Skocz do zawartości

Analityczny odtwarzacz do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poszukuję analitycznego, jasnego odtwarzacza z szeroką sceną max do 500 zł.

Wcześniej była Vedia V39, nie obraziłbym się gdyby następca miał jej cechy (scena, przejrzystość, dynamika), a grał ciut lepiej (dokładniejsza góra, brak przesterów). Kiedyś myślałem nad Teclast T51 / Nationite S:flo2 - da się to jeszcze kupić? Wyszedł jakiś następca? Nie wchodzą w gre ciemne i mocno ocieplone odtwarzacze. Obsługa mnie nie przeraża, liczy się dźwięk. Doradźcie coś proszę.

Edytowane przez Micros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzięki, ale może coś jeszcze? Z tego co się zorientowałem niedostępny nawet z Hong Kongu (nie produkują od dłuższego czasu), a iMod nieporęczny razem ze wzmakiem i w zestawie jest już poza budżetem.

 

BTW jak grają Sony z serii NWZW-X i NWZW-Z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniaki graja dobrze. X to model czesto polecany ( na szybko zobacz watek na forum z recenzją ). Z twojego opisu jednak wnioskuje ze najbardziej z sonego pasowałby Ci model z rodziny F. Jest jaśniejszy od X oraz Z ( te dwa maja wiele wspólnego w charakterze grania). F jest minimalnie chłodniejszy oraz ma większą scenę.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. A co myślicie o iPod Video 5G + Rockbox? Jak w temacie sceny i analityczności bez moda?

np

http://allegro.pl/apple-ipod-classic-5g-video-5g-u2-30gb-i2939374993.html

 

tylko czy cena nie przesadzona jak za tak stary sprzęt?

Edytowane przez Micros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji to jest wersja U2 z podpisami członków tej kapeli. Stąd ta cena. Wątpię aby się sprzedał. Natomiast ceny starych iPodów wzrosły właśnie ze względu na popularność na naszym forum i przeróbki RockBox i iMod.

 

Dla mnie iPod 5g jest fajny - z DT770 i T50 oraz DTX 501p analityczność jest OK. Ale lepiej posłuchaj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cube c30 / c60

 

Każdy topowy grajek jest dość szczegółowy. Tobie raczej chodzi o pojęcie "chłodny" bo pewnie masz ciepłe słuchawki i chciałbyś więcej detali-przejrzystości. Największą różnicę robi zmiana słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez analityczność bardziej rozumiem dużą separację instrumentów i szeroką scenę, co jest konsekwencją szczegółowej i raczej jasnej góry oraz w miarę wiernego odwzorowania w całym paśmie częstotliwości. Fakt, jest to spowodowane główne ciepłymi słuchawkami, których używam na codzień, ale z modelowania środka i brzmienia gitar na k450 nie chcę rezygnować, więc dobieram odpowiedni odtwarzacz.

 

Cube / Nationite wydaje się dobrą propozycją, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć, więc pewnie pozostaje rynek wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że charakterystyką grajka nie osiągniesz tego celu, chociaż cube'y byłyby najbliżej z racji dość dobrej kontroli. Jedynie wzmak mógłby coś tutaj ogarnąć. Z drugiej strony ja bym wolałbym przyinwestować pieniądze w wyższej klasy słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności