Skocz do zawartości
  • 0

PentiumIII

Pytanie

Cześć wszystkim, potrzebuję małej porady :unsure:

 

Otóż jestem w trakcie poszukiwania słuchawek do muzyki.

 

Dużo podróżuję, chodzę na piechotę, generalnie jestem mobilny (autobusy, tramwaje, pociągi) i lubię dobre odcięcie od otoczenia przy jednocześnie dobrym dźwięku. Przy czym jakość dźwięku (czysty dźwięk z dobrym, ale nie dudniącym basem) naprawdę sobie cenię, a izolacja otoczenia jest tu bardzo pomocna ;> Budżet jakim dysponuje to 400zł, chociaż na upartego jak polecicie coś superekstrabomba to dociągnę trochę wyżej. Dousznych używam do treningów i mam parę, ale osobiście bardzo mnie zmęczyły, bo używanie ich często kilka godzin dziennie staje się nieprzyjemne. Osobiście skłaniam się do TDK WR680, Takstar Pro80 lub AKG K518 LE, ew. AKG 551.

 

Szukam również słuchawek gamingowych (to nie jest prirytet), przy czym skłaniam się w tym przypadku do Creative Sound Blaster Evo. No i w tym przypadku izolacja od otoczenia nie jest zbyt ważna, kompa mam cichutkiego i mieszkam w spokojnym domu, w spokojnej okolicy :D

 

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez PentiumIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie lepiej kupic HyperX cloud? Wszyscy zachwalają jako słuchawki do gier, a ze jest to rebrand pro 80 to i do muzyki by sie nadaly:) nie ma potrzeby słuchawek gamingowych bo jak się dobrze w nich muzyki słucha to i to gier sie nadadzą:) i polecam na przyszłość przejzec starsze tematy bo co chwile powstaje temat słuchawek gamingowych i aż sie nie chce pisac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstar PRO80 to nie są słuchawki przenośne zbytnio, one wymagają porządnego źródła.

 

Zobacz sobie Noontec Zoro HD2.

 

 

Ew. nieśmiało podrzucę moje Soniaki - http://forum.mp3store.pl/topic/131413-sprzedam-sony-mdr-1r/#entry1234597 - może się zainteresujesz. Tyle że pod względem basu to nie urywają one głowy, jest on raczej delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie przesadzajmy z tym źródłem. Mnie grały całkiem przyzwoicie prosto z SGS2, ale dla pewności można je przetestować, choćby w mp3store z własnym sprzętem. Niestety nie są to słuchawki stworzone na ulicę, są duże i nie można ich złożyć, więc mogą być czasem problematyczne i wzbudzać zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i teraz mam do wyboru. Zoro HD 2 (świetny design i cena), AKG 551 lub 518 (dobry design, cena i izolacja) i te soniacze. Dobrze izolują? Nie mogłem doczytać w recenzji, poza tym patrząc po opinii to sprzęt z pierwszej półki, chociaż osobiście zawsze mam wątpliwości kupując używany sprzęt. Z całym szacunkiem do Ciebie, po prostu przykre doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Izolują raczej przeciętnie, one są bardziej nastawione na wygodę, niż izolację. Jak zależy ci na super izolacji, to K518 wypadną pod tym względem dużo lepiej (ale też kosztem wygody, która jest dla mnie beznadziejna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm, generalnie mam małe i przylegające uszy. Da się słuchać muzyki w nich w takim tramwaju/autobusie czy idąc ulicą czy są raczej do "domowego" użytku? Btw co byś powiedział o AKG k551?

Edytowane przez PentiumIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Da się, co prawda tylko raz używałem ich poza domem, w pociągu, ale dość przyzwoicie wygłuszały zewnętrzne hałasy po włączeniu muzyki. Niemniej mówię - idealna izolacja to nie jest, no ale albo wygoda, albo izolacja. Ciężko połączyć te dwie rzeczy. Jak masz małe uszy, to tym bardziej będą dla ciebie wygodne - bo akurat pod duże uszy to one specjalnie nie są.

 

K551 to fajne słuchawy, ale znów wielkie i raczej mało przenośne, no chyba że lubisz jak ludzie się na ciebie dziwnie patrzą :P Do tego grają dość specyficznie - mają tyle samo fanów, co przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności