Skocz do zawartości

Napędzenie CAL!


mat-j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku dniach poszukiwań urządzenia, które napędziło by moje CAL! na pozycję faworyta wysunęła się karta Audiotrak Maya U5 (oprócz walorów słuchowych również z racji ceny ~ 200-250 zł). Opinie były jednak różne i chciałbym usłyszeć ich trochę więcej. Niektórzy radzili też pozbierać pieniądze i poczekać na kupno Prodigy Cube. Czy jest to słuszne posunięcie? W odsłuchu zależy mi głównie na całkiem dobrej analityczności, szerokiej scenie i wysunięciu na przód pasm o niższych częstotliwościach z zachowaniem oddzielenia od siebie instrumentów. Muzyka, której słucham to stoner rock, ogólnie pojęty metal (od groovu, thrashu po stoner doom i progresywny death), rock progresywny, funk i dużo dużo blues'a. Oczywiście czasami dobra elektronika czy rap również goszczą w mojej bibliotece.

Jeżeli istnieje jeszcze inna alternatywa dla owych przykładów kart dźwiękowych to prosiłbym o podanie.

 

PS. Istnieją już dwa tematy założone przeze mnie ale nie doczekałem się w nich szczególnie pomocnych odpowiedzi.

 

PS2. Dodam jeszcze, że w najbliższym czasie mam zamiar kupić gitarę elektryczną i podłączyć ją pod wybraną przeze mnie kartę.

Edytowane przez mat-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wysunięciu na przód pasm o niższych częstotliwościach z zachowaniem oddzielenia od siebie instrumentów"

U tych produktów Audiotraka na pewno tego nie zaznasz :\

Poza tym nawet Prodigy Cube daje mniej mW niż FiiO E10 OLYMPUS :/

Za 270zł kupisz już wersję OLYMPUS i to według mnie byłby najlepszy wybór.

Mi takie połączenie bardzo dobrze się zgrywało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Ostatecznie zdecydowałem się na kartę Maya U5. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Skoro moje CAL! w połączeniu z integrą (laptop samsung) wykazują się momentami nawet okazałą "mięsistością"(chyba, że dla mnie sufit to dla innych podłoga) jeśli chodzi o bas (np. w stoner rocku, stoner doom metalu, sludge metalu) to w przypadku połączenia tych słuchawek z Mayą (a jest to DAC raczej neutralny) nie powinienem otrzymać chyba efektu przeciwnego, to znaczy braku mięsa. Oczywiście po przeczytaniu wielu opinii doszedłem do wniosku, że nie otrzymam super tłustego i energetycznego brzmienia a brzmienie raczej analityczne z szeroką sceną ale zależałoby mi jako słuchaczowi jednak nut z mocnym przesterem, nisko nastrojoną gitarą na zachowaniu chociaż poziomu w tej kwestii występującej na integrze. Czy się nie zawiodę? Nie chciałbym sprzedawać karty zaraz po jej zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności