Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Inszy napisał:

Niby mają być strojone na wokale i muzykę pop, czyli być może i wykres za bardzo nie odbiega od prawdy.

 

To troche jakby jedno wylkuczalo drugie, bo o ile dla wyeksponowania wokali podbija sie srednice, tak do pop'u najczesciej jest V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolomanolo napisał:

 

To troche jakby jedno wylkuczalo drugie, bo o ile dla wyeksponowania wokali podbija sie srednice, tak do pop'u najczesciej jest V.

Ale w popie góry niewiele jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szalasnikov - Einsear T2 - świetne tanie doki. Mają prawie neutralną sygnaturę dźwiękową z niezbyt mocno podbitym basem (subbasem) i podkreśloną jasną górą.
Bas jest podkreślony lecz jest zwięzły, krótki i nic nie zasłania. Słuchawki w całym paśmie grają bardzo równo, detalicznie, przestrzennie. Nosi się je prosto (OTE jak KZ ZST też na upartego można), dobrze izolują i są bardzo wygodne. Kabelek niewymienny, przypomina wyglądem sznurowadło :D 
Scena dźwiękowa jest duża, bardzo dobra separacja instrumentów. Sprawdzą się doskonale przy muzyce, której słuchasz ;)
KZ ZST - niewątpliwie też ;). Grają bardzo efektownie (najlepiej zestrojone KZ-ty) - mają swoją stronę i bardzo wielu zadowolonych użytkowników - w tym mnie (Einsear T2 to chyba na razie tylko ja).
Co byś nie wybrał to będzie bardzo dobry wybór ;)

Edit:

Post pod postem, trudno.
Właśnie dokonałem zakupu KZ ZS5 z poniższego linka:
https://pl.aliexpress.com/item/New-KZ-ZS5-8-Units-Balanced-Armature-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-Sport-Earphones-Earplug-Headset/32809493621.html?spm=2114.13010608.0.0.xuXI4M
szare, bez mikrofonu, na zwykłym kablu.
Słynny srebrzony kabelek od KZ ZST, który mam powinien pasować.
2ba+2dd za 30 $ czyli hybrydy 4 przetwornikowe za 118 zł ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa natury ogólno-szczególnej ... jako, że doków nie używałem do tej pory, nie wiem prawie nic o ich przypadłościach, a zauważyłem dziwne zjawisko w niektórych.

 

Wszedłem w posiadanie w sumie ~7 różnych modeli (Rock Zirkon, UiiSii HM7, UrbanFun, ZhiYin Z2000, Xiaomi Piston II, BlitzWoolf BW-VOX1, Huawei Honor HM12) i ... w przypadku UiiSii HM7 oraz ZhiYin Z2000 i podczas wtykania w ucho słychać tak jakby gięła się membrana, ot takie szeleszczenie

 

W innych tego efektu nie ma. Podczas odtwarzania muzyki, wszystko gra jak należy. Zniekształceń na razie nie słychać. No i teraz rozterka ... czy niektóre typy tak mają, czy to jakiś feler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina tipsów, niektóre potrafią strzelać jakby pękaly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tipsy, tylko właśnie membrana. Wywołuje to nagła zmiana ciśnienia. Nie jest to przyjemne dla ucha, ale słuchawkom nic nie grozi.

Czasami można to zredukować tipsami, zależy jak szybko uszczelniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, strong6 napisał:

@szalasnikov - Einsear T2 - świetne tanie doki. Mają prawie neutralną sygnaturę dźwiękową z niezbyt mocno podbitym basem (subbasem) i podkreśloną jasną górą.
Bas jest podkreślony lecz jest zwięzły, krótki i nic nie zasłania. Słuchawki w całym paśmie grają bardzo równo, detalicznie, przestrzennie. Nosi się je prosto (OTE jak KZ ZST też na upartego można), dobrze izolują i są bardzo wygodne. Kabelek niewymienny, przypomina wyglądem sznurowadło :D 
Scena dźwiękowa jest duża, bardzo dobra separacja instrumentów. Sprawdzą się doskonale przy muzyce, której słuchasz ;)
KZ ZST - niewątpliwie też ;). Grają bardzo efektownie (najlepiej zestrojone KZ-ty) - mają swoją stronę i bardzo wielu zadowolonych użytkowników - w tym mnie (Einsear T2 to chyba na razie tylko ja).
Co byś nie wybrał to będzie bardzo dobry wybór ;)

Edit:

Post pod postem, trudno.
Właśnie dokonałem zakupu KZ ZS5 z poniższego linka:
https://pl.aliexpress.com/item/New-KZ-ZS5-8-Units-Balanced-Armature-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-Sport-Earphones-Earplug-Headset/32809493621.html?spm=2114.13010608.0.0.xuXI4M
szare, bez mikrofonu, na zwykłym kablu.
Słynny srebrzony kabelek od KZ ZST, który mam powinien pasować.
2ba+2dd za 30 $ czyli hybrydy 4 przetwornikowe za 118 zł ;)

 

 

A jest w sieci info jak grają (sygnaturka)?

Pany 2 pytanie które fajne doki występują bez mic a więc wtyk 3pin. Przez pilotka nie kupiłem UF/KZ na rzecz tanich ponoć fajnych pchełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tewje - to hit na forum od kilku miesięcy i masz rację, że szybko znikają. Już są po 13.36$.
@Starh - tak na szybko: ZS3 mają trochę więcej basu niż KZ ZST, zaś łagodniejsze (bardziej naturalne) tony średnie i wysokie (co w KZ ZST przy dłuższym słuchaniu trochę męczy). KZ ZST są bardzo efektownie zestrojone i są bardziej uniwersalne niż mocniejsze basowo KZ ZS3.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, strong6 napisał:

@tewje - to hit na forum od kilku miesięcy i masz rację, że szybko znikają. Już są po 13.36$

 

Chyba cena jest personalizowana bo u mnie dalej 9.99$ i 89 sztuk zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności