Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki z mocnym basem.


Rekomendowane odpowiedzi

Zdażyło się mi słuchać behemotha ;) Ale nick nie wziął się stąd. Jeszcze jedno, ten audiotrak w torze słuchawkowym, ma JRC4580, podobno wymiana tamtych 3 opków, nie wpływa na wyjście słuchawkowe, co o tym powiecie? Na jednym z forów polecili mi Fiio E10.

Edytowane przez behemothxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda to mniej więcej tak:

ciepłe źródło+basowe słuchawki=lanie basem, zalewanie reszty pasm

neutralne źródło+basowe słuchawki=dobry bas, w miarę dobra kontrola...

zimne źródło+basowe słuchawki=osłabiony bas

 

Czy mylę się?

Edytowane przez behemothxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony potrzebują jasnego źródła, czyli z większą ilością góry, po za tym nie zgodzę się, że jest to sam bas xD. Kwestia ciepłe-chłodne źródło do nich to jest kwestia preferencji. Na zbyt ciepłym źródle, jedynie słuchawki z odchudzonym brzmieniem nie będą mulić, a reszta będzie, więc takich cieplutkich dziurek nie polecam do nich. Najlepiej jakby by były zbliżone do neutralności, albo lekko chłodne, ale jak będą lekko ciepłe to też nie będzie źle. Ja ich mogę słuchać na integrze i gra to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem XB700, bas faktycznie schodzi nisko jakościowo jest mega, ale! nie jeste mocny, nie wali po uszach słychac go tam gdzieś, ze jest. Koledze chodzi o jebnięcie. Więc tu sprawdzą się stare zmulone z nadmiarem basu K518dj z wysokim SPL, które napędzisz byle czym.

Edytowane przez Qbaant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "jebnięcie" to nie tylko wysoka skuteczność ale też wyższy bas. W XB brakuje energii w tym rejonie, pewnie dlatego, że jest ona zabrana przez ten niższy bas. W Denonach jest i to i to. Wysokiego basu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem XB700, bas faktycznie schodzi nisko jakościowo jest mega, ale! nie jeste mocny, nie wali po uszach słychac go tam gdzieś, ze jest. Koledze chodzi o jebnięcie. Więc tu sprawdzą się stare zmulone z nadmiarem basu K518dj z wysokim SPL, które napędzisz byle czym.

 

Brak słów na takie posty , zmulone z nadmiarem basu ? Boję się pomyśleć co to znaczy dla ciebie umiarkowany bas , ale patrząc w sygnaturkę mogę się domyśleć , jak można łączyć Denona z Klipshem ? Przecież to nie gra....to kuje w uszy , no chyba że słuchasz muzyki poważnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogliście, jestem już prawie zdecydowany na D1100+Maya U5. Wiadomo że nie szukam słuchawek które mulą i tylko nieustannie buczą samym basem. Bas ma być szybki, mocny, bogaty w fakturę..., jednym słowem jak najlepszy jakościowo.

Edytowane przez behemothxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności