Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj pare raz padło, ze nikon król wideo. ;)

 

A poza tym chyba każdy mniejszy teledysk (np polskie hip-hopowe) kręcone sa canonami.

bo canon 5d2 był pierwszą lustrzanką na poważnie kręcącą wideo i dlatego bum na canona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2006 roku siedzę w branży video (nie wesela), czyli troche przed erą DSLRów, ktora teraz powoli dobiega końca, i nie spotkałem ani jednej osoby zarabiającej na kręceniu, ktora korzystałyby z puszek Nikona. Składa sie na to wiele czynników, chyba juz pokrótce pisałem o tym w tym temacie kilka stron wczesniej.

 

A 5D II to tez juz staroć z jakością na poziomie 70D, w dodatku z mniejszym buforem.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A 5D II to tez juz staroć z jakością na poziomie 70D, w dodatku z mniejszym buforem.

bufor do filmu chyba niepotrzebny? ;-)

 

a z ciekawości - pochwalisz się, co robisz, jak nie śluby?

:D Bufor przy kręceniu wlasnie jest bardzo ważny, to on daje Ci pole manewru jesli chodzi o bitrate materiału. Dla przykładu- 60D ogarnia RAW FHD 24p bez gubienia klatek, podczas gdy na 5D II jeszcze mi sie to nie zdarzyło, mimo ze zapisuje on na CFy.

 

Obecnie pracuje dla Endemol, kręcimy na sprzęcie Arri dwa żenujące teleturnieje dla dwójki. Żal patrzeć jak sie marnują filmowe puszki...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor przy kręceniu wlasnie jest bardzo ważny, to on daje Ci pole manewru jesli chodzi o bitrate materiału. Dla przykładu- 60D ogarnia RAW FHD 24p bez gubienia klatek, podczas gdy na 5D II jeszcze mi sie to nie zdarzyło, mimo ze zapisuje on na CFy.

no tak, zapomniałem o kręceniu RAWów. Ale przecież nakręcone dane prędzej czy później muszą być przeniesione na kartę, a jak karta nadąży, to wszystkie powinny zdążyć, a jak karta nie nadąży, to się będą gubić, więc chyba dalej nie rozumiem roli bufora ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz serie i co zapisze na kartę to zapisze resztę idzie w bufor, kończysz serie a aparat dalej z bufora zapisuje na kartę

to rozwiązanie pomocne dla starej technologi zapisu kart

 

przy nowej nie ma to aż takiego znaczenia, ale dobre hasła o które ludzie pytają zawsze lepiej sprzedają produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bufor przy kręceniu wlasnie jest bardzo ważny, to on daje Ci pole manewru jesli chodzi o bitrate materiału. Dla przykładu- 60D ogarnia RAW FHD 24p bez gubienia klatek, podczas gdy na 5D II jeszcze mi sie to nie zdarzyło, mimo ze zapisuje on na CFy.

no tak, zapomniałem o kręceniu RAWów. Ale przecież nakręcone dane prędzej czy później muszą być przeniesione na kartę, a jak karta nadąży, to wszystkie powinny zdążyć, a jak karta nie nadąży, to się będą gubić, więc chyba dalej nie rozumiem roli bufora ;-)

 

Gdyby to, co napisałeś było prawdą, życie lustrzankowego filmowca byłoby piękne ;) Kupiłby sobie 600D i kartę superduperultra Extreme 95 MB/s i nagrywał RAWy, H.264 z kilkukrotnymi mnożnikami BR, a zdjęcia seryjne nie zaczynałyby zwalniać po pięciu sekundach.

Niestety, jest jeszcze jeden parametr, którym jest szybkość zapisu aparatu na kartę. Zarówno 60D/70D, jak i 5D II mają zapis ok. 40-45 MB/s (mimo, że Canon w specyfikacji 5D II podaje ok. 70 MB/s, tak jak w 1Ds, ale chyba nikt w praktyce tego nie osiągnął), więc kupowanie szybszych kart do tych puszek, to po prostu strata kasy. Pewnym wyjątkiem u Canona jest 1Dx/1Dc, no i oczywiście superancki 5D III, które zapisują prawdziwe 100-120 MB/s. Miłą niespodziankę sprawił też kilka lat temu 7D, który miał realnie ok. 75 MB/s.

 

BTW, przymierzam się do sprzedaży body 5D II z 2011r za ~3k. Używany do filmowania, migawka >30k, matryca wciąż w porządku, na nISO do 1280 ma czysty obrazek, jak ktoś chce wrzucać materiał na YT, to nawet powyżej 3200 jest spoko. Dla fotografa nie używającego LV też będzie ok.

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem "na stryku" radzieckie optyczne dobrodziejstwa (mam do tego też futerały). Jakby ktoś chciał kupić to mógłbym sprzedać komplet na dalszy handel lub do jakiejś kolekcji. Ewentualnie mogę zamienić się za jakieś ciekawe słuchawki albo DACa.

 

ZDJĘCIA: http://pokazywarka.pl/19nktx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić na wakacje taki oto sprzęcior:

D7100_18_105_top.jpg

Jednakże Nikon nie miał nic z sapli ponad 18-105mm, więc stanęło na tym kicie. Jednakże aparat jest imho świetny - bdb ergonomia, masywny, duży (D5xxx są dużo mniejsze), dobry mikro w standardzie - narzekać mogę tylko na LCD, które jest trochę wyblakłe i ma niską rozdzielczość. Muszę tylko jeszcze przestudiować manuala, bo w stosunku do staruszka D60 doszedł ogrom funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo aż głupio zakładać na jakiś forach tematy. Korzystacie z osłonek i filtrów takich fizycznych? Bo na poważnie zbieram się do gx1, a to pierwszy poważny (jak dla mnie :D) aparat+ przez jego wymiary jakieś tulipany czynią go znacznie większym D:. Naturalnie będzie "zatyczka" do obiektywu i będzie noszony w futerale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ^^ to zamówię sobie, bo fortuna to nie jest. Aaa jeszcze jedno apropo tulipana. Przy kręceniu obiektywem (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa :P) on się też kręci, więc czy są jakieś obudowane osłony albo czy są jakieś przeciwwskazania z nimi związane? Bo z tulipanami wyczytałem o super dobieranych wielkościach wcięć, kątów względem średnicy obiektywu i zastanawiam się czy to faktycznie jakieś genialne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDrope równie dobrze możesz użyć czapeczki,

Jak masz dobre szkło to warto jako ochrona jak na moment zmieniam szkło i trafia do torby, to nawet nie zakładam dekielka.

Każdy ma swój system pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Canona 600d z podstawowym obiektywem. Ojciec 700d i troche wiecej gadżetów. Ogolem świetny sprzecik jak na taka kasę, nie ma wiec sensu porównywać do modeli zawodowych. Co ciekawe gdy kupowałem 600d masa sprzedawców wciskała mi bezlusterkowce. Podobał mi sie nex 5 - nie ma co protestować, ale jednak roznica prawie 1000 zł i drogich akcesoriów wygrała (a nex 4 dla mnie nie miał sensu). Moze o tym było, ale jak sie te małe cudeńka spisują w życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zamiast D7100 Chciałem wziąć NX-300, Nikona 1 v3 lub Canona EOS M, no ale nie mieli sampli... Sam jestem ciekawy jak sie sprawdza w porównaniu do lepszych lustrzanek, bo jest duzo fajnych obiektywów do takich systemów, a kosztują podobnie do wyższych Nikonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić na wakacje taki oto sprzęcior:

 

Jednakże Nikon nie miał nic z sapli ponad 18-105mm, więc stanęło na tym kicie. Jednakże aparat jest imho świetny - bdb ergonomia, masywny, duży (D5xxx są dużo mniejsze), dobry mikro w standardzie - narzekać mogę tylko na LCD, które jest trochę wyblakłe i ma niską rozdzielczość. Muszę tylko jeszcze przestudiować manuala, bo w stosunku do staruszka D60 doszedł ogrom funkcji.

 

LCD wyblakłym bym nie nazwał - IMO bardzo dobrze odwzorowuje kolory. Przy D7100 nie muszę się martwić przy robieniu fotek kabli na stronę, że na LCD będzie pięknie, a przy wrzuceniu na kompa będzie za ciemno (jak to miało miejsce w starszych puszkach Nikona). Pozatym LCD D7100 ma słabą rozdzielczość? Czy na pewno masz D7100 czy D7000? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4u9y9uqu.jpg

Hmm sam nie wiem :)

 

A wyblakły dlatego, ze obojętnie czy zdj przerzuce na lapka, tableta czy kompa (wszędzie IPS) kolory wyglądają duzo lepiej. A rozdzielczość? Jak widzę pojedynczy piksel z dalszej odległości niż na 10" 1366x768, to cos jest nie tak. :P

 

A tak ogólnie, to świetne body, tylko nie dostałem manuala i Nwm do czego służy większość przycisków. :P

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności