Skocz do zawartości

H110


immanuel

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup H110, ponieważ być może niedługo zarobię nieco kasy...

Na razie są to daleko wysunięte w przyszłość plany, ale ja lubię dłuuugo się zastanawiać, zanim coś kupię.

Dużo myślałem i postanowiłem wypisać sobie za i przeciw :lol: Na pewno przyda się to innym, którzy również myślą nad zakupem H.

 

Za:

+ duża pojemność dysku (10 GB to wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić całą moją kolekcję muzy - tej którą słucham, mam około 16 GB, ale nie słucham wszystkiego)

+ za pojemnością idzie wygoda - nie potrzeba zmieniać płyt, można słuchać losowo wszystkich piosenek (np. z 1745 mp3)

+ małe wymiary i waga zbliżona do IMP-ów

+ potężny, podświetlany wyświetlacz (160x128)

+ wbudowane radio

+ możliwość przeglądania plików .txt (nawet w trakcie słuchania muzyki)

+ odtwarzanie plików .wav

+ wbudowany dyktafon i możliwość nagrywania z zewnętrznego mikrofonu

+ dołączony zewnętrzny mikrofon

+ obsługa plików .ogg

+ duży bufor antywstrząsowy (10 MB)

+ dołączone dobre słuchawki (MX300)

+ akumulator (litowo-jonowy) wystarcza na 16 godzin odtwarzania muzyki

+ urządzenie może służyć jako przenośna pamięć masowa (na 10 GB trochę się zmieści)

+ player obsługuje USB 2.0 (można przesyłać dane z komputera z MAX prędkością do 60 MB/s)

+ wyjście optyczne

+ bardzo mocne wyjście na słuchawki(20 mW + 20 mW)

+ spoko design ( wg mnie :lol: )

+ support playlist winampa .m3u

+ wbudowana ładowarka

+ aktualizowalny software (ogromny +)

+ nowy interface użytkownika

+ zaawansowane wyszukiwanie na podstawie informacji z id3tagów (wg artysty, albumu, tytułu piosenki)

+ możliwość wyboru regionu dla lepszego odbioru radia

+ możliwość kasowania plików z poziomu odtwarzacza

+ intuicyjne menu, prosta obsługa, nawigacja na podstawie eksploratora windows

+ ustawianie jakości nagrywania (32 kbps - 160 kbps z wbudowanego mikrofonu, z zewn. do 320 kbps)

+ wysoka jakość nagrywanego dźwięku i system AGC (nie nagrywa dźwięku w trakcie ciszy, nagrywa z dalekich miejsc)

+ bardzo szybkie ładowanie akumulatora (3 h) i długi czas pracy (16 h) - wg iriver.pl

 

Przeciw:

- wysoka cena

- brak możliwości nagrywania z radia (w obecnym firmware)

- pojawiające się błędy przy nagrywaniu (co 2 MB)

- błędy w odbiorze muzyki przy korzystaniu z pilota

- akumulator wymienny jedynie w serwisie

- brak wsparcia dla bitrate-u poniżej 32 kbps

- słabe radio

- brak dołączonego pokrowca (przy tak drogim sprzęcie powinien być w zestawie)

- słaby equalizer (można wzmocnić tylko dwa pasma: basy do 24 jednostek co 2 jednostki i soprany do 6 jednostek co 2 j. - na podstawie instrukcji z www.iriver.pl)

- w instrukcji brak opisu odczytu plików .txt

- brak takich funkcji jak: name, game, wizualizacje wyświetlania, study mode, adapter volume, auto pause, fast scan, fast skip, scroll speed (wg instrukcji z www.iriver.pl w porównaniu z IMP). Być może niektóre z nich zostały/zostaną dodane w nowym firmware.

 

Parę słów ode mnie:

Szkoda, że ktoś nie napisze jakiegoś porządnego firmware do tego kombajna muzycznego, ponieważ H110-H140 mają wielki potencjał (dobry procesor) i możnaby było przerobić H na palmtopa :P

Można również kupić sobie palmtopa, choćby firmy HP iPAQ H1930 - kosztuje tyle samo co H110 w USA, ale ma tylko 16 MB wbudowanej pamięci. Posiada natomiast kolorowy, dotykowy wyświetlacz (16 bit) i full oprogramowania, dyktafon, media playera, istnieje możliwość dołączenia zewnętrznej karty (chyba SD), ale niestety te karty są bardzo drogie. W H110 mamy aż 10 GB pamięci. W palmtopie również możemy słuchać muzyki mp3, ale nie wydaje mi się, żeby jakość generowanego dźwięku przez tego palma była porównywalna do H110, chociaż nie jestem pewny na 100 %, ponieważ nie słuchałem muzy z HP iPAQ H1930.

 

Niestety nie można włożyć do H płytki audio :D Ale można za to słuchać .wav :D Ale aby słuchać .wav trzeba ripować płytę (dodatkowy czas). Obecnie wciąż najpowszechniejszym nośnikiem danych jest płyta CD. Co wybrać ? H czy pozostać przy IMP-350 ? Pytanie jest niezwykle trudne...

 

Jeżeli ktoś z posiadaczy H110, H120 lub H140 ma jakies info, albo uważa, że coś się nie zgadza to proszę o napisanie posta. Bardzo mi się to przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na roznice cenowa pomiedzy H110 a H140. Ja dalem za H140 2446zl to nie jest zadna tajemnica. na dobra sprawe roznica wynosci 450zl. Przy tej kwocie 2000zl masz 10GB a dasz 450zl wiecej i masz az 30GB wiecej!!!!! W sumie 40GB. H140 to nie tylko odtwarzacz plikow muzycznych , to takze dyktafon i dysk pamieci masowej. Wez to dobrze pod uwage.

 

 

Co do + to:

 

Dolanczany mikrofon zew nie nazwalbym plusem - straszne badziewie , znam sie na mikrofonach i nawet go nie rozpakowalem. (mam juz do swojego, stereofoniczny , malutki z wlasnym zasilaczem i to na dllllugim kabelku a w tym dolanczanym jest raptem z jakies 20cm)

 

Do takiego sprzetu polecam zakupic inne sluchawki anizeli korzystanie z MX300 (ja do H140 dostalem nowe iRiver - sprawdz czy w H110 nie jest podobnie w obecnej chwili - info o sprzecie jest malo co keidy aktualizowane, informowalem MIP jeszcze przed zakupem ze maja blad na stronie podajac ze H140 ma 20GB pojemnosci dysku i co? do dzis tego nie zmienili!!)

 

 

Piszesz ze ma wyjscie optyczne ale nie wspomniales ze ma tez wejscie a wiec istnieje mozliwosc nagrywania ze zrodla zew. jakiegokolwiek w polaczeniu nie tylko optycznym ale i analogowym

 

 

USB- obsluguje 2.0. ale jesli ktos nie ma USB 2.0. to obsluzy go 1.1. ale wolniej.

 

 

Zaawansowane wyszukiwanie jest ok jesli we wszystkich plikach masz baze DB - bardzo ciezko o to - jesli nie masz we wszystkich bazy DB to drzewko patrzac np. po rodzaju muzyki jest tak nieczytelne i rozbudowane strasznie w dol ze szybciej z tego zrezygnujesz anizeli pomyslales o tym - strasznie utrudnia wrecz szukanie.

 

 

Mozliwosc wyboru regionu dla poprawy odbioru radia - owszem jesli podrozujesz po swiecie to tak - mozliwe opcje przynajmniej u mnie to: europa , ameryka, azja, australia - jesli mnie pamiec nie myli (sa 4 do wyboru)

 

 

Jak mozna mowic ze urzadzenie nie nagrywa ciszy co tzn? Jak wlaczysz dyktafon na 320kbps nagra Ci sie okolo82min i jesli wyjdziesz w tym czasie z domu bedzie cisza i co nic nie nagra? a ile bedzie miec pojemnosci taki plik? 195MB? To co? To nie bedzie nagranie? To co to bedzie? Jak dla mnie teoria paranoiczna? Jak mozna twierdzic ze cos nie nagrywa ciszy? Jesli by bym wlanczany glosem i wylanczany cisza to co innego, ale tak nie jest.

 

 

Z tym czasem dlugosci korzystania z niego to bym nie byl tego taki pewien jak w przypadku iMP 550 (55h). Mialem H140 naladowany dokladnie do konca wieczorem przed wyjazdem. Korzystalem z niego cala podroz. Powiedzmy w przyblizeniu ze maxymalnie chodzil 10h ale caly czas sie nim bawilem tzn zmienialem ustawienia a na sam koniec korzystalem z niego w formie dysku. Az sie wystraszylem bo sie sam wylaczyl podczas wlasnie pracy dysku a ma baterie polimerowa i nie powinien sie sam wylanczac.

 

 

H110 rowniez ma baterie litowo-polimerowa a nie jak podajesz litowo-jonowa.

 

 

 

 

 

Co do - to:

 

 

Co chcesz nagrywac z radia jesli i tak jakosc jego pozostawia wiele do zyczenia? Jak chcesz chociazby kozystac z tego w domu to masz chyba radio w domu. Ja np mam radio z kablowki - swietna jakosc - wiec podlanczam optycznie i nagrywam cyfrowo z radia - to jest bajer - i to w jakosci 320kbps bo majac 40GB po co w mniejszym. Na ulicy napewno nie bedziesz kozystal z radia majac 10GB mp3 i innych formatow

 

 

 

Pojawiajace sie bledy przy nagrywaniu. Jakie bledy i przy jakim nagrywaniu? Jesli chodzi o dyktafon to owszem co jakis czas slychac szum zapisu na dysk ale jesli uzyjesz mikrofonu zewnetrznego kolejny problem odpada a i jakosc sie poprawia (przy dobrej klasy mikrofonie z wlasnym zasilaniem - koszt okolo 150zl)

 

 

 

 

Po co Ci nizszy bitrate niz 32kbps????????????

 

 

 

ehhhh piszesz BRAK MOZLIWOSCI NAGRYWANIA Z RADIA a cztery linijmi ponizej SLABE RADIO :lol:

 

 

 

Nie ma pokrowca?? Watpie w to, spewnosci jest. Zapytaj w MIP.

 

 

 

Slaby EQ????? Na podstawie instrukcji taki komentarz?????? Dziwie sie. Zakres liczbowo nie wieli ale jakie roznice w odsluchu!!!! Sprawdzone osobiscie :P

 

 

A czego chciec w instrukcji odnosnie plikow TXT??? Otwierasz i czytasz jak w word`zie :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje spostrzezenia co do + i - :

 

 

Moglby miec wiekszy wyswietlacz - jest na to miejsce i moglby byc kolorowy.

 

Moglby czytac format AAc skoro robi to juz model iDP-100 tutaj

 

 

Moglby miec mozliwosc nagrywania na dyktafon plikow wiekszych niz 195MB , moim zdaniem nieograniczonych w rzaden sposob objetosciowo - to paranoja

 

 

Moglby miec funkcje wlanczania glosem i wylaczania na cisze

 

 

Moglby na wyswietlaczy podczas nagrywania wyswietylac informacje o mozliwym czasie nagrania na odpowiednich parametrach - po co mam to liczyc skoro place ze sprzet tyle kasy?

 

 

Powinien miec wbudowany choc malutki glosniczek abym mozna bylo przesluchac zaraz po nagraniu pliku a nie zakladac specjalnie sluchawki. A jesli chce puscic nagranie na imprezie to co? mam kazdemu dawac sluchawki jesli ich bedzie 20 osob?????

 

 

Powinien miec mozliwosc dluzszego grania - 16h to za malo - zreszta te 16h to granie non stop na 128kbps bez przyciskania klawiszy

 

 

Powinna byc mozliwosc sluchania radia czy tez muzyki podczas jego pracy jako przenosnym dysku. Przeciez niczym sie nie rozni od naszych dyskow w kompach na ktorych mozna dokonywac wieeeeelu operacji jednoczenie ( H ma procesor moim zdaniem wystarczajacy na to)

 

 

 

W sprzecie tej klasy powinien miec mozliwosc samodzielnej wymiany bateri i mozliwosc ladowania zapasowej poza H w opcjonalnej ladowarce jak to jest w przypadku bateri AA-R6.

 

 

Przyciski na pilocie (pilot w H taki sam jak w iMP 550) powinny sie bardziej poddawac tzn nie powinny byc takie twarde - sztywne) zauwazyl to ReGie poniewaz w jego iMP 350 klawisze na piocie chodzily jak miekkie maslo :D

 

 

 

Kazda wersa firmware powinna byc dostepna na www..... Kazda bez wyjatku - poczawszy od samego poczatku. Bo wersja najnowsza nigdy nie jest odpowiednia dla wszystkich.

 

 

 

Powinna byc infolinia do obslugi klientow w razie naglych, szybkich wypadkow czynna w godzinach urzedowania np. pracownikow MIP - czyz nie? Powinni miec tam takiego OkropNicka przy telefonie - niech sluzy pomoca.

 

 

 

Czy te moje propozycje powinienem wpisac do sugesti czy zostana one wziete stad pod uwage i przekazane do iRiver OkropNick???

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz czas na jakies pytania odemnie ale do H140 zamieszcze je tutaj bo mysle ze niektore z nich dotcza calej seri H a w dziale H140 nikogo nie ma i czekam "latami" na odp moze tu bedzie szybciej.

 

 

 

1. Na www.poland.iriver.com jest dostepny jeden firmware. Chce zmienic na nowszy ale jesli mi bardziej odpowiadalby ten fabryczny, moj ktory mam, to jak mam go wgrac skoro do sciagniecia dostepny jest tylko jeden?

 

2. Jak juz wiadomo, jak podal Immanuel powinno sie przesylac dane obojetnie w ktora strone przy podlaczonym plajerku do zasilacza co nie jest uwzglednione w polskiej instrukcji wiec mam pytanie: Jaki wplyw ma calkowite wylaczenie sie H140 z powodu wyczerpania sie bateri? Rowniez w trakcie np przesylania danych do lub z komputera?

 

 

3. Dlaczego w wendows ME po podlaczeniu H140 nie pojawia sie w pasku zadan ikona informujaca o podlaczeniu H140 do kompa ktora jest niezwykle potrzeban do jego odlaczenia, poniewaz odlaczenie H140 (jak kazdego zapewne H) musi odbywac sie w tzw bezpieczny sposob klikajac wlasnie na to ikone i tak dokonujac najpierw zerwania polaczenia dopiero wtedy mozna odlaczyc H z potru USB. W windowsie 2000 i XP tego problemu nie zauwazylem. Dadam iz wszystkie sterowniki i manager byly wgrane i dzialaly poprawnie.

 

 

(EDIT: Dzis rano zauwazylem jeszcze jedna ciekawostke odnosnie tego tematu. Mianowicie, w przypadku windowsa XP po klikieciu na ikone "bezpiecznego wyjscia" (to taka wtyczka z 2 lub jedna zielona strzalka) na wyswietlaczu H140 zmienia sie komunikat z connected na disconnected. Natomiast w przypadku windowsa 2000 na ktorym jest ikona bezpiecznego wyjscia (a nie ma jej w windows ME) po kliknieciu wyskakuje info (tak jak i przy XP) ze mozna bezpiecznie odlaczyc dysk ale nie zmienia sie info w H140 z connected na disconnected. Wszystko to mnie bardzo dziwi i martwi bo najwazniejsze sa dla mnie komunikaty na H a tylko w przypdaku windowsa XP idzie wszystko zgodnie z instrukcja, w przypadku windowsa 2000 polowicznie - bo jest ikona ale nie zmienia sie komunikat w H, a w przypadku windowsa ME juz wogole jest tragicznie bo ikona nie pojawia sie po podlaczeniu H do kompa co ma miejsce przy pozostalych windowsach czyli 2000 i XP. I badz tu madry i pisz wiersze............ :lol:

 

 

 

 

 

4. Czy odlaczenie H od komputera w inny sposob niz bezpiecznie (na tzw. chamca wyciagajac wtyczke z USB) stanowi dla niego jakies zagrozenie? Zostawia jakis slad na dysku? Dlaczego odlancza sie go bezpiecznie a nie normalnie jak zwykle zelazko z gniazdka? :P

 

 

5. Jak to jest w H140 z wejscie/wyjsciem optycznym/analogowym??? Niby analog i optyka sa w jednym gniezdzie juesli chodzi o wejscie i wyjscie a przeciez w wejsciu i wyjsciu optycznym znajduja sie soczewki ktore moim zdaniem mozna ponoc uszkodzic wkladajac zwykly analogowy wtyk? Analog to analog a optyka to optyka? Jak to z tym jest? Mam wlozyc jack`a analogowego do np wyjscia optycznego zeby podlaczyc do do wzmacniacza?

 

 

6. Czy baterie polimerowo - jonowa mozna naladowac w 1/3 lub 1/2 i z niej kozystac? Ma to wplay czy nie ma to wplywu na jej zywotnosc/pojemnosc?

 

 

7. Jak to jest w koncu z firmware jesli chodzi o oznaczenia UMS i IMM w seri H bo nic takiego nie zauwazam w tym przypdaku?

 

 

 

8. W menu dotyczacym dzwieku na ostatniej pozycji sa dostepne funkcje SRS SETTINGS a w nich m.in FOCUS z ustawienami HIGH oraz LOW. I funkcja BOOST z ustawieniami: 40Hz , 60Hz, 100Hz, 150Hz, 200Hz, 250Hz, 300Hz, i 400Hz. Co daja odpowiedni wymienione przezemnie opcje, przy ktorych dzwiek sie zmienia ale nie potrafie kreslic co one maja w sobie co to jest za zmiana dzwieku??

 

 

9. Czy dysk w H140 trzeba defragmentowac? Czy trzabe go skanowac w poszukiwaniu bledow w sektorach i klastrach w celu ich naprawy przez program?

 

 

10. Czy w przypadku nagrywania z zewnetrznego zrodla dzwieku rowniez istnieje ograniczenie w dlugosci nagrywanego pliku? Domyslam sie ze tak ale pytam bo przez najblizszy miesiac nie bede miec mozliwosci sprawdzenia tego.

 

 

11. Czy H czyta tylko pliki TXT. czy czyta tez inne pliki tekstowe typu doc i podobne?

 

 

 

12. Czy H140 moze byc podlaczony do restartowanego komputera? Pytam bo tak mi sie przytrafilo i komp po restarcie zaczynal sprawdzac slojnosc danych? Czy te wszystkie operacje windowsa w sprawdzaniu i skanowaniu dysku nie szkodza H140?

 

 

13. Kolejna niezrozumiala dla mnie opcja nie opisana oczywiscie w instrukcji do H140 czy wogole jakiejkolwiek instrukcji do seri H - nie wiem dlaczego - w menu CONTROL mam funkcje FAST SKIP a w niej mozliwosci: OFF, 10, oraz DIRECTORY. Fabrycznie jest zaznaczona funkcja DIRECTORY, nie wiem co ona daje , jak i nie wiem co oznaczaja i daja pozostale??

 

 

14. Kiedy nastapi aktualizacja instrukcji w seri H140 ze szczegolnym uwzglednieniem funkcji w modelu H140?

 

 

Wogole zauwazam wiele niedociagniec pod wzgledem informacyjnym , instruktarzowym do seri H140!! Nie ma wielu funkcji w instrukcji a ktore sa w H140!! Nie wiem czy jak zmienie firmware na ten ze strony www.pland.iriver.com czy strace te funkcje czy nie?? OkropNick mowil ze na www..... zawsze sa najswiezsze firmware`y ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc? Poprzez tyle niedociagniec sam nie wiem co o tym myslec....... i najwazniejsze co robic??

 

 

 

Postanowilem wstrzymac sie ze zmiana firmware az d uzyskania odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.

 

Posta pisalem jak widac 7 maja a dzis jest juz 10!! Ludzie zlitujcie sie - OkropNick lub MIP wiem ze kazdy ma duzo pracy ale brak odp na niektore z tych pytan wstrzymuje mnie ze zmiana firmware, najwazniejsze sa dla mnie pytania o numerach: 1 , 3 , 4 , 7 , 9 , 12 , 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na roznice cenowa pomiedzy H110 a H140. Ja dalem za H140 2446zl to nie jest zadna tajemnica. na dobra sprawe roznica wynosci 450zl. Przy tej kwocie 2000zl masz 10GB a dasz 450zl wiecej i masz az 30GB wiecej!!!!! W sumie 40GB. H140 to nie tylko odtwarzacz plikow muzycznych , to takze dyktafon i dysk pamieci masowej. Wez to dobrze pod uwage.

 

Rozumiem, ale H110 w USA kupię za 1200 zł :lol: A muzyki mam zaledwie 7,5 GB, więc wystarczy...

 

Dolanczany mikrofon zew nie nazwalbym plusem - straszne badziewie , znam sie na mikrofonach i nawet go nie rozpakowalem. (mam juz do swojego, stereofoniczny , malutki z wlasnym zasilaczem i to na dllllugim kabelku a w tym dolanczanym jest raptem z jakies 20cm)

 

Jeżeli nie byłoby mikrofonu to nie byłoby plusa :lol:

 

Do takiego sprzetu polecam zakupic inne sluchawki anizeli korzystanie z MX300

MX300 są całkiem spoko, mogliby przecież dołączyć te stare iriverowskie ...

 

Zaawansowane wyszukiwanie jest ok jesli we wszystkich plikach masz baze DB - bardzo ciezko o to - jesli nie masz we wszystkich bazy DB to drzewko patrzac np. po rodzaju muzyki jest tak nieczytelne i rozbudowane strasznie w dol ze szybciej z tego zrezygnujesz anizeli pomyslales o tym - strasznie utrudnia wrecz szukanie.

 

Chyba chodziło ci o tagi... Baza DB znajduje się w jednym pliku.

 

ehhhh piszesz BRAK MOZLIWOSCI NAGRYWANIA Z RADIA a cztery linijmi ponizej SLABE RADIO

 

Słabe radio w trasie, w domu jak najbardziej można nagrać jakąś audycję...

 

Po co Ci nizszy bitrate niz 32kbps????????????

 

Mam jedną płytę z 70-ioma godzinami wykładów w bitracie < 32 kbps.

 

Nie ma pokrowca?? Watpie w to, spewnosci jest. Zapytaj w MIP.

 

Na www.iriver.pl jest napisane, że w zestawie nie ma pokrowca.

 

Slaby EQ????? Na podstawie instrukcji taki komentarz??????

 

Tak, na podstawie instrukcji. Tylko 2 pasma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem po co Ci H110 do sluchania muzyki skoro ma jeszcze dyktafon i sluzy jako pamiec przenosna - z tego nie zamierzasz juz korzystac?

 

 

MX300 są całkiem spoko, mogliby przecież dołączyć te stare iriverowskie ...

 

Skoro sa calkiem spoko po co kupowales Soniaki?? :lol:

 

Chyba chodziło ci o tagi... Baza DB znajduje się w jednym pliku.

 

 

Zgadza sie - male przejezyczenie :lol:

 

 

 

Słabe radio w trasie, w domu jak najbardziej można nagrać jakąś audycję...

 

 

Chyba masz lepsze radio w sprzecie domowym z mozliwoscia podlaczenia chociazby liniowo jesli nie optycznie - jakosc wtedy bedzie o niebo lepsza niz bezposrednie nagrywanie z radia w H110?

 

 

 

Mam jedną płytę z 70-ioma godzinami wykładów w bitracie < 32 kbps.

 

Sprawdzalem dyktafon w H140 w terenie z ReGie`m, nagranie w bitrate 40kbps bylo fatalne - wrecz tragiczne, glos jakby elektronicznie przetwozony - to jak ty cos slyszysz w nagraniu z bitrate ponizej 32kbps???

 

 

 

Na www.iriver.pl jest napisane, że w zestawie nie ma pokrowca.

 

 

To rzeczywiscie munis i to porzadny!!!!

 

 

 

Slaby EQ????? Na podstawie instrukcji taki komentarz??????

 

Tak, na podstawie instrukcji. Tylko 2 pasma :D

 

 

 

Wstrzymaj sie z ta opinia i napisz jeszcze raz o tym jak przesluchasz tych opcji, moim zdaniem sa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Kolejna niezrozumiala dla mnie opcja nie opisana oczywiscie w instrukcji do H140 czy wogole jakiejkolwiek instrukcji do seri H - nie wiem dlaczego - w menu CONTROL mam funkcje FAST SKIP a w niej mozliwosci: OFF, 10, oraz DIRECTORY. Fabrycznie jest zaznaczona funkcja DIRECTORY, nie wiem co ona daje , jak i nie wiem co oznaczaja i daja pozostale??

A więc już spieszę z wyjasnieniami do czego ta opcja jest. A więc na pilocie (przynajmniej w moim IMP-350) mam (między innymi, ale ten nas interesuje) suwaczko/przycisk "|<< >>|" Jego zastosowanie to przechodzenie do następnego/poprzeniego utworu przy szybkim przesunięciu i puszczeniu oraz przewijanie wewnątrz utworu przy przesunięciu i przytrzymaniu (wiem, pisze rzeczy oczywiste :lol: ). Tak się ten przycisk zachowuje przy opcji FAST SKIP OFF. Przy przełączeniu tej opcji na 10 albo DIRECTORY dochodzi jego jeszcze jedna funkcja. Należy przesunąć ten przycisk, puscić go i szybko go przesunąć jeszcze raz przytrzymując go (wiem że brzmi to trochę zawile :lol: ) i wtedy wzależności od zaznoczonej opcji przesuwa o 10 utworów albo o folder.

Czyli tak naprawdę dubluje to przycisk +-10 (w trochę bardziej skomplikowany sposó:D, z tym że jeden z nich można ustawić żeby przesówał o folder, a drugi o 10 utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jaki wplyw ma calkowite wylaczenie sie H140 z powodu wyczerpania sie bateri? Rowniez w trakcie np przesylania danych do lub z komputera?

 

W instrukcji do H110 jest napisane, żeby zawsze kiedy się przesyła pliki z kompa do H lub odwrotnie, trzeba mieć zawsze podłączony zasilacz. Niestety w polskiej instrukcjie MIP tego nie przetłumczył, jest to w języku angielskim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem napisac PATALACHY ale moze sie powstrzymam , przeciez to jest BARDZO WAZNE!!!!!!!!!!! Nie napisanie czegos takiego moze spowodowac wiele komplikacji najgorsze jest to ze moga wystapic dopiero po okresie gwarancyjnym i to mu bedziemy wtedy za to placic.

 

 

 

Nadal czekam na odpowiedzi na pozostale pytania i dziekuje za udzielenie juz widocznych powyzej dwoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest jakby komplikacje wystąpiły w trakcie okresu gwarancyjnego. Teoretycznie wina użytkownika, a praktycznie to w instrukcji nic nie pisało. :lol:

przesyła pliki z kompa do H lub odwrotnie, trzeba mieć zawsze podłączony zasilacz

Jest to taka sama sytuacja jakby wyciągnąc szuflade z twardym dyskiem w trakcie pracy kompa- szlak go trafia. Przynajmniej ja raz byłem świadkiem takiej sytuacji, nie był to mój komp więc nie wiem czy cokolwiek dało się zrobić z tym dyskiem. Ale tego samego dnia windoza go nie widziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wersje firmware dostepne dla wszystkich odtwarzaczy, w tym i H140 znajduja sie na poland.iriver.com i sa to te same wersje co na iriver.com. W chwili obecnej jest to faktycznie tylko jedna wersja -1.40.

 

Wszystkie sugestie do firmy iriver prosze umieszczac w dziale sugestie na stronie poland.iriver.com

 

ad:

 

1. Dostepne sa tylko te wersje firmware, ktore widac na stronach iriver, niestety nie mam na to wplywu.

 

2. Moga powstac bledy zapisu na dysku, czego efektem moga byc problemy z odczytem/zapisem danych - w ekstremalnych przypadkach koniecznosc sformatowania dysku w H.

 

3. Bezpieczne odlaczanie sprzetu to ogolnie mowiac wskazanie systemowi operacyjnemu by dokonczyl wszystkie operacje zapisu w docelowym urzadzeniu (podczas zapisywania czesto stosowane jest buforowanie, co przyspiesza operacje dyskowe i zmniejsza ilosc niepotrzebnych dostepow do dysku), aby mozna bylo je odlaczyc. Jesli odlaczylo by sie urzadzenie za wczesnie, poprostu nie wszystkie dane mogly by zostac nagrane. Nie korzystalem nigdy z Windows ME, takze nie wiem jak to tam wyglada.

 

4. tak, stanowi to zagrozenia ktore opisalem w punkcie wyzej.

 

5. Prosze postepowac zgodnie z instrukcja a nic sie nie stanie, najwyrazniej konstrukcja tych zlaczy umozliwia podlaczanie zarowno urzadzen analogowych i cyfrowych.

 

6. Tak, mozna - nie posiadaja one efektu pamieciowego, niepelne naladowanie ich nie niszczy.

 

7. Dla serii H sa firmware jednego typu, UMS i IMM sa tylko dla serii iFP.

 

8. Co do focus, to tez ze sluchu tego nie okresle, w przypadku bass boost podaje sie srodkowa czestotliwosc dla ktorej wzmocnienie basow bedzie najwieksze.

 

9. Nie trzeba, ale mozna - jak kazdy inny twardy dysk. Prosze wyobrazic sobie np: nagranie 3 plikow po 1MB, potem usuniecie srodkowego pliku i nagranie pliku 2MB. Pierwsza czasc pliku znajdzie sie pomiedzy pierwszym a trzecim, a druga za trzecim plikiem. Z czasem system plikow zaczyna przypominac "ser szwajcarski", defragmentacja ma na celu zlozenie tego wszystkiego w calosc, co przyspiesza korzystanie z dysku i zmniejsza jego pobor pradu oraz zuzycie.

 

10. Racej tak, ale nie jestem pewien.

 

11. Tylko pliki txt

 

12. Tak, moze.

 

13. Fast skip: 10 = przeskakiwanie o 10 kawalkow w przod/tyl (poprzez krotkie popchniecie joysticka w strone np. >> po czym jego puszczenie, popchniecie i przytrzymanie). directory = jak powyzej, z tym ze przejscie o katalog w przod/tyl. off = funkcja wylaczona.

 

14. Jeszcze nie wiem

 

Nie stracisz zadnych funkcji po uaktualnieniu firmware, przepraszam za zwloke, jesli masz jeszcze jakies pytania, pisz smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp i lecimy dalej :lol:

 

 

1. Slyszalem ze w sprzecie tego typu powinna byc dostepna jakas kompilacja przyciskow (okolo 3) ktore jesli zostana "przycisniete" w odpowiedniej kolejnosci to mozna uzyskac RESET do ustawien fabrycznych. Chodzi o to ze wystepuja wypadki kiedy nie jest sie w stanie zrobic tego z poziomu MENU. Czy w H140 (czy tez wogole w serii H) wystepuje cos takiego? Jest to na porzadku dziennym np w [palmtopach].

 

 

2. Jak narazie nie mam jeszcze USB 2.0 ale przymierzam sie do jego zakupu (USB 1.1. - zrzuca 1,5GB w postaci 2-ch plikow okolo 700MB w ciagu 28min natomiast USB 2.0 - w 1 min i 32 sek :D ) Z racji posiadania USB 1.1. i dlugiego oczekiwania na pelny zrzut mam pytanie czy mozna jednoczesnie zrzucac dane z i do H140 jednoczesnie w tym samym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie aby nie to spotkalo , no chyba ze flash beda mialy wieksza pojemnosc co chyba szybko o ile wogole nie nastapi , juz teraz sprawdza mi sie wysmienicie, zarozno pod wzgledem odtwarzacza , dyktafonu i pamieci przenosnej - o radio nie wspominam z wiadomych wzgledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie OkropNick wiem ze H ma przycisk RESET ale wzialem przyklad z palmtopa mojego znajomego ktory oprocz tego ze ma przycisk RESET ma w instrukcji jeszcze podana kombinacje trzech przyciskow ktore przycisniete w odpowiedniej kolejnosci i czasie powoduja restart urzadzenia do ustawien fabrycznych a ten przycisk w H powoduje reset do ustawien jakie sie samemu ustawilo. MOje pytanie bardziej brzmialo co zrobic jesli przycisk RESET nie zda egzaminu tzn przycisniecie jego nie zadziala, jak widac z opisu wyzej moj znajomy w palmtopie ma tego typu zabezpieczenie ze jak mu sprzet totalnie siadzie to ma jeszcze taka ostatnia deske ratunku, wiec zapytalem czy H ma rowniez taka opcje - mozliwosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności