Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli piszę lub robię coś źle to proszę o wyrozumiałość :) Nie znam się zbytnio na słuchawkach, więc proszę o pomoc w wyborze. Moim odtwarzaczem jest HTC Wildfire S. Mam do wydania ok. 100 zł. Słuchawki będą używane głównie na zewnątrz (komunikacja miejska, szkoła itd.), ale czasami również zostaną podłączone do laptopa w domu. Wydaje mi się, że najodpowiedniejsza w tym przypadku będzie konstrukcja półotwarta. Słucham głównie rapu, house'u, czasami również reggae i popu. Do tej pory posiadałem tylko standardowe "pchełki" HTC oraz niedziałające już małe, otwarte Thomson'y. Najbardziej zastanawiam się nad KOSS'ami KSC75 oraz Superlux'ami HD681. Na dalszy plan schodzą: SENNHEISER HD201, Sennheiser HD218, Sony MDR V150 i Sony MDR-XB300. Proszę o rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o używaniu słuchawek otwartych/półzamkniętych w komunikacji miejskiej. Nawet zamknięte średnio sobie radzą (i to takie, jak HD 380 pro - z mega tłumieniem). Wydaje mi się, że najlepsze będą dla Ciebie dokanałówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, ale używałem już kiedyś dokanałowych (może 3 tygodnie) i zdecydowanie bardziej wolę nauszne niż dokanałowe lub douszne. Nie używałem półotwartych i zamkniętych, więc czekam na opinie jak i jakie mogłyby się sprawdzić. Nie zależy mi jakoś bardzo na tłumieniu dźwięków, bo w autobusie spędzam raptem 20 min dziennie. Źle się wyraziłem, słuchawki będą służyły często i długo na spacerach, w szkole, domu i podczas gry w tenis stołowy i czasami na "poklepaniu" w nogę, ale bez biegów, skoków itd. Po prostu zależy mi na dobrej jakości w stosunku do ceny.

Edytowane przez daker99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie na forum :) Co do polecanych i lubianych przeze mnie Maxelli - tu masz 2 recki tego modelu pod różnymi nazwami:

 

- http://forum.mp3store.pl/topic/88545-brainwavz-hm3/

 

- http://forum.mp3store.pl/topic/78082-fischer-audio-fa-004/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dziękuję snuffmajster. Istnieje na tym forum coś takiego jak opcja pomógł? Ok, wrócę do tematu. Czekam na propozycje innych, bo nie mogę kupić słuchawek po opinii jednego użytkownika. Przypomnę, moim odtwarzaczem głównym będzie HTC Wildfire S, słuchawki muszą być konstrukcji zamkniętej. 110 zł to cena maksymalna. Moje typy: Sony: MDR-XB300 i MDR-V150, Sennheiser: HD 218 i HD 201 oraz Maxell Retro Dj black, Audio Technica ATH-T200 i Audio Technica ATH SJ11 WH. I jeszcze pytanko: czy Superlux HD 572 są dużo gorsze od MDR-V150? Proszę o odpowiedź na pytanie i o rady, które słuchawki wybrać. Jeśli chodzi o sam zakup, mam już przygotowane fundusze, teraz pozostaje kwestia wybrania modelu.

 

EDIT:

Odpisze ktoś?

Edytowane przez daker99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dziękuję snuffmajster. Istnieje na tym forum coś takiego jak opcja pomógł? Ok, wrócę do tematu. Czekam na propozycje innych, bo nie mogę kupić słuchawek po opinii jednego użytkownika. Przypomnę, moim odtwarzaczem głównym będzie HTC Wildfire S, słuchawki muszą być konstrukcji zamkniętej. 110 zł to cena maksymalna. Moje typy: Sony: MDR-XB300 i MDR-V150, Sennheiser: HD 218 i HD 201 oraz Maxell Retro Dj black, Audio Technica ATH-T200 i Audio Technica ATH SJ11 WH. I jeszcze pytanko: czy Superlux HD 572 są dużo gorsze od MDR-V150? Proszę o odpowiedź na pytanie i o rady, które słuchawki wybrać. Jeśli chodzi o sam zakup, mam już przygotowane fundusze, teraz pozostaje kwestia wybrania modelu.

 

EDIT:

Odpisze ktoś?

Istnieje. Strzałka w górę (pomógł) i w dół (nie, gada głupoty)

 

Xb300 raczej nie warto. Spróbuj dociułać do XB500 i powinny ci się spodobać:) WYgodne, zamknięte i imo dobrze się sprawdzą w twojej muzyce:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam się, czy na forum nie ma innych użytkowników. Jestem określony co do wyboru. Sony MDR-XB300 za 120 zł lub Sony MDR-ZX300 za 110 zł. Jeśli dziś doczekam się odpowiedzi 2 lub 3 użytkowników, zamawiam faworyzowane przez Was. Przypominam, będą używane na zewnątrz, muszą dobrze tłumić dźwięki otoczenia, odtwarzaczem będzie HTC Wildfire S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips'ów nie kupię, wydaje mi się troszkę za duże jak na miasto. Jeśli okaże się, że Sony są za drogie, to zamówię Philips'y, ale na razie jestem za Sonaczami. Najbardziej przekonują mnie XB300 (ponoć mają świetne basy i nienajgorsze pasmo średnie i górne), ZX300 na 2. miejscu (podobno słaby bas, lepsze pasma górne) i 3. Philips'y. Czy cała trójka dobrze izoluje dźwięki z zewnątrz? Jeszcze jedna pozytywna opinia o XB300 i jak starczy funduszy zamawiam je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź maxelle ;) Napewno będziesz bardziej zadowolony:) Słuchałem na nich energy2000 i rocka i to było to :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips'ów nie kupię, wydaje mi się troszkę za duże jak na miasto. Jeśli okaże się, że Sony są za drogie, to zamówię Philips'y, ale na razie jestem za Sonaczami. Najbardziej przekonują mnie XB300 (ponoć mają świetne basy i nienajgorsze pasmo średnie i górne), ZX300 na 2. miejscu (podobno słaby bas, lepsze pasma górne) i 3. Philips'y. Czy cała trójka dobrze izoluje dźwięki z zewnątrz? Jeszcze jedna pozytywna opinia o XB300 i jak starczy funduszy zamawiam je.

 

To jakaś pomyłka. XB300 mają dużo basu, ale słabo czytelnego, a resztę pasma słabo słychać. Ciężko tu mówić o jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem xb-300 i dla mnie to nie sa sluchwki. Zero jakiej kolwiek czystosci, zero docisku, zero jakosci wykonania, bas calkowicie kartonowy i nie pokazujacy niczego szczegolnego.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności