Skocz do zawartości

Odtwarzacz dla amatorki do 400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałabym kupić jakiś odtwarzacz do 400 zł ale, że się nie znam zdaję się na Waszą opinię.

Muzyka? Rock, punk, punk rock, delikatny metal, czasem zdarzy się coś klubowego ale rzadko. Nie umiem opisywać dźwięku, ale odkąd padł mi mój poprzedni player używam Wave 8500 i pasuje mi ten styl grania. Czyli mogłoby to być coś podobnego do falowego dźwięku. Bas jak najbardziej, ale też nie chciałabym, żeby był bardzo dominujący. Co do słuchawek używałam Soundmagic PL11 a wcześniej JBM MJ800.

Czytam dużo tematów tu i widzę, że polecacie Clip'a, ale ostatnio miałam okazję go trochę "pomęczyć" i niestety jego rozmiar jest dla mnie przeszkodą, potrzebuję czegoś większego. Clip plus też odpada.

Czyli głównie zależy mi na :

-pamięci - jeśli bez slotu to min. 16 GB, ze slotem może być i 2 GB

-czasie grania - min. 12-15 h bez ładowania

-koniecznie ekran (i większy niż w Cipie)

-fizyczne przyciski byłyby lepsze, ale dotykowe (lepiej pojemnościowe) też nie są jakimś mega problemem

-wygląd - lepiej, żeby był większy ale cieńszy niż na odwrót

Z tych co wypatrzyłam to :

-Sansa Fuze

-Samsung R1

-iRiver e300 , s100

-iPod Video 5/5,5g

Może jeszcze coś innego polecicie? Szukałam P3 ale nigdzie nie mogłam znaleźć (o ile są 16 GB w ogóle). Który z nich wybralibyście?

Edytowane przez ifiwereu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak bez slotu to 8 GB to zbyt mało :(

To, że używany nie przeszkadza mi, o ile nie wygląda zbyt tragicznie :) Zastanawiam się czy jest bardzo duża różnica w dźwięku dla laika w tamtych odtwarzaczach, na tyle, żeby warto było dopłacać np. do S100 zamiast Fuze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z Fuze jest ciepły i mułkowaty, niestety nie nadaje się do metalu, dlatego chcę kupić S8500, a Fuze dałem partnerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja na prawdę bym tak zrobił. Bateria oryginalna, nówka kosztuje raptem 25zł. Naładować dwie i spokój. Poza tym co za problem codziennie w nocy przed spaniem podłączyć telefon do ładowania? Wavea nie rozładujesz raczej w ciągu dnia na samych rozmowach i muzyce, w gry chyba nie grasz, do neta wave jest średni.W kryzysowych sytuacjach masz drugą baterie. Wiem co mówie, bo sam korzystam z sgsa 2, który w porównaniu do wavea jest jak polonez w porównaniu do pandy jeśli chodzi o "paliwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój Wave już trochę ma za sobą i widzę, że bateria zaczyna szwankować (mam nadzieję, że to nie wina telefonu) więc i tak muszę dokupić baterię. Obecnie ładuję go codziennie, mimo, że nie korzystam prawie wcale. Nawet muzyki ostatnio nie słuchałam a idąc na uczelnię od 8 do 20, wracam z 5%... Inna kwestia, dla której wolę jednak odtwarzacz to to, że w moim Wave zainstalowałam inny soft, który mi najbardziej odpowiada ale jednocześnie byłam świadoma, że wiele osób miało problemy z restartem. U mnie przy słuchaniu muzyki np. w zimie telefon też lubi się restartować. Normalnie mi to nie przeszkadza bo nie występuje podczas rozmów czy pisania smsów. Softu nie zmienię :P Dlatego wolę dokupić sobie jakiegoś playera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wybór należy do Ciebie jak nie szkoda ci mamony. Softy na wavea nie różnią się prawie niczym oprócz stabilności (te zjadanie baterii to wg mnie na 90% wina właśnie softu. Niektóre po prostu są słabo zoptymalizowane. Mój brat odziedziczył po mnie Wavea, bateria ma 3 lata i nadal działa dobrze). Podobno touch 1g gra w jakimś tam stopniu podobnie do wavea. Są wersje nawet 32gb i raczej nie zapłacisz więcej niż 250zł za używke.

 

Jaki masz soft?

Edytowane przez Bednar94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
-koniecznie ekran (i większy niż w Cipie)

:huh: Wow... Dawno nie widziałem takiej literówki :woot:

A tak serio, S100 całkiem godny polecenia. Szybki stabilny, brzmi na prawdę przyjemnie, tylko przy upgradzie softu polecam sciągać z amerykańskich serwerów bo w europejskim sofcie chyba kombinowali z ograniczeniem głośności i coś popsuli dźwięk. A na baterię to gwarantuję, że nie będziesz w nim narzekać. No i ma slot na microSD.

Moim skromnym zdaniem gra fajniej niż fuze, czy R1, a słucham bardzo różnej muzyki, od rocka/metalu przez kwartet smyczkowy paula halleya i dalej elektro/dubstep po jakieś tam hip hopy czasem. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji dźwiękowych chyba.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, jeśli chodzi o Wave. Czy w playerze możliwe jest odtwarzanie całych folderów?

 

Niestety, telefon nie wykrywa w normalnym odtwarzaczu folderów (można się bawić przez moje pliki, ale to bez sensu). Grupuje natomiast muzykę na wykonawców, płyty, gatunki itp. Najłatwiej będzie po prostu utworzyć playliste i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze iRiver b100. W odróżnieniu od s100 jest dotykowy. Fajny wygląd, gra równie dobrze jak s100. Droższy niż s100 bo to nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) O b100 słyszałam, ale właśnie wolałabym coś z fizycznymi przyciskami :) No cóż, poczekam jeszcze trochę, zastanowię się i zdecyduję czy dokupuję baterie czy jednak odtwarzacz.

A co do tej literówki :D Nie wiem, jak to się stało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tysiąc razy chętniej brał osobny odtwarzacz. Tu już nie chodzi nawet o dzwięk, bo nie jestem przesadnym adiofilem, ale o samą wygodę użytkowania. Dziękuję bardzo za wymiany baterii, żeby posłuchać muzyki i za noszenie cegły jak chce pobiegać słuchając muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie przesadzajmy, wave to nie gigant a wymiana baterii to minuta. Tutaj chodzi o oszczednosc. Po co wydawac ponad 100zl na odtwarzacz ktory zagra gorzej niz wave? Bateria w tym wypadku sprawdza sie lepiej, bo mozemy ja przeznaczyc zarowno na muze jak i na inne czynnosci, a kosztuje 4x mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) O b100 słyszałam, ale właśnie wolałabym coś z fizycznymi przyciskami :) No cóż, poczekam jeszcze trochę, zastanowię się i zdecyduję czy dokupuję baterie czy jednak odtwarzacz.

A co do tej literówki :D Nie wiem, jak to się stało :D

No to s100 gra ponoć podobnie do b100 i ma fizyczne przyciski. Podskocz sobie najlepiej do mp3store w Krakowie i przesłuchaj jak to gra, nie każdemu musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności