Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne. Metal,rock, 100zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym się podpiąć do tematu. Szukam słuchawek, najlepiej nausznych do ok. 100zł do słuchania muzyki m.in. Rock, Metal z laptopa z zintegrowaną kartą dźwiękową oraz z telefonu LG Swift GT540. Słuchawki będą także potrzebne do odsłuchiwania gitary poprzez wzmacniacz gitarowy. Z forumowych postów wyszukałem trzy modele słuchawek:

-Superlux HD681

-Maxell Retro Dj

-Philips SHP2700

 

Które watro obejrzeć, a które odrzucić z listy? Jakie z ww słuchawek byłyby najlepsze do takiego zastosowania? Czy są jeszcze jakieś modele słuchawek warte zainteresowania? Koss KSC75 nie wchodzą w grę.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez komunik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu hd 681 a na dwor maxelle.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym się podpiąć do tematu. Szukam słuchawek, najlepiej nausznych do ok. 100zł do słuchania muzyki m.in. Rock, Metal z laptopa z zintegrowaną kartą dźwiękową oraz z telefonu LG Swift GT540. Słuchawki będą także potrzebne do odsłuchiwania gitary poprzez wzmacniacz gitarowy. Z forumowych postów wyszukałem trzy modele słuchawek:

-Superlux HD681

-Maxell Retro Dj

-Philips SHP2700

 

Które watro obejrzeć, a które odrzucić z listy? Jakie z ww słuchawek byłyby najlepsze do takiego zastosowania? Czy są jeszcze jakieś modele słuchawek warte zainteresowania? Koss KSC75 nie wchodzą w grę.

 

Proszę o pomoc.

 

Philips SHP2700 - to dobre słuchawki ale odstające in minus od wymienionych przez Ciebie. Plastikowe, trzeszczące...

 

Do puli dorzuciłbym jeszcze Superlux HD330 (ciut droższe ale IMO warto), Philips SHP5401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zapomniałem dopisać, że Philips SHP5401 także odpadają, a na Superlux HD330 mnie nie stać, bo są 100zł droższe od tych HD681.

A dlaczego HD681 do domu a Maxelle na dwór? Chodzi o lepsze odizolowanie od zewnętrznego hałasu? Pod względem dźwięku dużo się różnią HD681 od Maxelli? Które mają solidniejszą budowę? Ciekawe czy w sklepie mp3store w Łodzi jest możliwość osłuchania i porównania tych dwóch modeli słuchawek.

 

Dodam, że w tej chwili Maxelle musiałbym kupić przez internet z wysyłką (za 82-85zł), natomiast Superluxy miałbym za 85zł z odbiorem osobistym.

Edytowane przez komunik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zapomniałem dopisać, że Philips SHP5401 także odpadają, a na Superlux HD330 mnie nie stać, bo są 100zł droższe od tych HD681.

A dlaczego HD681 do domu a Maxelle na dwór? Chodzi o lepsze odizolowanie od zewnętrznego hałasu? Pod względem dźwięku dużo się różnią HD681 od Maxelli? Które mają solidniejszą budowę? Ciekawe czy w sklepie mp3store w Łodzi jest możliwość osłuchania i porównania tych dwóch modeli słuchawek.

 

Dodam, że w tej chwili Maxelle musiałbym kupić przez internet z wysyłką (za 82-85zł), natomiast Superluxy miałbym za 85zł z odbiorem osobistym.

Mam obie pary (superluxy i maxelle), no i zdecydowanie Superluxy grają lepiej.

"A dlaczego HD681 do domu a Maxelle na dwór?" - Superluxy są półotwarte, nie tłumią otoczenia, no i w ogóle są ciut za duże na dwór :D

Maxelle to konstrukcja zamknięta, no i są sporo mniejsze od Superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, są i moje ,,Siurki" jak nazwał je mój kolega. No miodzio. Z początku bez zachwytu, cos tam brzdąka... Aż tu jak nie jeb#%$, wystarczyło troszkę pogłosnić, aby usłyszeć czemu są dobre do metalu i rocka. Swietna dynamika, ładny niski basik, góra nie kłuje w uszy. Ale ta dynamika.. Ach, nie mogę się nasycić. Srednica trochę z tyłu, tak jak lubie. Tylko że się nie składają.

Więc 5+ jak dla mnie za dźwięk, miód.

 

A nie mówiłem, że są fajne ?:D

 

Zarówno maxelle jak i superluxy są świetne w swoim przedziale cenowym. Maxelle tłumią, Superluxy praktycznie wcale. Co do jakości dźwięku - SLki owszem grają lepiej ale mi bardziej podeszły Maxelle - każdy ma inny gust:) Wykonanie? Nie rozpadną się jak na nich nie usiądziesz :P Są naprawdę nieźle zrobione - a co do kabla: nie padnie bez większego powodu (jest dosyć gruby - w przeciwieństwie do tych stosowanych w większości "markowych" słuchawek w tej cenie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowimy o superluxach? ForzLazio, piotrus-g, FlameRunner, BadAndQuiet.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności