Skocz do zawartości

Sugestie I Poprawki Do Oprogramowania


Gość pm

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne nie tylko ja jestem zainteresowny tym tematem, ale także wiele innych osób. Myślę że wartoby zamieszczać informacje związane z poprawkami oraz dodatkami w kolejnych wersjach firmwaru iIRvera.

Co na przykład zostało zmienione w najnowszej wersji oprogramowania?

 

Myślę, że to jest dobre miejsce aby przedstawiać swoje sugestie dotyczące przyszłych modyfikacji softwaru. Pewnie każdy z Nas zauważył jakieś luki, które mogłyby być dodane w przysżłosci.

 

Mi osobiscie brakuje funkcji zegarka. Chciałbym mieć taką opcję w moim SLimXie. Dużo osób pewnie natrafi na jakieś inne rzeczy, które możnaby umieścić w oprogramowaniu. Mój znajomy chciałby żeby można zmieniać czcionkę wyświetlania. Dosyć nietypowe wymaganie, ale z tego co wiem iRiver słucha klientów i dużo opcji wprowadza widząc zainteresownie klientów.

 

Firmware ma duze zalety> I odnosnie tego mam też pytanie. Czy producent może d****czyć źródło oprogramowania co by sami użytkownicy mogli je modyfikować i rozwijać do zastosowań w playerach - nie tylko z serii iMP ?

 

To byłoby naprawdę coś!

 

pozdrawiam wszytstkich zapalenców tych produktów

pm'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mysliciel

Uważam, że to ciekawy temat.

Na początku powiem czego mnie najbardziej brakuje.... hmm - moze raczej co bym poprawil. Przede wszystkim marzy mi sie equalizer, nie dwu, a przynajmniej sześciopasmowy. Poza tym mogła by do niego zostać dodane coś jakby "ekstra" wzmocnienie basu.

Poza equalizerem chcoałbym jeszcze lekko zmodyfikowanej opcji "backlight" aby włączanie światła podczas zmiany utworu nie wiązało się z koniecznością ustawienia długości działania podświetlania. By można było np. ustawić światełko na 8 sekund oraz podczas zmiany utworu. Aktualnie jeśli chce się by zaczynało ono świecić przy zmianie utworu, musi ono być ustawione na 20 sekund.

Poza tymi dwiema rzeczami, przydała by mi się jeszcze BARDZO możliwość przegładania zawartości płyty nie tylko wewnatrz katalogów, ale i tak, jakby wszystkie utwory były w jednym katalogu. Przydatne gdy na 1 CD ma się np. 15 singli.

Funkja zegarka też by była fajna, np. w formie wygaszacza ekranu. Jak na razie reszta mi się bardzo podoba. I najważniejsze... ja chce Ogg :)

 

Trzymajcie sie

 

 

mysliciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wprowadzenie (obiecywanego na samych poczatkach iMP-350 - prospekty reklamowe) wsparcia dla formatu MP3Pro.

 

2. Funkcja odtwarzania podczas ladowana/rozladowywania (przy tym drugim proces powinien w ten sposob ulec skroceniu) - niczym w iMP-550.

 

3. Przydalby sie tez szybszy rozruch calej machiny (iMP-350) w trybie CD. Jak na razie pozostawia to sporo do zyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek-

mysliciel napisał(a):

> I najważniejsze... ja chce Ogg :)

 

I dostaniesz. Informacja z HQ...

 

"We are working on implementing OGG but it takes more time than we

expected concerning to non-technical issue.

Please wait for more until we release firmware supporting OGG format."

 

 

slawek-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że firmware dostępny na zasadzie Open Source byłby niebezpieczny dla użytkowników i niepraktyczny dla producenta. W przypadku krytycznego błędu w napisanym przez użytkownika firmware, odtwarzacz poprostu może się nie włączyć. Poza tym istnieje możliwość celowego zniszczenia sprzętu (np. spalenie silnika) programując go by wciąż obracał się z maksymalną prędkością.

 

Pozdrawiam

 

JHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek-

moderator napisał(a):

> Uważam, że firmware dostępny na zasadzie Open Source byłby

> niebezpieczny dla użytkowników i niepraktyczny dla producenta.

> W przypadku krytycznego błędu w napisanym przez użytkownika

> firmware, odtwarzacz poprostu może się nie włączyć. Poza tym

> istnieje możliwość celowego zniszczenia sprzętu (np. spalenie

> silnika) programując go by wciąż obracał się z maksymalną

> prędkością.

 

Panie moderatorze... na świecie istnieją setki społeczności tworzących rozwiązania open source, w tym wiele na urządzenia przenośne. Nie było chyba takiego przypadku, że złośliwy developer Linuksa postanowił uszkodzić użytkownikom dyski, prawda? Programiści open source reprezentują pewien poziom.

 

Niepraktyczny dla producenta? A jakie na to argumenty? Niestety jak dotąd chyba żaden producent odtwarzaczy mp3 nie zdecydował się na upublicznienie kodu firmware, a szkoda bo byłoby to tylko z pożytkiem dla firmy. Stworzenie społeczności skupionej wokół rozwijania takiego oprogramowania to żaden problem, a sama firma musiałaby jedynie troszczyć się o przeglądanie proponowanych poprawek i ewentualne włączanie ich do głównej linii kodu.

 

Gdyby firmawe do iriverów był otwarty, już dawno mielibyśmy implementację ogg :-)

 

 

pozdrawiam

slawek-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Software napisano:

 

 

Niepraktyczny dla producenta? A jakie na to argumenty?

 

 

Ja uważam, ze jeżeli producent zdecydoiwąłby się na udostępnienie kodu źródłowego to na pewno i zyskał by na tym i nie. Tak jak napisał sławek-

 

 

"upublicznienie kodu firmware, a szkoda bo byłoby to tylko z pożytkiem dla firmy. Stworzenie społeczności skupionej wokół rozwijania takiego oprogramowania to żaden problem, a sama firma musiałaby jedynie troszczyć się o przeglądanie proponowanych poprawek i ewentualne włączanie ich do głównej linii kodu"

 

to jest naturalnie korzyść, ale pomyśleć o pewnych tajemnicach związanych z rozwiązaniami/patentami wykorzystanimi w tym softwarze. ktoś łatwo mógłby to wykorzystać ,a konkurencja nie śpi.

 

pzdr

pm'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaniem problemow Open Source jest udostepnienie API oprogramowania Iriver i oparcia firmaware'u, np. o pluginy.

 

Taka modularna budowa pozwolilaby w pelni dostosowac mozliwosci naszego ukochanego player'a do naszych potrzeb.

 

Jak juz mowiono - dla pewnosci pobieraloby sie odpowiednie aktualizacje z serwerow iRiver'a.

Mozna dodatkowo pokusic sie o generowanie haszy do kazdego wydania softu, celem weryfikacji jego autentycznosci (znikalby tu problem watpliwego bezpieczenstwa sciagania softu z innych stron, mirror'ow, ... - iRiver zajmowalby sie wydawaniem takiego klucza).

 

Pomyslow jest cale mnostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zauważyłem takiego buga w firmware:

Dostałem płytkę audio (oryginał - The Gathering "Souvenirs") i IMP-400 błędnie interpretuje początki i końce utworów, tzn. wszystko jest przesunięte o jakieś 2,5 minuty - czasy i numery utworów wyświetlane nie pokrywają się z faktycznym stanem rzeczy. Sprawdziłem, jak jest na paru innych odtwarzaczach CD i wszędzie było OK. Po przeanalizowaniu płytki na kompie stwierdziłem, że jest nietypowo nagrana, ponieważ pierwszy track jest nagrany po właśnie około 2,5 minuty zamiast od początku. Dobrze by było, żeby iRiver zmienił sposób liczenia czasu odtwarzania, tak aby to było od pierwszego tracka.

 

Co do życzeń, to uważam, że fajnie by było, gdyby playerek osobno zapamiętywał poziom głośności dla słuchawek i dla line-outa. Już nie raz oberwałem mocno po uszach po nałożeniu słuchawek (jak podłączam wzmacniacz, to daję na maxa)

 

iRiver pisze o tym, że wraz ze zwiększaniem głośności efekt ustawień equalizera się zmniejsza. I rzeczywiście przy ustawieniu 40 nie słychać już żadnej różnicy bez względu, co ustawimy. O ile w przypadku słuchawek, jest to zamierzenie celowe (zniekształcenia dźwięku), to myślę, że dla głośników to ogranicznie nie powinno obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artuz napisał(a):

 

> Ja osobiście zauważyłem takiego buga w firmware:

> Dostałem płytkę audio (oryginał - The Gathering "Souvenirs") i

> IMP-400 błędnie interpretuje początki i końce utworów, tzn.

> wszystko jest przesunięte o jakieś 2,5 minuty - czasy i numery

> utworów wyświetlane nie pokrywają się z faktycznym stanem

> rzeczy. Sprawdziłem, jak jest na paru innych odtwarzaczach CD i

> wszędzie było OK. Po przeanalizowaniu płytki na kompie

> stwierdziłem, że jest nietypowo nagrana, ponieważ pierwszy

> track jest nagrany po właśnie około 2,5 minuty zamiast od

> początku. Dobrze by było, żeby iRiver zmienił sposób liczenia

> czasu odtwarzania, tak aby to było od pierwszego tracka.

>

 

Czy posiadasz najnowsza wersje firmware? jesli nie, polecam zainstalowac - to moze pomoc.

 

> Co do życzeń, to uważam, że fajnie by było, gdyby playerek

> osobno zapamiętywał poziom głośności dla słuchawek i dla

> line-outa. Już nie raz oberwałem mocno po uszach po nałożeniu

> słuchawek (jak podłączam wzmacniacz, to daję na maxa)

>

> iRiver pisze o tym, że wraz ze zwiększaniem głośności efekt

> ustawień equalizera się zmniejsza. I rzeczywiście przy

> ustawieniu 40 nie słychać już żadnej różnicy bez względu, co

> ustawimy. O ile w przypadku słuchawek, jest to zamierzenie

> celowe (zniekształcenia dźwięku), to myślę, że dla głośników to

> ogranicznie nie powinno obowiązywać.

 

Prosze upewnic sie, ze wylaczona jest funkcja eq limit, poniewaz domyslnie jest ona wlaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy posiadasz najnowsza wersje firmware? jesli nie, polecam

> zainstalowac - to moze pomoc.

 

Mam najnowszy firmware 1.20. Nie testowałem, z poprzednimi wersjami, ponieważ płytkę otrzymałem już po upgradzie. Być może, że ten bug pojawił się dopiero w którejś wersji oprogramowania.

 

> Prosze upewnic sie, ze wylaczona jest funkcja eq limit,

> poniewaz domyslnie jest ona wlaczona.

 

Dzięki. Faktycznie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym nie chcial zegarka, bo to jest funkcja zupelnie niepotrzebna w odtwarzaczu mp3cd. za duzo wodotryskow tez nie jest dobre. od tego mam komorke, albo zegarek, choc moze to nie taki zly pomysl...

 

natomiast rozbudownie equalizera i pomysl z dodatkowym, ekstra podbiciem basow jest bardzo dobry.

przegladanie wszystkich plikow naraz, bez zaglebiania sie w katalogi to tez swietny pomysl. mozliwosc nadawania nazwy presetom w radiu to tez bardzo praktyczna funkcja.

osobiscie chcialbym miec zamiast (albo dodatkowo) gry waz, gre tetris taka jak w telefonach ericsson. ekran na pilocie jest zupenie dobry do tej gry.

ciekawa funkcja byla by mozliwosc czytania plikow txt na ekranie i przewijanie tekstu np. gornym pokretlem na pilocie. oczywscie to tylko niepotrzebny wodotrysk... ale przydal by sie, bo mozna by robic jakis opisy plyty, albo cos innego.

 

najwazniejsze wedlug mnie jest wsparcie dla plikow *.ogg, ewentualnie *.mpc, sam nie wiem ktory format jest lepszy?

 

uaktualnienie 2003-05-11:

przydala by sie mozliwosc wlaczenia equalizera w czase sluchania radia.

przydatna byla by taka funkcja, ktora podczas ladowania lub rozladowywania pokazywala by pasek postepu z procentami.

 

pozdrawiam,

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem, ze przydalby sie wiekszy i czytelniejszy wskaznik regulacji glosnosci, taki jak w trybie radia. w koncu chyba nikomu by nie przeszkadzalo jakby przez chwile podczas regulacji glosnoci wskaznik zaslonil takze ikonki z rodzajem aktulanie odtawrzanych plikow. bylby za to czytelniejszy i bylo by widac w warunkach bojowych jaka mamy aktualna glosnosc.

 

do moderatora: czy te propozycje ktore tu piszemy sa w jakis sposob wysylane do iriver'a, bo watpie, zeby ktos z tej firmy zagladal na to forum, heh? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wszystkie sugestie sa zbierane i regularnie wysylane do iRiver.

 

forum jest utrzymywane przez osoby odpowidzialne za porzadek na forum, czyli miedzy innymi przeze mnie. Nie jest ono zrobione tak przypadkowo - ma pomoc uzytkownikom, a takze nam aby lepiej zrozumiec wymagania klientow, poza tym dostarcza wielu ciekawych i trafnych spostrzezen dotyczacych uzytkowania odtwarzaczy oraz samych produktów.

 

pamietajcie - jestesmy tu dla Was, jesli macie jakiekolwiek pytania piszcie smialo, a dolozymy wszelkich staran by udzielic jak najlepszej i fachowej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super! :)

to mi sie podoba w tym forum, ze mozna pisac o wszystkim co zwiazane jest z iRiver. w ogole forum jest bardzo rzetelenie prowadzone, a odpowiedzi udzielane przez moderatora (czyli JHP) sa dokladnie i konkretne, np. tak jak ta powyzej. sam sie duzo dowiedzialem stad. ale to post to chyba nie powinien byc w tym temacie... jak cos wymysle, to napisze.

 

p.s. mozna by zalozyc jeszcze w razie potrzeby taki temat jak np. wady w odtwarzaczach iriver, choc z pewnoscia bylo by ich bardzo malo...

 

jedyne co sam bym poprawil w budownie mojego iMP-400 to zamienienie gniazda sluchawkowego w pilocie na wersje z pozlacanymi stykami, tak jak jest w samym odtwarzaczu.

 

p.p.s. mysle, ze to forum z czasem, kiedy bedzie coraz wiecej polskich uzytkownikow produktow iriver bardzo sie rozwinie.

 

p.p.p.s. jak wymysle co jeszcze mozna zmienic w firmware, to przeredaguje tego posta, bo on zupelnie nie pasuje do tego tematu, heh.

 

uaktualnienie:

w odtwarzaczach przydala by sie funkcja crossfading taka jak np. w Winamp3, tzn. zeby poczatek nastepnego utworu nakladal sie na koniec aktualnego. oczywiscie aktualny utwor powoli by sie sciszal, a nowy zglasnial. fajny efekt, bo nie ma przerw miedzy utworami, a tego co sie orientuje SlimX chyba i tak buforuje wczesniej poczatek nastepnego utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak w ogole, to przydala by sie obsluga wielojezycznych menu, a nie tylko wyswietlanie tagow. milo by bylo, gdy nasz odtwarzacz komunikowal sie z nami w ojczystym jezyku... :)

 

pozdrowka,

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A'propos życzeń to stanowczo jestem za zegarkiem i wzmocnieniem basów, ale najważniejszą rzeczą dla mnie jest poziom głośności - za cicho to troche gra jak dla mnie. Lubię bardzo głośno słuchać muzyki i z pewnością przydała by się funkcja amplify obsługiwana przez slide ( suwak ) powiedzmy tak do 4 z krokiem co 0.1 :) ( jak bym wiedział gdzie to wpisać to sam bym zrobił coś takiego ). To nic że można zajechać słuchawki ale niektóre mp3 są cicho nagrane i tu też tkwi kłopot . Też fajnie by było jakby dostępna była funkcja prostego miksowania utworów coś na wzór bmp studio lub virtual turn tables tylko znacznie bardziej uproszczone ( proste kille, time streahing - chyba tak się to pisze lub pitch), to była by jazda!!.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pro_Test

zaqupilem sobie imp-400. coz tu duzo mowic - jest jedwabisty. praktycznie nie ma sie do czego przyczepic, ale jako namietny sluchacz radia brakuje mi rds-u. zegarek tez moze byc jako wygaszacz albo pod ktoryms z przyciskow.

 

Pro_Test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie by było jakby dostępna była funkcja prostego miksowania utworów coś na wzór bmp studio lub virtual turn tables tylko znacznie bardziej uproszczone ( proste kille, time streahing - chyba tak się to pisze lub pitch), to była by jazda!!.

Dla mnie fajnie by bylo, gdyby iRiver dorzucil funkcje cross-fade. Taki maly bajerek, a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użyteczna będzie też funkcja całkowitego wyłączenia podświetlenia w iMP-100 (Po co mi podświetlenie, gdy playerka mam w plecaku, a steruje pilotem).

 

Poza tym:

...przydała by mi się jeszcze BARDZO możliwość przegładania zawartości płyty nie tylko wewnatrz katalogów, ale i tak, jakby wszystkie utwory były w jednym katalogu. Przydatne gdy na 1 CD ma się np. 15 singli.

 

funkcja cross-fade

 

odczyt plików *.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi brakuje jednej opcji w IMP-550 z Firmware 1.20 - tego, zeby przewijal poza nazwa utworu (mp3) nazwe katalogu, bo czest Tworze katalogi o nazwach, ktore nie mieszcza sie gdy jest odtwarzany utwor, prawda, ze przewija sie nazwa katalogu jak wejdzie sie do drzewa plyty, ale przy odtwarzaniu tez moglo by cos takiego istniec.

I jeszcze jedna rzecz - estetyczna powiedzialbym, rzeby przewijanie nazwy utworow (ewentualnie katalogow) podczas odtwarzania plikow (czy nawet w drzewie plyty) odbywalo sie w sopsob nie taki, jaki ma obecnie miejsce, ze z gory najezdza nowa czesc literek, lecz zeby napis sie przewijal powiedzmy z zapetleniem w leto, albo zeby sie "odbijal" ( to by bylo dobre do nazw katalogow) - chodzi mi o to, zeby po przewinieciu sie do konca w lewo zaczal sie przewijac w przeciwna strone, choc trzeba by bylo to przetestowac w praniu czy sie sprawdza, ale przewijanie w lewo jak najbardziej przydaloby sie.

No i oczywiscie obslugo OGG i mp3 Pro, - czekam z niecierpliwoscia na obsluge tych formatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności