Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do 129 zł (BW Alpha, proAlpha i M1)


strusmig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze odpowiednich dla mnie słuchawek, spośród tych trzech modeli: Brainwavz Alpha, Brainwavz proAlpha i Brainwavz M1.

 

Plusem Brainwavz proAlpha i Brainwavz M1 jest etui i Comply T400, ale jeśli Alpha będą dla mnie lepsze to też się zadowole ich brakiem :).

 

Grajek to Samsung Galaxy Nexus, a słucham głównie electro house, progressive house, drum & bass, trance, dubstepu i troszkę rapu. Mimo tego i tak na playliście pojawiają się u mnie kawałki z ramówki MTV. Aktualnie dysponuje tylko Sennheiserami HD 201 i w których brakuje mi basu.

 

Z góry z dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

Odświeżam.

 

Odświeżam x2.

 

Odświeżam x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 czy ProAlpha - które słuchawki wybrać?

- bas:

M1 - mocniejszy, bardziej dynamiczny, wykonturowany, ale nie zalewa muzyki

PA - szybszy, bardziej transparentny

- tony średnie:

M1 - gładkie, pełne, doskonałe wrażenie "ciężkośći" dźwięku

PA - niewycofane, neutralne, szczegółowe

- soprany:

M1 - gładkie, niesyczące, neutralne

PA - nasycone, iskrzące, bardziej efektowne ale mogą syczeć z jasnymi odtwarzaczami

- przestrzenność:

M1 - scena budowana w głąb i wprzód, świetne odzyskiwanie szczegółów akustycznych

PA - scena szeroka, bardziej namacalna i efektowna, równie dobra szczegółowość

- detaliczność: identyczna dla obu słuchawek

Krótkie podsumowanie:

M1 - muzykalne, z mocnym basem i impetem, nasycone tony średnie i łagodniejsze soprany. Wokale szczegółowe, ale nie eksponujące syczących głosek. Doskonałe do każdego rodzaju muzyki, bezpieczne dla neutralnych i chłodnych odtwarzaczy

PA - efektowne wysokie tony i szybki, detaliczny bas. Neutralne, mniej niż w M1 uwypuklone średnie tony. Na jasnych źródłach lub źle zrealizowanych nagraniach soprany mogą syczeć, ale w dobrych nagraniach wrażenie "żywej" przestrzeni i blasku. Bezpieczne połączenie z ciepłymi, basowymi odtwarzaczami.

Cytat z audiomagic.

Imho Alphy wystarczają do słuchania muzyki w autobusie, ale jak masz wolne fundusze to chyba wybrał bym M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności