Skocz do zawartości

Karta dzwiekowa USB do 400zl


pawel86a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejrzałem forum, ale nie znalazłem takiej konfiguracji audio jak moja, więc założyłem nowy wątek. Chce kupić zewnętrzną kartę dźwiękowa do PC pod usb. Obecnie mam starą SB Audigy. Muzyki słucham przez wzmacniacz YAMAHA AX-640 plus Altony 110, ale zdarza się też, że słuchawki ATH-M40fs. Rodzaj muzyki w zasadzie każda, ale z naciskiem na hip-hop. Czy potrzebuje w karcie wyjścia na słuchawki, czy lepiej będą brzmiały podłączone do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu?

 

Teraz pytanie czy karta fiio e10 będzie odpowiednia,a może Audiotrack Prodigy Cube?

Edytowane przez pawel86a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinanie jacka słuchawek jest kłopotliwe? :blink: I to Cię przekonuje do kupna Audiotraka?

Cube w porównaniu do E10 gra płasko, do hip-hopu lepszy będzie Fiio, ale jeśli głównym kryterium wyboru nie jest dźwięk... to jest to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie, źle mnie zrozumiałeś, albo może ja źle napisałem:) oczywiście, ze najważniejszy jest dźwięk, ale funkcjonalność też jest ważna. A może jakiś inna karta? mógłbym ewentualnie zwiększyć budżet do 500-550zł jeśli warto byłoby dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...to może dozbierać jeszcze więcej kasy i kupić Audinst HUD-mx1? jeśli mam kupić coś, co nieznacznie poprawi jakość, to wole już poczekać i kupić coś z czego będę zadowolony. Tym bardziej, że nie planuje całe życie słuchać muzyki na starych altonach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o karcie E-mu Tracker Pre? Mogę kupić używaną za 400zł, warto?

 

Edit:

 

chociaż chyba ten E-mu jest lepsze dla kogoś kto nagrywa.

 

A np S.M.S.L SD-1955?

 

http://allegro.pl/s-m-s-l-smsl-sd-1955-dac-usb-24bit-96khz-nowsza-v-i2711966930.html

Edytowane przez pawel86a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie do końca o to pytasz, ale jeśli dużo słuchasz na kolumnach, to zmiana źródełka nie za wiele da. Altony były dobre w... poprzednim tysiącleciu. Teraz mamy XXI wiek i głośniki poszły mocno do przodu (w przeciwieństwie do niektórych wzmacniaczy). Choć byś wstawił świetną kartę i high-endowy wzmacniacz to kolumny Ci to zepsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie FiiO E10 jest lepszy od Audinsta.

Audinst podbija wyższą średnicę, rzadko którym słuchawkom to przypasuje.

 

Edit: Podobno Audinst ma dobry line out, ale nie miałem okazji tego sprawdzić, gdzieś wyczytałem. Ktoś sprawdzał?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahar bardzo fajna opinia:-) nie chce bezsensownie wydac kasy, wiec jesli nie uzyskam na prawde roznicy w dzwieku to po co mi DAC ? wiem ze altony to juz stara konstrukcja (chociaz ja akurat mam wymienione basy i srednice) i na pewno je zmienie.

 

wysłane z mojego OVO1 za pomocą tapatalk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie do końca o to pytasz, ale jeśli dużo słuchasz na kolumnach, to zmiana źródełka nie za wiele da. Altony były dobre w... poprzednim tysiącleciu. Teraz mamy XXI wiek i głośniki poszły mocno do przodu (w przeciwieństwie do niektórych wzmacniaczy). Choć byś wstawił świetną kartę i high-endowy wzmacniacz to kolumny Ci to zepsują.

 

i tak i nie... Niektóre głośniki są nieśmiertelne wręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to 4ndr3 mial e10 i audinsta, to srednio przychylnie sie o tym drugim wypowiadal w stosunku do pierwszego :)

W porównaniu do Audinsta E10 gniecie ja... no po prostu E10 jest fajniejszy i nie taki krzykliwy. Plus ma lepszy dół. I nic nie trzeba wypinać, miałem E10v2 i grał jednocześnie przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel

Oczywiście nie jest to żelazną regułą. Kiedyś też potrafili zrobić dobre głośniki. Ale też one były dopasowane do troche innego sprzętu i innych źródeł. Ale... no wiesz teraz to Bose potrafi zrobić głośniczki do komputera wielkości puszki coca-coli grające (również na dole pasma) nawet lepiej niż standardowe kolumny podstawkowe (oczywiście nie chodzi mi tu o żadną wysoką półkę). Dzisiaj jest też dużo tandety na rynku, ale można coś przyzwoitego za rozsądne pieniądze sobie sprawić.

 

@pawel86a

No ja bym właśnie zainwestował w kolumny. Altony jeśli się nie mylę, mają jeszcze wysokie tubowe (GDWT). A ich pasmo przy sprzyjających wiatrach dochodzi do 18kHz. Z resztą te kolumny nie były raczej projektowane typowo pod jakość dźwięku. One miały grać głośno. Tak żebyś nawet na słabym wzmacniaczu mógł zrobić małą dyskoteke w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... i tak dalej mówimy tutaj o kolumnach, a nie pierdziawkach do mp3... Nie ma co demonizować bo stare to złe, bo nowe lepsze. Czasami to guzik prawda. Dalej nic nie zastąpi dobrego cdka, dobrego ampli + kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności