Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sugestie I Poprawki Do Oprogramowania


Gość pm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popieram wasz pomysł !

Jest super i bardzo mi się to podoba :D

Obliczyłem, że jeżeli bufor wystarcza na 8 minut muzy mp3 128 kbps, to na firmware zostaje 512 KB :D

Więc jest trochę miejsca :lol:

http://www.iriver.pl/a.php?aktualnosci=ipr&numerek=19

Czy czasem pamiec Nor Flash nie jest przeznaczona na firmware a SDRAM na bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

A ja chce alufelgi do mojego iMPka, wyswietlacz migoczacy stroboskopowo i wygaszacz ekranu, koniecznie w ksztalcie trzech paskow. Do tego poprosze zestaw 25 gier i obsluge formatu jpg, zeby kolekcje panienek na wyswietlaczu ogladac. Acha.. no.. ten.. i muzyke ma odtwarzac.

 

A teraz powazniej;)

Jako nowy posiadacz 350-ki postuluje co nastepuje:

 

- przydalby sie nie tyle zegarek, co timer, informujacy sygnalem zadany czas. Mozna przeciez sluchjac muzyki stracic poczucie czasu:)

 

- obsluga plikow txt - co prawda ekran nie jest zbyt duzy, ale tez czcionka wielka nie jest potrzebna. 150-200 znakow chyba sie zmiesci? Nad funkcjonalnoscia takiego rozwiazania mozna by sie rozwodzic dlugo i namietnie.. ale chyba wiekszosc i tak go dostrzega.

 

- mozliwosc wyswietlania wszystkich plikow w jednym katalogu

 

- zmiana metody przelaczania trybow equalizera. Po krotkim nacisnieciu jest tryb zapetlania fragmentow utworu (chyba sie nie myle sadzac ze niezbyt czesto go uzywacie?) a po dluzszym dopiero mozna zmieniac ustawienia. Na dodatek tryb szybko sie wylacza.

 

- skalowna czcionka - w menu w najnowszym firmwarze jest za duza, ale to kwestia prywatnych preferencji.

 

- scrollowane nazwy katalogow!

 

To tyle ode mnie.. choc bedzie pewnie wiecej. Jeszcze jedno. Zakladam Oficjalne Stowarzyszenie Do Walki Ze Snake'iem i Wygaszaczami Ekranu Tam Gdzie Ich Nie Trzeba. Kto sie zapisuje?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jako posiadacz 550:

 

- najwazniejsza funkcja to mozliwosc dostosowania sobie firmwareu dla wlasnych potrzeb czyli jak ktos woli menu a la 1,70 to sobie zaklikuje taka opcje a jak ktos woli stare a la 1,40 to wybiera takie jak lubi..kazda opcja tez do wyboru (naprzyklad ja wole menu 1,40 ale zal mi rezygnowac z opcji zmiany pitchu czy tam tempa to co jest super w ver1,70 - zreszta pozycje w menu tez by mogly byc inaczej ulozone bo kazdy z jednych korzysta czesciej i moglyby byc umeiszczone blizej gory drzewka a inne dalej.. i ten problem z przyciskiem od equalizera w ktorym krotkie klikniecie powinno zmieniac eq a nie wstawiac zapetlacz (ktory jak juz by ktos potrzebowal mozna byloby wlaczac w menu)

 

tak jak jzu pisano jest wiele zalet takiego faktu glownie mozliwosc obciecia zbednych rzeczy i wtedy wiecej potrzebniejszych sie zmeisci

 

- pamiec nazw stacji radiowych

 

-jak dla mnei to pasek glosnosci moglby sie pojawiac tam gdzie sa wlasnei informacje o rodzaju pliku a nie w miejscu vizualizacji

-dobry pomysl z wylaczeniem podswietlacza przy zmianie glosnosci

 

i na koneic prosze zeby moderator potwierdzil swym postem ze te sugestie sa wciaz czytane i rpzesylane i ewentualnie umiescil jakas odpowiedz jak iRiver sie zapatruje na nasze wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako posiadacz iHP-120:

 

- player się nie wylącza po określonym czasie w trybie pauzy i akumulator niepotrzebnie się wyładowuje

- chcę eq limit

- chcę tryb bookmark (zakładki)

- chcę password

- chcę wizualizacje

- chcę możliwość dostosowywania wyświetlania tagów

- chcę battery indicator

- chcę możliwość wyłączenia przewijania

- chcę auto-pause

- chcę game

- chcę name

- chcę tag auto eq

- chcę eq select

- chcę mieć możliwość programowania listy odtwarzania

- chcę 'mute' w trybie radio

- przerwy między ścięzkami nie są do końca zniwelowane (gap delete nie działa tak jak powinno), w IMP-350 przerw w ogóle nie było słychać<br>

- chcę możliwość ustawienia resume track on

- chcę, aby "ą" było poprawnie wyświetlana

- chcę możliwość dostosowania sortowania

 

I to by było na tyle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proszę o:

 

- nagrywania audycji radiowych

- możliwość ich nazywania

-mozliwosc przenoszenia plikow z poziomu playerka

-i wszystko to co chcial immanuel - od przybytku glowa nie boli

 

-chcialbym jeszcze zeby to wszytko nie wplynello na szybkosc dzialania i zebym do obslugi tego nie musial dolaczac joystika na usb :) :)

-szlacheetny zegarek tez by sie przydal - taki ladny jak w maseratti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosze aby w iMP-550 w okienku bitrate'u wswietlany byl napis ogg tak jak vbr, bo denerwuje mnie przklamanie, ktore ma miejsce. pokazuje sie bitrate pocczatku utworu i falszywie informuje nas ze jest on staly przec caly utwor.

tyle :D

 

+ zegarek

+ w okienku czasu utworu powinien wyswietlany byc takze (np na zmiane) czas calego utworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przesledzilem caly watek i nigdzie nie znalazlem jednego (istotnego dla mnie) drobiazgu. Czy daloby sie dorzucic opcje zupelnego wylaczenia AntiShock'a??? To moze dziwaczne zyczenie (skoro przez tak dlugi okres czasu nikt o to nie prosil), ale dla mnie dosc istotne... Moj imp-550 jest czesto uzywany jako sprzet quasi-stacjonarny (niezbyt 'wstrzasajace' podroze w rodzaju przejazdow pociagami - nie PKP!, akademik, hotel, itd.itp.) i naprawde brakuje mi takiej mozliwosci. Z prostych obliczen wynika, ze nawet przy najkrotszym AntiShocku CDaudio i tak przechodzi kompresje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prad krecenie - ale jak nie wrzuca sie jej najpierw do pamieci to pomijasz jeden nosnik i zawsze zyskujesz na jakosci - tylko czy jestes w stanie te jakosc wychwycic w tym przypadku - nie wiem ja chyba raczej nie bardzo pod warunkiem ze player wie jak korzystac z tej pamieci w sposob bezstratny chodzi mi juz ni od droige sciezki do pamieci ale sciezki z pamieci do mojego uchya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H-1xx

 

Przydałby się tak myk, żeby po wciśnięciu stop pojawiał się katalog, w którym był dany kawałek, a nie 'strona główna'.

 

Przydałałby się też możliwość kasowania plików podczas odtwarzania innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to u innych występuje, ale podczas przełączania EQ z np. 3DEQ lub XtremEQ na Normal i z normal na inny wytępuje spora pauza w odtwarzaniu. Mam wersję 1.29EU nie UMS ;) Pozrawiam.

 

PS. Czy może mi ktoś wytłumaczyć co oznacza EQLimit ?? :unsure::unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThX immi... Źle poszukiwałem więc nic nie znajdowałem. <_<<_< Ale już wiem. SorX, za odbieganie od tematu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy XXI wiek, chyba nie ma sie co ograniczać zwłaszcza, że w PMP drzemie tyle możliwości, trzeba myśleć o szerszym zastosowaniu np. na camppingu, pod namiotem, czy w podróży a nieraz i w domu jak komp zajęty czy TV. ;)

Zresztą to tylko propozycja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w jakiś sposób podłączyć antenę TV do PMP to pozostaje wtedy tylko kwestia firmware'u. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności