Skocz do zawartości

Atramentowa czy laserowa na potrzeby studenta?


beck

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm no jak ktoś woli "oszczędzić" na wydruku, pomimo że za prąd oczy=wygodę czytania papieru, sie nie płaci to wyda podobnie jak za wydruk w tych ukrytych kosztach.

 

Zawsze wolałem drukować niż czytać z ekranu, drukuje obustronnie na starszej laserówce bhother z przebiegiem >>5K straciłem rachubę tu nie ma licznika stron. Jednak istnieje cos takiego jak starzenie toneru. Ale to i tak komfort bo plujkę trzeba z 1 na 2 tygodnie coś drukować.

 

Miałem plujke HP poszła karetka, pojemniczki śmiesznie małe, choć dziś to są już baaardzo małe.

Teraz mam plujkę i laser, laser to ogromna wygoda.

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale tu niektórzy głupoty piszą :D

Osobiście mam 3 drukarki - jedną atramentówkę epsona (broń Panie Boże) i 2 stare laserówki.

Epson - tusze niby po 2zł, tylko co z tego, skoro jakość wydruków jest sporo gorsza od laserówki? No i wcale to taniej nie wychodzi.

Jedną laserówkę ma moja siostra, ale nie pamiętam modelu. W akademiku mam HP 2015n, a kolega z wozu HP 2015dn (wersja z duplexem).

Za moją dałem 130zł, a ma wydrukowane 3900 stron! Stary toner miałem w domu. Dodatkowo dostałem nowy toner na 7000 stron (oryg. HP), tylko uszkodzony, ale go naprawiłem. no, ale do sedna, dlaczego lepiej laser?

Szybkość druku na nawet starej laserówce jest bardzo duża. Jakość duuużo lepsza. Nie wiem, kto pisał, że koszt utrzymania laserówki jest duży :D 'nabicie' tonera kosztuje 30zł, raz na 2-3 wymiany lepiej wymienić wałek w tonerze, ale to koszt maksymalnie 15zł. Nabicie tonera starcza od 4000 stron, do 7000 stron, w zależności od tonera.

O.K. Moją drukarkę wyrwałem okazyjnie, ale kolega z pokoju kupił ten sam model z duplexem (ale większy przebieg)+pełen toner za 230zł.

A co do żywotności - mój tata pracuje w firmie, w której jest około 40 laserówek różnych firm. Mówił mi, że stare laserówki pracują np. na hali, w kurzu i mają już przebiegi po 30 tysięcy i nadal drukują, więc raczej nie ma się czego bać.

Bierzcie stare, tanie laserówki.

 

dobre, ale nie zmienia faktu że dla kogoś kto drukuje jak student nie wiele i jednak potrzeba koloru + skanera- to lepiej mieć jedno urządzenie. Wiem, można teoretycznie do kogoś iść- ale wiecie jak to jest. Laserówka super- ale jak coś dużo drukujesz i potrzebujesz jakości. Jak komuś wystarczy wersja robocza to taka atramentówka styknie.

 

 

Czekaj, bo mi wyszło, że student nie drukuje wiele, a ja zużywam ryzę papieru w miesiąc :P Dodatkowo - na studiach nie miałem jeszcze przypadku, że potrzeba było coś wydrukować w kolorze.

Tak, czy inaczej - teraz przymierzam się, żeby kupić do domu takiego HP'ka i zostawić sobie epsona tylko do wydruków w kolorze + skaner. Imho opłaca się kupić laser nawet jak ktoś ma już kolorową atramentówkę - gwarantuję, że jak zobaczy ile rzeczy musi drukować w kolorze, to toner za 30zł + tusze za 30zł starczą im na dłuuuugi czas i sporo przy tym zaoszczędzą. Jak u mnie w woju mają epsona z tuszami za 2zł, to i tak starczają one na 2tyg, czyli na miesiąc wydają 20zł... Za tyle wydrukują sobie w czarno - białym laserze tysiące stron.

 

większość nie drukuje a uczy się z lapa... Masz specyficzne studia, ale takie typowe- to serio mało się drukuje jakoś szczególnie.

No nie wiem Aza, moja siostra studiuje na cywilu i też dużo drukuje :) Ale ja podobnie jak retter - dużo bardziej wolę wydrukować coś, niż czytać z ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz 100% racji. Kiedyś to moze i laser był drogi jak drukarki po ponad 1000zł kosztowały i każdy toner 150 i więcej złotych ale teraz to śmiech. 200zł za drukarke i toner po 20-30zł starczający na pare tysięcy stron, a drukarki nie do zajechania w domowych warunkach.

OK, a możecie polecić model drukarki laserowej?

 

Tutaj jest lista najbardziej popularnych na skąpcu:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/filtr/_0_134_0_0_0_0_0_0_0_0/pop

 

Nie chce dać za drukarke wiecej niz 350zł.

 

Wygląda na to, że wybór padnie pomiedzy atramentowym Brotherem za 350 zł lub laserowym Samsungiem ML-2165 za 180 zł. Cena prawie dwa razy niższa!

 

- Kolor w zasadzie nieprzydatny

- Skaner zostałby po starym HP

 

Orientuje sie ktoś jakie są koszty w laserowych HP a Samsung? Są duże różnice cenowe?

Edytowane przez beck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście laserowa :)
Nie pchaj się w nowe lasery. Kup coś używanego. Ja od siebie polecam HP 2015n lub dn - wersja z duplexem. Nabicie tonera to 30zł, a wydrukujesz na tym od cholery stron. Żywotność też bardzo duża - pisałem o tym wcześniej. Mogę się założyć z Tobą o wszystko, że nowa atramentowa nie wytrzyma nawet 10 tys stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile - u mojego taty w robocie stoją takie, które mają już przebiegi powyżej 40 tys i dalej pracują.

Od cholery - to zależy od tonera i drukarki. W mojej toner z oznaczeniem X (większy) ma starczyć chyba na 7000 stron.

Kup starego HP - miałem do czynienia z 3 i wszystkie 3 działają jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja plujka HP NIE skończyła drugiej ryzy, bo karetka padła.

8-10k str, to jest 16-20 ryz o czym wy mówicie ? przy plujkach ? Dobrze jak dojdzie do 5k

 

Przeciętny tusz jest liczony chyba na 100-150 stron tekstu z tych takich średnich do domu,

Wiec trzeba 10x napełnić tusz by wydrukować 3 ryzy.

 

Mój brother 2030 ma toneru na 4500 stron to jest 9 ryz.

 

No i plujka poniżej 5-6 czcionki już średnio, laserem 2-3-4 drukowałem tylko to już maczek zbyt mały aby dało sie to czytać bez lupy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem najpopularniejsze drukarki laserowe na ceneo:

 

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=450&productId=12233015&productId=15384630&productId=6268928&productId=13637056

 

W czym te za 370zł są lepsze od tych za 135zł? Warto dopłacać?

 

EDIT:

Jest ktoś w stanie pomóc? Chciałem podjąć jakąś dobrą decyzje, a drukarka, to nie sprzet na miesiąc czy dwa.

Edytowane przez beck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaopatrzyć się w laserową bo zwróci się w niedługim czasie ... jeśli chodzi o firmę to ja w zakładzie testuję teraz hp i jest bardzo dobry. Dodatkowo kupując go głównym prioritetem miało być na ile wystarczy toner i ile kosztuje toner. Ku mojemu zdziwieniu znalazłem drukarkę z tonerami za 200 złotych ale z wydajnością 2 razy większą niż konkurencja za te same pieniądze. Naprawdę się opłaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że mnie HP wkurza. Co jakiś czas drukuje sobie sama jakąś stronę testową, chociaż nikt jej o to nie prosił. Wifi do dzisiaj nie umiem skonfigurować w tym badziewiu. To już druga drukarka HP i druga wpadka. Więcej niczego od nich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czytam opinie na inny forum odnośnie polecanych przez was laserowych są tam takie wypowiedzi:

 

 

 

No ale zeby wsypywac ten proszek to trzeba chyba najpierw jakas przerobke zrobic czy cos i pewnie jak sie zepsuje to po gwarancji.

 

 

 

 

W każdej laserówce trzeba co jakiś czas wymieniać bęben. I z tego co się orientuję, bęben zawsze jest drogi.

 

Jakie to są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nową drukarką gdybym kupował to tylko Samsung z wiecznym chipem, jesli używane to jakiś stary model od Hp.

 

Wysłane z mobilnego punktu dowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nową drukarką gdybym kupował to tylko Samsung z wiecznym chipem, jesli używane to jakiś stary model od Hp. Wysłane z mobilnego punktu dowodzenia

Ok, a ten Samsung podany z porównywarki cenowej jest warty uwagi?

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=450&productId=12233015&productId=15384630&productId=6268928&productId=13637056

 

Możesz podać jakieś modele z wiecznym chipem?

 

 

 

Za 150 zl to mozna na piwo isc, a nie kupic nowa drukarke. Za tyle to sa jednorazowe produkty drukarkopodobne.

Jaki więc model polecasz?

Edytowane przez beck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, piszemy Ci już któryś raz, żebyś kupił starą laserówkę jak HP2015n...

To jest jedna z sugestii. Ok, znalazłem taką na allegro

http://allegro.pl/jak-nowa-hp-p2015-dn-siec-duplex-toner-vat-i2932854525.html

tylko aukcja konczy sie za 15 godzin.

Ten model jest też za 170, ale i 400zł, wiec spora rozbieżność cen. Czym sie kierować przy wyborze takiej używanej drukarki? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli sprawa właściwie rozwiązana. Zapytam tylko jeszcze o dwie sprawy (dosyć szczegółowo was wypytuje, ale nie che kupić szajsu).

 

W czym te modele używane są lepsze od tych nowych np. za 350zł? Na ile mniej wiecej stron praca takiej drukarki (używanej z allegro) jest wyceniana?

 

Koszty - możecie podać jakieś przybliżone ceny użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, ze kilka lat temu robilo sie porzadniej, mniej jednorazowek, filozofia firm od drukarek byla inna, zarabiali na drukarce, a nie na materialach eksploatacyjnych czy serwisie. Te stare laserowki byly w momencie zakupu dosc drogie, bo byly porzadnie zbudowane, z dobrej jakosci podzespolow - niektore modele sa wrecz pancerne. Ja w firmie mam sporo drukatek Kyocery, facet z serwisu zawsze twierdzi, ze takich drukarek jak 10 czy 15 lat temu juz nie ma, a jesli sa w miare porownywalne pod wzgledem niezawodnosci to za chore pieniadze (tak samo np. kopiarki). O zywotnosc sie nie martw, beben pewnie przezyje z 50000. Koszty - google Twoim przyjacielem, w przypadku kazdego modelu sa troche inne, a modeli sporo. Kazda specyfikacja mowi o ilosci stron na jednym tonerze przy 5% zadruku a4. Posprawdzaj to sobie, zobacz w jakiej cenie sa tonery i porownaj koszty druku. Tu masz te zalete, ze wkladasz toner i masz spokoj na 2 lata przy domowym uzytkowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagiero +1 :)

Spokój czyli możesz drukować raz na 2 lata (suchy toner nie wyschnie :lol: ), i nie musisz się szczypać ile kartek drukujesz bo ojej drogo będzie, ja drukuje ile mam papieru.

 

Dziś nie opłaca sie robić rzeczy trwałych, lepiej aby po okresie gw stare się zepsuło, a nowe schodziło z półek sklepowych/ magazynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci mówimy kolejny raz im nowszy model tym będzie ciekawiej...., a ty dalej na to samo.

Twoja kasa Twój wybór.

 

To jest forum audio nie forum komputerowe, tam byś miał lepsze odpowiedzi bardziej obeznanych w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności