Skocz do zawartości

Wymiana/recabling kabla do HD 380 Pro


Supreme

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobić 1,5 m kabel do HD 380 Pro prosty.

Po pierwsze nigdy tego nie robiłem. Po drugie nie wiem czego użyć. Co byście poradzili w tym przypadku?

Wtyk: NEUTRIK - REAN NYS231BG

Kabel: Nie mam zielonego pojęcia jaki kabel tu użyć. Znalazłem taki: http://allegro.pl/sennheiser-wtyk-jack-3-5-6-3-gwintowany-kabel-i2660975074.html ale to z kolei 3 m..

Podłączenie do słuchawek: I tu mam główny problem, ponieważ nie widzę na aukcjach samym "trójkątnych Mikrojack" dostosowanych do HD 380, a jedynie mogę kupić drugi spiralny kabel i z niego wziąć kocówkę ale cena jego pokryłaby pewnie koszt nowego zrobionego przeze mnie. Więc, odpada. Albo jakiś specjalny kątowy mikrojack jeśli jest taki...

Wiem, że niektórzy mogą mi zrobić taki kabel na zamówienie ale chciałbym mieć satysfakcje i samemu zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie " wybebeszyć" ? Żeby wyciągnąć gniazdko..?

Nie chce nic zmieniać w słuchawkach(gnieździe). Jedynie kabel. Czy chodziło Tobie o wymianę jego na inny? Wątpię żeby była taka możliwość, ponieważ nie potrafiłbym tego zrobić, a po drugie dostęp do niego jest ograniczony. Zbyt małe. (http://1nnerspaceboy...e-unplugged.jpg).

 

Jestem laikiem w tej dziedzinie. Więc, prosiłbym o wyrozumiałość. ;) Zanim przystąpiłbym do wymiany kabla to najpierw potrenowałbym wymianę jack'e na starych Kossach.

Edytowane przez Supreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tylko skrócić ten oryginalny kabel - najmniej roboty i kosztów, no i będzie wyglądać przy muszli wszystko OK a nie kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, narzekam na ten spiralny kabelek w połowie ale..to nie głupi pomysł. Jak coś pójdzie nie tak, to kupie nowy kabel. ODPUKAĆ :)

Tak wiem wybredny jestem :P

 

EDIT: Znalazłem zdjęcia ze środka muszli(http://www.head-fi.o...-380-pro-photos) i może dałoby radę przerobić gniazdko na jacka 3,5 mm.. Jeśli tak to jaki na przykład kabel polecalibyście ?

 

Mogę też zrobić to co Perul zaproponował ale czy wtyczka będzie okej przy spiralny kablu, nie zsunie się, rozplącze lub co kolwiek..?

Czy będzie można ją jakoś wyprostować przy wtyczce?

 

Jeśli miałbym przystąpić do skracania. To lutować mam tak jak na tym filmiku, czy w przypadku HD 380 Pro jest inaczej?

 

Jeszcze znalazłem 3 opcję: kabel 2,5 mm z wtyczka 3,5 mm / albo przejściówkę z 2,5 i kabel podłączony z 3,5 mm?

A co powiecie na to http://allegro.pl/kabel-maly-jack3-5mmst-mini-jack2-5mm-st-1-5m-i2696864088.html ?

 

Wybaczcie za bałagan ale sam nie wiem co wybrać.

Edytowane przez Supreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić minijacka 2,5mm (taki jest w muszli) i przylutować dowolny wybrany przewód ze standardowym neutrikiem czy inna wtyczką na drugim końcu.

Problem jest jedynie z wykonaniem obudowy dla tego minijacka 2,5mm. Można to zrobić z masy epoksydowej - takimi rzeczami zajmuje się Forza Lazio.

Chociaż możesz też sam popróbować, to już kwestia umiejętności i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, moim zdaniem wymiana kabla czy nawet wtyku zmienia zbyt mocno charakterystykę słuchawek, podobno gdzieś w sieci można kupić krótszy kabel do tych słuchawek marki sennheiser, ale nigdy się nie spotkałem z takowym. (a senneheiser zapewnia że jest on łatwo wymienny, co musi oznaczać że jest produkowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję, żeby nie zakładać nowego tematu.

 

Szukam wąskiego microjacka (2.5mm), który zmieści się do plastikowej obudowy wtykanej w słuchawkę HD-ków. Problem w tym, że wszystkie wtyki, które do tej pory udało mi się znaleźć, miały płaską część za tuleją o zbyt dużej średnicy, przez co nie dało się domknąć obudowy. Niestety starego kabla nie mam, więc zostają mi poszukiwania.

 

Ktoś, coś?

Edytowane przez olix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności