Skocz do zawartości

hifiman hm-901


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobra, mam kilka dobrych niusów dla zainteresowanych:

- HM-901 jest na adroidzie. Jest szansa, że coś się z tego urodzi

- Pracuje bez baterii podłączony do prądu

- na sofcie 1.085 zawiesił się dopiero raz.

- Obsługuje, chociaż z problemami karty 128GB.

 

Wady:

- jeśli ktoś uważa, że AK120 zwalnia przy odtwarzaniu DSD, to powinien tego spróbować. Można korzystać z HM-901 do uczenia cierpliwości żółwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli ktoś miałby problemy z pojemnością baterii to na Head-direct.com można za niecałe 500zł dokupić sobie drugą audiofilską bateryjkę i audiofilską ładowarkę zewnętrzną :P
Właśnie, a przecież te baterie są wielkie! Wymiarowo. Wiadomo, czemu bateria o łącznej pojemności 2120Mah jest takich wymiarów..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę wątek.

 

Właśnie stałem się posiadaczem 901 z rynku wtórnego. Miałem wcześniej Fiio X5 oraz Hifimana 802 z kartą Minibox.

Trudno porównywać sprzęty z pamięci, ale dźwięk z 901 to miazga przy poprzednich. Napędza bez problemu planary Hifiman 400i z czym np. 802 miała problem.

 

W porównaniu do 802ki jakość wykonania pomimo tej samej obudowy jest dla mnie lepsza. Nie wiem w czym rzecz, bo pewnie plastik ten sam (może kolor czerni tak działa na mózg:-)) A może pudełko, bo otwiera się je z nabożną czcią:-)

Czytałem chyba wszystkie wcześniejsze recenzje, gdzie 901 obrywało się za obsługę.

Absolutnie nie mam z niczym problemu - myślę, że aktualizacja softu z zeszłego roku wyeliminowała część błędów. Wszystko chodzi płynnie i szybko, nawet kółko obsługi i drabinka głośności nie sprawia kłopotu w obsłudze jedną dłonią.

Delikatne trzaski przy zmianie utworów są - 802 też miała - nie przeszkadza mi to, może na fali radości z zakupu.

 

Mam nadzieję, że mój duch poszukiwań uspokoi się - dotykowe ekrany nie kręcą mnie, Hifiman w swojej brzydocie jest dla mnie piękny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier handluje używkami z estrady i nie mogłem się powstrzymać, żeby nie podłączyć 901 do jego potworów. Dźwięk nie ma nic wspólnego z finezją, to jest brutalna siła zrywająca czapkę z głowy:-) Aczkolwiek w dźwięku niczego nie brakuje, byłem zaskoczony jak to gra.

DSC06487.JPGDSC06481.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odkopuję stary temat i mam pytanie do Fatso. Napisałeś że hm-901 "- Pracuje bez baterii podłączony do prądu" Możesz coś bliżej? Czy odpalasz na baterii > włączasz zasilanie z ładowarki> wyciągasz baterie? Czy masz jakis inny patent na to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez baterii nie wstaje. Po wyjęciu baterii i próbie uruchomienia na zasilaczu, wyświetla ikonę ładowanej baterii. Identycznie zachowuje się gdy jest bateria i jednocześnie podpięty jest zasilacz. Stąd moje pytanie do Fatso czy ma jakiś swój patent, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to 1. Wystartowanie na samej baterii > 2. Podpięcie zasilania zewnętrznego > 3. Usunięcie baterii i jazda na samym zasilaczu. Ale szczerze powiedziawszy sam tego nie przetestowałem  ze względu na obawy związane z lękiem przed uszkodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności