Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do długiego odsłuchu ~500zł


Mikxxx

Pytanie

Cześć, niedługo będę miał 18-stkę i dostanę nieco hajsu, który chcę zainwestować w sprzęt do grania, w tym słuchawki. Z racji takiej, że trochę tych wydatków będzie nie chcę szaleć ze słuchawkami powyżej 600zł, myślałem bardziej za ok. 300 zł znaleźć, jednakże w oczy rzucały mi się same po 500... (tak, szukałem w goglach, recenzjach i tymże forum).

 

Głównie mi chodzi o wygodę i o jakość dźwięku: zdarzają mi się rajdy po 8-10 godzin, więc potrzebuję mocno wygodnych, szukam z dużymi padami (idealnie jakby nic uszu nie dotykało), a i audiofilem nie jestem, żeby oceniać barwę dźwięku itp. ale jednak 80% muzyki mam we flacach bo słyszę różnicę między mp3 i mnie to drażni (muzyka electro, glitch hop, drumstep - słuchawki z małym dołem niemile widziane :S). Wygląd nie ma znaczenia.

 

Jak już wspomniałem kilka mi się rzuciło w oczy:
Sony MDR-1RB

AKG K550

Sennheiser HD 380

Brainwavz HM5

 

Bez uzgodnienia raczej brałbym HM5, ale nie wiem czy będą brzmiały lepiej/gorzej czy będą wygodniejsze od innych i niestety się nie dowiem sam bo w najbliższym czasie nie jadę nigdzie do większych miast, a kawałek z tego odludzia mam.

 

However, nie jestem pewny czy jest sens kupować słuchawki za tyle kasy, bo mają być głównie do grania w lola i jakieś nowości gamingowe, a do słuchania muzyki tak w 50% i nie wiem czy nie wywalę kasy w błoto, bo mogę nie docenić tej jakości dźwięku i być równie zadowolony ze słuchawek za 300zł :S (ale za priorytet mam wygodę bo przesiadam się z Sony MDR-XB300 i trochę męczą)

Nie biorę pod uwagę używanych, mogą mieć mikrofon (ale nie muszą).

Edytowane przez Mikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HM5 uciskają, ale po słuchaniu warto je założyć na fabryczny karton i się rozchodzą. Za ok. 500 zł polecam jednak Audio Technica ATH-M50x. Zagrają najlepiej w tych klimatach. Używki wersji M50 lub M50s (prosty kabel) potrafią chodzić za ok. 300 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy no niby można łatwiej wysiedzieć, ale jednak izolacja by się przydała, bo otwarte miałem na sobie i niezbyt mi przypadły do gustu, bardziej niż wygodę na tyle godzin wolę barwę dźwięku zamkniętych, bo te rajdy to żadko mam, średnio to 3-4 godziny mam na sobie dziennie (i w aktualnych muszę zdejmować na 10 min co godzinke...)

 

@nismovsky ATH M50 z kolei nachodzą na ucho, a wolałbym wokółuszne tym razem

a jakbyś miał w skali powiedzieć przed i po rozciąganiu hm5 ile można w nich wysiedzieć? w sensie np. 2 przed, po 4

 

@brewamator dosyć ciekawe rozwiązanie z tymi padami, już mi się obiło o uszy, ale stwierdziłem, że nie chce kombinować. Ale teraz się tak zastanawiam; za 330zł mam takstary i pady od HM5, a za 500zł całe HM5-tki - i co tu wybrać..

 

rozumiem, że nikt nie testował soniaków ani akg? :P

Edytowane przez Mikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony podobno grają środkiem, a w AKG K550 będziesz miał za mało basu.

 

Niekoniecznie Audio Technica muszą być niewygodne. W mojej opinii leżą lepiej od HM5. W skali 1-10 przed rozciąganiem Brainwavz dałbym 3 za wygodę, a po rozciąganiu na 6. Brzmią równo, z lekko zarysowanym dołem, dlatego polecam M50, bo mają bardziej "funowe" brzmienie.

 

Pro80 z padami od HM5 to też fajna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Soniacze miałem na głowie, świetnie wykonane i wygodne. Wg mnie one nie grają tylko środkiem, mają fajne i przyjemne brzmienie, ale szczegółów nie podam, bo już trochę czasu minęło od ich odsłuchu. W każdym razie warto je sprawdzić, w Saturnach bodajże są na ekspozycji i można je przymierzyć, podobnie jak K550, które grają czyściej, lżej, z większą kulturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bachankas wole cięższe brzmienie, z racji na typ muzyki co słucham ;)

 

haha ciekawe na co tych padów z HM5 jeszcze nie założyli.. :D

 

dzięki waszym radom, posiedziałem trochę w necie no i faktycznie HM5 trzeba sobie porozciągać + ponoć grają bardziej neutralne, a m50 bardziej bassowe

 

btw. nismovsky jak mi znajdziesz ath-m50x za 500zł to bym się nad nimi również zastanawiał, bo sam znalazłem aby w cenie od 650zł, co już stwierdzam za drogie dla mnie

 

Tak więc aktualny mój dylemat to: ath-m50 z padami HM5 (razem 540zł), HM5 (500zł), pro80 v2 z padami HM5 (razem 320zł)
m50 kuszą basem, straszą ceną

hm5 kuszą w sumie nie wiem czym, ale dobre opinie mnie przy nich utrzymują, straszą ceną i potrzebą rozciągania

pro80 v2 kuszą ceną, straszą ciut gorszą opinią na temat dźwięku

 

What to do, what to do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
btw. nismovsky jak mi znajdziesz ath-m50x za 500zł to bym się nad nimi również zastanawiał, bo sam znalazłem aby w cenie od 650zł, co już stwierdzam za drogie dla mnie

Mysle, ze jak dobrze pogadasz, to te 10% rabatu powinienes dostac, musisz podzwonic w pare miejsc i liczyc na odrobine szczescia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50 ma straszliwy rozrzut recenzji.

 

A w rzeczywistosci nie graja wybitnie, sa dobre we wszystkim, ale w niczym wybitne. Praktycznie moje Hd448 modowane bija je pod kazdym aspektem od basu po scene.

Zależy od preferencji, mi się bardzo podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

10% rabatu mnie nie rajcuje, bo tyle spadnie cena słuchawek, co wyniosą dodatkowe pady :S a na 25% raczej nie ma szans :D

 

to rozumiem, że HM5 odpadają, bo ich pod uwagę nie bierze :D niech tak więc będzie

 

no m50tki za 480 znalazłem, ale bez padów za 60zeta nie myślę o nich bo chce mieć wokół uszne a nie żeby mi uszy naciskało

 

no to teraz: czy worth it dokładać 220zł żeby zamiast pro80 mieć m50? bo jeżeli pro80 są bardziej wygodne (oby dwa modele za padami hm5), a m50 grają lepiej, ale nie da się w nich wysiedzieć tyle co w takstarach, to chyba poświęcę tą nutkę dźwięku na rzecz wygody i ceny. Chyba, że różnica dźwięku jest diametralna, a wygody mała

Edytowane przez Mikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podejrzewam, że różnicy w jakości dźwięku raczej byś nie uświadczył, prędzej w charakterystyce. może jakbyś miał przyzwoity tor, to byś po osłuchaniu potrafił podać konkretne różnice, ale jak nie masz słuchu absolutnego, to różnice w jakości dźwięku na pewnym poziomie są minimalne

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

M50 ma straszliwy rozrzut recenzji.

 

A w rzeczywistosci nie graja wybitnie, sa dobre we wszystkim, ale w niczym wybitne. Praktycznie moje Hd448 modowane bija je pod kazdym aspektem od basu po scene.

Zależy od preferencji, mi się bardzo podobają.

 

Wlasnie z tym jest problem :) Kazdy ma inny sluch i inaczej odbiera to co slyszy.

 

Isc do mp3store i przesluchac irl, a nie spekulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak wspomniałem nie wybieram się nigdzie, mam ponad 100km i niezbyt czas na takie wyjazdy <matura>

 

znowu czytanie tony artykułów i recenzji nawróciło mnie do brainwavzów, a odstraszyło od takstarów bo niby mają ciągnący lekko kabel, a z racji ze jestem strasznie pedantyczny to bym nerwowo nie wytrzymał jakby mnie coś z 1 strony ciągnęło...

 

to teraz dylemat m50 czy hm5... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

znowu czytanie tony artykułów i recenzji nawróciło mnie do brainwavzów, a odstraszyło od takstarów bo niby mają ciągnący lekko kabel, a z racji ze jestem strasznie pedantyczny to bym nerwowo nie wytrzymał jakby mnie coś z 1 strony ciągnęło...

 

 

Ten problem został wyeliminowany w PRO80 V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tu niestety kończy się doradzanie a zaczyna mus sprawdzenia osobiście. Co użytkownik to inna opinia, inaczej odbiera się granie i komfort. Wg mnie najbezpieczniej brać M50, bo grają z tej trójki najbardziej "rozrywkowo", ale co byś nie brał to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pewnie tak, ale widzisz najchętniej bym zrobił ankietę czy głosowanie, bo wiem że takie doradzanie każdy co innego może powiedzieć, ale ostatecznie będzie widać które "wygrały" :)

 

więc jakby ktoś tu jeszcze dorzucił swoje 5 groszy na temat którychś ze słuchawek, że np. jak ty z pośród tej trójki bierze te, to mi pomoże się zdecydować ;)

 

jak na razie to 3 opinie za takstarami, 2 za ath i 0 za brainami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności