo jak coś odstaje to po złośliwości potrafią policzyć gabaryty, albo ponadstandard i wystawić fakturę korygującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy nierejestrowane to już za duże ryzyko, bo mogą niedojść :P

 

Z tego co znalazłem najtaniej minipaczka 7,69 , ale max 70cm suma 3 boków paki https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki/listy/paczka-e-commerce-inpost

 

Przy poczcie... to już lepiej dołożyć do jakiegoś kuriera co odbierze spod drzwi - kurierem.pl (można łatwo znaleźć przewoźnika. od siebie polecę mojeprzesylki, dużo razy korzystałem i było zawsze ok) :D

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę Wam tylko współczuć, bo jak do tej pory z jedną jedyną pocztą nie miałem problemów. Nie mam pojęcia od czego to zależy, przecież w Warszawie są chyba tylko dwie rozdzielnie. Może kwestia, że ja podpadam pod pocztę główną przy świętokrzyskiej i tam jest zwyczajnie porządniej?

Polecone priorytetowe idą zawsze jeden dzień, jak powinny. Paczki podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też prawda. Przesyłki priorytetowe nadane przed bodajże 15 są dostarczane na następny dzień, nadane po 15 traktowane są jak nadane następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności