Skocz do zawartości

Zmiana z taczki 1g na 4g


Arko1926

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się ostatnio nad zmianą taczki na 4g, taczki głownie uzywam do muzyki, czasem wejde na neta. Jest sens wymieniać na 4g, bo słyszałem, ze podobno lepszy jest dzwięk, niestety nie słuchałem. Muzyka, rap, hip hop, techno, electro,dubstep, house, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak na lepszych słuchawkach, ale na takich do 100zł, grają podobnie (takie jest moje odczucie), czasami nawet miałem wrażenie, że iPod 1G lepiej grał.

Oczywiście touch 4g ogólnie jest dużo lepszy, nawet do przeglądania internetu (nic się nie zawiesza tak jak w 1G), cały czas wychodzą na niego nowe aplikacje :)

 

Uważam, że ze względu na dźwięk nie warto zamieniać 1G na 4G, natomiast jeśli chodzi o cała resztę, to tak zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iOS klawiatura ekranowa jest niesamowicie wygodna i nie mówię tego jako fanboy, jako telefon dalej używam Wave, mimo opcji posiadania iPH4 zamiast Wave + Touch 4g, na Wave co prawda używam Swype, ale nie ma co się oszukiwać, klawiatura w iPodzie jest dużo wygodniejsza.

 

Tak czy inaczej 3gs gra gorzej od T4G, więc zakładam, że chociażby z tego względu odpada u Ciebie na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada, lubie miec telefon i odtwarzacz osobno, nie chce mi się łądowac o codziennie, a tak to ładuje raz na tydzien telefon, a w odtwarzaczu myśle, ze bateria trzyma mi z 10h, zrobie dzisiaj test, własnie z takiego względu myśle nad zmianą. Tylko nie własnie nie wiem jak jest z jakościa dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł oO

To jakim cudem za 30zł kupiłem?

 

Pewnie chodziło o ofertę z allegro typu "wyślij nam ipoda, a my zmienimy baterię" za jedyne 199,99, już na forum z robocizną w cenie wyjdzie taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

519zł, to sporo zawyżona cena.

Patrząc na licytacje touch 4g ceny kończą się tak na 460zł, chyba że jakiś ma gwarancje i jest w idealnym stanie.

Dla przykładu:

http://allegro.pl/ipod-touch-4g-32gb-i2815412007.html

http://allegro.pl/ipod-touch-4g-32gb-w-super-stanie-polecam-i2812788278.html

http://allegro.pl/ipod-touch-4g-32gb-w-super-stanie-polecam-i2828221611.html (ciekawe czemu białe zawsze są droższe : D )

 

Można też szukać wersji 8GB do 350zł, jednak moim zdaniem jest to mało na muzykę, i jak ktoś lubi instalowac programy i gry, gdyż same aplikacje mogą zajmować ponad połowę dostępnego miejsca, albo i nawet całe : D

W dodatku 8GB podawane przez producenta, nie oznacza, że mamy do dyspozycji 8GB tylko nieco ponad 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie T4 32GB w dobrym stanie do 500zł to IMO najbardziej opłacalny zakup audio ever. Tylko moim zdaniem warto dołożyć te 100 czy 200zł na wersje 64GB i mieć konsole/grajaka/transport na lata. :)

 

520zł to sporo? Za topowego grajka 32GB? te 380zł z tej aukcji to mega okazje ktoś ustrzelił.

 

Po prostu teraz ludzie jak te barany rzucili się na 5 generacje i wyprzedają 4rtą. Lecz mogę się założyć, że przyjdzie fala powrotów i cena jeszcze wzrośnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jednak patrząc na ceny zakończonych aukcji na allegro w ostatnich tygodniach widzę takie własnie ceny, wiec raczej na tyle ludzie je licytują.

Na allegro zawsze są ceny kup teraz, które często nie mają nic wspólnego z realną wartością sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipoda używam głownie do muzyki, więc 64gb mi nie potrzebne, tego miałego licytowałem, do 500zł, ktoś mnie przebił 506, po prostu mam jakies watpliwosci, zeby kupic tego za 519zł niby powystawowego, bede chyba czekał na okazje jakaś. kolego up, warto kupić od takiego sprzedawcy, niby od sklepu, bo wygladaja te ipody idealnie, itp. A jednak są sporo tansze od innych ipodow KP i zazwyczaj w wiele lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie takie z najlepszą ceną (to chyba oczywiste). Jeśli chodzą teraz za 400zł to nic tylko brać :D

Taniej na bank nie spadnie wystarczy spojrzeć jak długo utrzymywała się cena T3G.

 

IMO T4G rządzi.

 

Co do zamiany 1G na 4G to kwestia indywidualna. Ja mam obie wersje i pierwszą 32GB mogę odsprzedać, nie dlatego że gra dużo gorzej, bo gra również na bardzo dobrym poziome różnica jest ale nie ma jej dużej, do takiej muzyki jak podał autor tematu to może nawet nie warto zmieniać. Jednak prócz SQ charakterem się trochę różnią, a ja po prostu uwielbiam charakter 4g i dlatego 1g sprzedaje (załatwiłem sobie bardziej mobilnego nano).

 

BTW pamieć jest potrzebna jeśli chce się mieć dużą kolekcję płyt na grajku + jeszcze w coś pograć lub jakieś filmy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności