Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Pomoc w dobraniu słuchawek.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post, ale zarazem mam nadzieje że nie ostatni i zostanę z Wami na dłużej. Otóż piszę ten temat, ponieważ chciałbym Was serdecznie poprosić o pomoc w wyborze słuchawek do 200zł.

Czytałem naprawdę bardzo dużo opinii i recenzji, ale niestety nie wybrałem jeszcze nic dla siebie. Mam kilka propozycji na słuchawki, ale niestety nie znam się na tym i nie wiem czy to są dobre propozycje.

Zacznijmy od budżetu. Szukam słuchawek do maksymalnie dwustu złotych ( 200 zł ). Słuchawek generalnie będę używał w domu i podłączać będę je do zintegrowanej karty muzycznej Intel High Definition Audio HDMI. Przeważnie słucham muzyki rockowej, ale nieraz metalu też posłucham. Gram też na gitarze, słuchawki będą też mi służyć żeby podłączyć je do piecyka, aby nie przeszkadzać innym domownikom. Oto słuchawki które ja wybrałem :

 

AKG K 518 DJ

Superlux HD 661

Superlux HD 668b

 

Naprawdę nie wiem które wybrać, i które zarazem będą mi odpowiadać. Najbardziej które wpadły mi w oko to są AKG K 518 DJ.

Nad tymi najbardziej się zastanawiam, nie dlatego że mają fajny design ale dlatego że przeczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii o nich. Spełnią mogę oczekiwania ? To będą moje pierwsze słuchawki nauszne. Nie pożałuje decyzji ?

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych w tej dziedzinie użytkowników tego forum. Mam nadzieje, że się na Was nie zawiodę ;)

Słuchawki muszę zamówić do niedzieli ( 16.12.2012 ).

Pozdrawiam serdecznie Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dosyć trudny wybór. Do gitary najlepsze według mnie byłyby HD668B - mają zacięcie monitorowe, brzmiałyby z gitarą czytelnie.

 

Integra Intela ma dosyć zimne brzmienie i lepiej by się to zgrało z K518 niż proponowanymi przez Ciebie Superluxami. Jednak one niezbyt nadadzą się do pieca, są nauszne (niektórzy narzekają na ucisk) i mają raczej przyciemnione brzmienie - może zabraknąć góry przy solówkach :)

 

Chciałem polecić jeszcze Superlux HD330 (półotwarte) lub HD660 (zamknięte), ale integra intela ma trochę za mało mocy - brzmiało to nieźle, ale czasem brakowało kopa. One natomiast brzmią świetnie w muzyce rockowej i metalowej, są bardzo dynamiczne.

 

Czy planujesz zakup lepszego źródła dźwięku? Czy słuchasz muzyki z telefonu albo z przenośnego odtwarzacza muzyki? :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc piecyk może zaczekać. Najwazniejszy jest komp ; ) Na urodziny ( w lutym ) planuje kupic zewnetrzną kartę dzwiekową Audiotrak PRODIGY CUBE .

Wiec na urodziny kupuję karte dzwiekową, oraz na HD668B do pieca ;)

 

Co do słuchawek. Wybór padł na dwie sztuki AKG K 518 DJ lub Superlux HD660 .

Bardziej jestem za AKG k518 DJ ponieważ maja fajny design. ;)

Wiec chyba raczej się zdecyduje na K518. Jak myślicie, to dobry wybór ? Może macie jakieś wątpliwości.

Dziękuje również za szybką odpowiedz, oraz czekam na następne.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Taichoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG odpuść. Niewygodne z początku, później może się przyzwyczaisz, a może i nie. Dzwiękowo też sie nie sprawdzą nawet pod kompem w gatunkach Metal/Rock. Ich jedyne przeznaczenie to rapsy i coś takiego (choć nawet tam mi się bardzo nie podobały, a dzisiaj jeszcze raz ich słuchałem i dalej nic, brakuje mi w nich wszystkiego - pewnie wina clip+). Z SL słuchałem tylko HD 681 i mi odpowiadały :) Na Twoim miejscu brałbym jakieś SL to będziesz miał bardzo dobre do słuchania na komputerze i od razu pod piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG odpuść. Niewygodne z początku, później może się przyzwyczaisz, a może i nie. Dzwiękowo też sie nie sprawdzą nawet pod kompem w gatunkach Metal/Rock. Ich jedyne przeznaczenie to rapsy i coś takiego (choć nawet tam mi się bardzo nie podobały, a dzisiaj jeszcze raz ich słuchałem i dalej nic, brakuje mi w nich wszystkiego - pewnie wina clip+). Z SL słuchałem tylko HD 681 i mi odpowiadały :) Na Twoim miejscu brałbym jakieś SL to będziesz miał bardzo dobre do słuchania na komputerze i od razu pod piec.

 

 

Ej ty znawco od 17-stu boleści czego Ci brakuję ? Posty z dupy... uwielbiam takie bzdury czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi dynamiki, przestrzeni, basu. Nie czuję tego punchu, którego oczekuję od słuchawek. Porównawałem je bezpośrednio do obok wiszących zx600 i moich d310 i oby dwie pary podobały mi się bardzo. Czy to źle, że wyrażam swoją opinię, że mam taki aparat słuchowy a nie inny i wolę inne granie niż to które oferują AKG? Każdy człowiek ma inne zmysły chociażby smak, gdzie moi kumple uwielbiają Perły, a mi nie przechodzi to przez gardło i wybieram zielonego Okocima. Nie cierpię VW, nie podoba mi się 458 Italia, a kocham kształty Astona. Tak mogę wymieniać w nieskończoność..

Bardzo mi się nie podoba brzmienie AKG k518 i ich wygląd i nic tego nie zmieni.

AKG odpuść. Niewygodne z początku, później może się przyzwyczaisz, a może i nie. Dzwiękowo też sie nie sprawdzą nawet pod kompem w gatunkach Metal/Rock. Ich jedyne przeznaczenie to rapsy i coś takiego (choć nawet tam mi się bardzo nie podobały, a dzisiaj jeszcze raz ich słuchałem i dalej nic, brakuje mi w nich wszystkiego - pewnie wina clip+). Z SL słuchałem tylko HD 681 i mi odpowiadały :) Na Twoim miejscu brałbym jakieś SL to będziesz miał bardzo dobre do słuchania na komputerze i od razu pod piec.

 

 

Ej ty znawco od 17-stu boleści czego Ci brakuję ? Posty z dupy... uwielbiam takie bzdury czytać.

Edytowane przez Braian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem Cię poprzeć, ale napisałeś, że nie lubisz Perły, ehh. Chmielowa to pogromca gigantów jeśli chodzi o cena/jakość. Sory za offtop :D

 

Tak na serio to zgadzam się z tobą, że masz prawo mieć własne zdania i to wcale nie oznacza, że masz zepsuty słuch. Po prostu co innego Cię jara i ja to rozumiem. Poza tym nie napisałeś, że akg 518 to złe słuchawki tylko, że po prostu akurat tobie się nie podobają. Zresztą idąc dalej, conajmniej 75% twych słów to obiektywna (a nie subiektywna prawda). Rzeczywiście nie należą do najwygodniejszych, mają trochę za krótki pałąk, więc duże głowy odpadają. To, że są przeznaczone głównie do gatunków typu rap i podobnych to też prawda. Reszta to subiektywna opinia, którą masz prawo wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak wy macie do wszystkiego prawo , do pisaniu bzdur typu "brakuje mi wszystkiego" macie prawo bo przesłuchaliście jakąś 128 kb/s mp3-ójkę w sklepie i już jesteście znawcami . Za 14 min zapewnę powstanie wątek gdzie ktoś znów będzie szukał słuchawek do 200 zl ale skreśli AKG K518 bo jakiś smakosz muzyki napisał że im "brakuje wszystkiego" . Bo ZX-600 mają wszystko ?

 

K518 nie mają dynamiki ? Mam nadzieję że bóg wam to wybaczy w te święta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie uogólniaj. Nie napisałem, że mi czegoś brakuje w tych słuchawkach, bo ich nie użytkuję, tylko miałem je na krótkim odsłuchu.

Po drugie, każda opinia dotycząca dźwięku, jest subiektywna. To, że większość uważa coś za dobre, nie oznacza wcale, że wszyscy muszą tak uważać.

Po trzecie nie wciskaj komuś czegoś na siłę. Słuchawki może są dobre, ba może nawet świetne, ale niech autor użyje intelektu i niech sam oceni co będzie dla niego najlepsze. Nie ma słuchawek, o których są same dobre opinie, więc idąc twoim tokiem myślenia, ktoś kto dużo czyta nic nie kupi. Pójdzie chłopaczyna do sklepu, podepnie do grajka i oceni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja nie ma sensu.. Ty polecasz swoje, Tobie odpowiada, super cieszę się. Chyba każdy człowiek wydając 200 pln, co relatywnie jest dużą kwotą, a stosunkowo małą jak na słuchawki, powinien mieć jakiś wybór i poznać różne opinie. Nadmienię, że nie słuchałem tego z sklepowej 128 kb/s mp3-ójki, tylko słuchałem wszystkich modeli na swoim źródle z różnymi kompresjami mp3 jak i flaców. Gatunków też wszystkie jakie miałem (jak mam wymieniać to proszę bardzo: Rapsy - 3W, K44, podciągne jeszcze Jamala, Rock - Nirvana, Metal - Bathory, Slipknot, Behemoth, Burzum, Alternatywa - CKOD, Electro - Daft Punk, Fatboy Slim, Symofonia - Dimmu Borgir, Pop - jakaś feat. z Daft Punkiem). Miałem je bardzo długo na głowie, szukałem tego czegoś i nie znalazłem nic zupełnie co by mi pasowało w nich (Jack mi się podobał xD). Nie stwierdziłem również, że zx600, albo d310 mają wszystko, bo nie mają. Trudno wymagać, żeby słuchawki za 200 pln miały wszystko jak wiadomo są wyższe modele oferujące znacznie lepsze granie. Po prostu te bardziej mi odpowiadały i chyba o to chodzi żeby się podobały mi osobiście, a nie polegać na opini niektórych forumowiczów. Autor tekstu potrzebuje zupełnie czegoś innego.

Ahh, dobra zapomniałem. Porównam dalej. Izolacja Sony>AKG>Denon. Twardość padów Sony>AKG>Denon, Jakość/spasowanie Sony>AKG>Denon, Kable: Akg mają bardzo cienki kabel, ale wytrzymały, Sony ma płaski ale lekki (nie to co w MH1), Denon ma gruby, ale miękki z majkiem i regulatorem kompatybilny z iSprzętem od iPodów do iPada i działał też chyba z moim MacBookiem.

Są to na tyle obektywne rzeczy, że można je ślepo wypisać, reszta to są preferencje osobiste.

 

Dodam jeszcze, że nie wszystkie AKG mi się nie podobały. Mój kumpel ma k420 i tam jak dla mnie wszystko było ok. Wykonanie bardzo dobry poziom, wygoda też, dzwiękowo również fajnie, dużo bardziej od również polecanych KPP. Nie podobał mi się tylko ich wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie powiem, że rozdzielczość akg 518 i ogólna jakość dźwięku woła o pomstę do nieba. nie wiem skąd się biorą zachwyty recenzentów nad tymi słuchawkami... może z grubego budżety promocyjnego firmy akg:/ Na przykład CAL! oferują dźwięk dwie klasy lepszy od nich w każdym wymiarze, podejrzewama (chociaz nie sluchalem), że równiez superluxy i wiem, że philipsy 5401 - te ostatnie jednak odradzam do gitar, bo średnicę maja nie najlepszą.

 

Odradza, słuchawki "wielkich" marek w przedziale cenowym poniżej 1000 zł. jedyne co w nim oferują konkurencyjnego, to niezły plastik i ergonomię, ale napewno nie dźwięk.

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności