Skocz do zawartości

O Poszukiwaniach


Gość zonda7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czytam forum od 2 dni z przerwami na wizyty w łóżku,przy lodówce i w łazience.Jest tutaj naprawde sporo bardzo ciekawego materiału podszytego często świetnym dowcipem,ale nie o tym.Nie będe pytał i zgrywał ostatecznie załamanego wyborem o to co ma grać mi do ucha . To groteskowe, biorąc pod uwagę mase treści,którą forumowicze tu zamieścili.Zabrakło mi tutaj tylko jednego-moze wyborów urody wśród playerów,takiego miejsca gdzie bedzie mozna wypowiedzieć się tylko i wyłącznie na temat wyglądu urządzenia!

Wydaje mi się,że Lwią część zakupionych playerów mogą stanowić te,które przy atrakcyjnej formie prezentują staranne wykonane.Zastanawiają mnie jako estete pytania dotyczące wyboru między odtwarzaczem x a np iriverem t10-niech hipotetycznie oba prezentują podobny poziom "grania".Czy większość zdecyduje się na t10,którym możnaby przez niedopatrzenie otworzyć butelkę piwa,czy pokusi się o "instrument" o kształtach,które można umownie umieścic w kanonie piękna?

Mimo,że hołubiona tutaj firma iriver robi bardzo dobre technicznie urządzenia,jej niektóre projekty są wizualnie mało atrakcyjne,czasem nawet troche odpychające -t30 może przypominać miniaturoway bojler a wspomniany t10 choćby otwieracz do butelek albo element z zestawu wspinaczkowego.Dla mnie to troche mało finezyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Piękno jest sprawą umowną.

 

Wspomniany T10 dla niektórych ma taki kształt dla "aktywnego faceta"

T20 -> zona jest nim zachwycona (wyglądem i dzwiekiem)

 

RIO KARMA -> niektórzy mówią: brzydactow, klocek, ochyda. A KHRoN napisał ze jest piekna :)

 

Jak zawsze "de gustibus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetyka i wzornictwo przemysłowe jest niestety wartoscią "dodatkową"

na którą nie każdego stać ( i nie każdy ma ochotę za nią płacić ;) )

 

Iriver T 10 , a tym bardziej najtańszy w całej gamie produktów firmy

T 30 to modele popularne ( zresztą okazało się że walory T 30 są zbyt

spartańskie jak na gust klientów na bardziej zasobnych niż Polska rynkach-

i ten najbardziej popularny w naszym kraju model Irivera wychodzi już niestety

z produkcji)

 

Jeżeli więć ktoś przy śniadaniu dławi się kawiorem :D i stać go na orginalność

to polecam nowego Kenwooda Media Keg HD 30GB 9

hd30gb9.jpg

Nie jest piękny ?

 

Do niego można dokupić firmowe IEM-y Kenwooda- jak widać na zdjęciu klony Etymoticów Er 6

khc701pm0.jpg

 

Także z technicznego punktu widzenia jest to ciekawy player- odtwarza nowy bezstratny

format -Kenwood Lossless - o którym chyba nawet KHRoN nie słyszał.

 

Pozostałe dane techniczne:

Ekran QVGA TFT de 2,2" (320x240px). kompatybilny z MP3, WMA, WMA-DRM9, WAV, Kenwood Lossless. Autonomia 20h , wymiary 61x17x104mm , waga 140g.

 

Za tym z forumowiczów który go sobie sprawi , będa się oglądały wszystkie forumowiczki :D

Nie mam co do tego cienia wątpliwości . ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety już tak jest, że nie możemy mieś wszystkiego i czasami trzeba wybrać czy chcemy dobre brzmienie czy troche gorsze brzmienie, ale lepszy wygląd. Jak dla mnie najładniejszymi odtwarzaczami są iPody, a dokładniej iPody Video i iPody Nano 1G lub czarny 2G. Wiem, że dla wielu ich designe czy dzajn czy ja to się tam piszę wydaje się brzydki lub poprostu mdły, ale dla mnie jest poprosu piękny. Cała ta prostota, prosta bryła, wywalenie wszystkichh niepotrzbnych elementów itp. jest dla mnie esencją ich piękna. Pozatym podoba mi się jeszcze Sansa E200 i C200 oraz nie będący jeszcze w produkcji iRiver S10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni bryła ( 8 mm grubości) i prostota uzyskana przez - cytuje Cię

eWiktor - "wywalenie wszystkichh niepotrzebnych elementów" w odtwarzaczach

Packard Bell - a takiego przecież uzywasz- od tej " esencjonalnie minimalistycznej urody"

iPodów ? iPod był oczywiście pierwszy , ale teraz kiedy 98% sprzedawanych na rynku playerów

ma kształt "ipodpodobny" -cały ten "art" & "design" jest- jak mówi przysłowie - "za jedne pieniądze" ;):)

 

06-09-14_04.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tym się różni, ze wystarczy popatrzeć na iPoda i na tego Packard Bella żeby zobaczyć, że o zupełnie inne pojęcie "esencjonalnie minimalistycznej urody" chodzi. Na iPodzie masz poprostu kwadrat wyświetlacza a podnim kółko do sterowania ze zintergrowanymi z nim przyciskami, a w tym co pokazałeś jest obleśna dwu kolorowa obudowa (w iPodzie jeden kolor) Jakiś dziwny kształt przycisków do nawigacji, który nie umywa się do iPodowego (rewelacyjnie pomyślanego moim zdaniem) Click Wella. Dlatego właśnie najmniej podoba mi się iPod 3G ponieważ ma oprócz kólka przyciski pod wyświetlaczem. Pozatym na iPodzie nie ma żadnych napisów z przodu obudowy jak np. w podróbie nano napis "iPod" wielką czcionką na przodzie najbardziej szpeci. Wszystki napisy są ładnie wkąponowane z tyłu urządzenia i nie jakąś nachalną czarną czcionką ale ładną szarą komponującą się z "lustrem" z tyłu. Właśnie w nowych Nano trochę szkoda mi tego charakterystycznego lustra z tyłu, które chociaż się bardzo rysowało to nadawało pewnej elegancji i ekskluzywności w wyglądzie iPoda. Pozatym co z tego, że mam Packard Bella? Nie znaczy to, ze odrazu wszystkie ich odtwarzacze mie się podobaja. Poprostu kiedy go kupowałem nie znałem się na odtwarzaczach za bardzo a ten był tani i sprawiał dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KHRoN napisał ze jest piekna :)

 

bo przecież jest...! ja zawsze miałem wyjątkowe poczucie estetyki ^^

 

o którym chyba nawet KHRoN nie słyszał.

 

jakiś czas temu, z początkiem tego roku bodajże, była na ten temat (formatu i jakiegoś odtwarzacza Kenwood) dyskusja - nie pamiętam gdzie... ale szybko wszystko ucichło O_o na tema samego formatu nie ma żadnego info (nie było przynajmniej)

 

[edit] sam nie wiem jak to rozumieć (że to spakowane pliki WAV? ;] ), tekst z translatora googli:

 

http://translate.google.com/translate?hl=e...lla:pl:official

 

The original loss less compression system “Kenwood Lossless” correspondence which that way can record the high sound quality of 2.CD to HDD

 Usually, in order to use the capacity of HDD effectively, converting to the data compressed file type for music such as MP3 and WMA, it has recorded. As for this system, although file size can be designated as 1/10 or less of the original sound source, there is a tendency where the depth impression becomes insufficient. And, as for the music data which was compressed, two degrees it cannot reset to the origin. The high sound quality is designated as concept, as for “HD30GA9”, adopting this corporation original loss less compressed system which that way can record the high sound quality of music CD to HDD. Between pulling without because it compresses the data of the original sound source, there are no times when the sound quality is impaired. Furthermore, when playing back the music data which was compressed, because it is possible, to reconstruct to the original music data, it can enjoy with the original sound source that way high sound quality.

* “Kenwood Lossless” corresponds to the playback with HD30GA9 itself.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności