Skocz do zawartości

Superlux HD681 - Perul mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie za duże na portable, to typowe wokółuszne do domu. Do tego tłumienie otoczenia nie jest ich mocną stroną, w końcu są półotwarte.

Jeśli chodzi o napędzalność, to mocniejszy grajek (np T4G) wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za duże na portable, to typowe wokółuszne do domu. Do tego tłumienie otoczenia nie jest ich mocną stroną, w końcu są półotwarte.

Jeśli chodzi o napędzalność, to mocniejszy grajek (np T4G) wystarczy.

Ok. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo takstary Hi2050 (po modach) czy TS671 to jednak półka wyżej niż HD681 (po modach), a już na pewno naturalniej.

Zwłaszcza zmodowane Hi2050 polecam fanom szczegółowości.

Ok piszesz że półka wyżej , ale mi w klasycznych 681 podobało się to że grały oddalone ode mnie, 330 bliżej, ale mam wrażenie że grają z przodu głowy,nie wiem jak to inaczej nazwać, a o takastarch piszą że grają blisko głowy , co mi nie bardzo odpowiada, a jak grają HI 2050 i czy sprawdzą się w takich gatunkach jak rock , jazz , muzyka live ( tu podobają mi się 330 choć trochę brakuje szczegółów) , elektroniczna , dupstep, tutaj lepsze były 681, nie wiem dlaczego nie umiem tego opisać.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi2050 po zmodowaniu już nie mają takiej bliskiej sceny, bezpośrednio z HD681 nie porównywałem, ale to podobna odległość. Do jazzu, rocka wg mnie się nadają, do dubstepu w sumie też, aczkolwiek więcej basu by nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która mi przeszkadzała (z wyjątkiem nieistniejącego basu oczywiście) w 681F to góra, która mimo że dość szczegółowa, to dźwięki wydobywały się nie wiadomo skąd. Tak jakby wszystko wydobywało się z niekreślonego małego punktu, czyli brak rozciągnięcia, pozycjonowania instrumentów. Gdyby to się dało jakoś naprawić to super słuchawki, szczególnie za swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety słabo rozciągnięta góra to cecha charakterystyczna większości Superluxów (nie wszystkich słuchałem). Jest to cecha charakterystyczna dla danego drivera i tego nie zmieni się modami, a już na pewno nie w znaczącym stopniu. Co do HD681F, to żeby dodać basu możesz dorobić dziurkę tak jak w tym modzie - ludzie po dorobieniu (bez zaklejania środkowej) w HD668b byli zadowoleni z ilości basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was usuwał filc z przed drivera w 681 EVO , chodzi mi o to ,czy można potwierdzić, że wtedy zagrają podobnie jasno jak 681 , nigdzie nie znalazłem na necie , aby ktoś się wypowiedział na temat takiego zabiegu jednoznacznie. W HD 330 brakuje mi szczegółowości chyba tak od 4 khz do 8,10

 

 

I pytanie o rozchodzenie się dźwięków , bo nie bardzo mogę zrozumieć, że częściowe zakrycie drivera utnie kłujacą górę, a zostawi jednak ogólna szczegółowość , czyli tony średnie rozchodzą się inaczej niż góra ?

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie filce i inne materiały przed przetwornikiem zmniejszają przede wszystkim ilość wysokich tonów (obcinają je), na średnie a już tym bardziej niskie nie ma to większego wpływu. No chyba, że całą kratkę zakleisz ;) .

Co do usuwania filcu, to chyba jeszcze tego nikt nie robi, chociaż może EvilKillaruna - zapytaj go.

Jeśli chodzi o poprawienie tych częstotliwości w HD330 to tu jest poradnik http://pokazywarka.pl/hd330_mod/ (przy okazji jest też poprawa sceny).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś otworzyć dwa bass reflexy z tyłu a nie tylko jeden?

Zapewniam Cię, że jeden bez tej gąbki przytykającej, to aż nadto jak dla mnie (a jak wiesz lubię sporo basu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może środka nie zaklejaj. Aczkolwiek HD681 to słuchawki półotwarte i takiego impaktu jak w zamkniętych to bym się nie spodziewał - zawsze gdzieś to ciśnienie ujdzie. D1100 (niemodowane) pasowałyby tu bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności