Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne, Jakie?


RS5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

:)

Szukam nowych słuchawek pod PC do OKOŁO 150 zł bo moje Plantronicsy się rozwaliły ;p

Byłem z nich zadowolony, mimo, że były bardzo niewygodne. Grały bardzo dobrze jak na swoja cenę.

 

Co do nowych, to chcę, żeby grały analitycznie, zimno, czysto i dźwięk był krystaliczny i miały dużą wyrazistą scenę bym mógł każdy instrument usłyszeć z osobna ;p Tak samo jak dokanałowe które mi tu doradzaliście (w końcu padło na Audeo pfe, na które nie narzekam)

Bas nieważny, bo zazwyczaj jak więcej basu to mniej analityczny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja sądzę, że bardzo dobrymi słuchawkami dla Ciebie byłyby te SONY. Byłbyś zadowolony, dźwięk bardzo dobry i ogólnie słuchawki na wysokim poziomie. Jeśli jednak wolałbyś coś innego, to mogę zaproponować Ci np Creative Aurvana Live, które są na prawdę świetne.

ale prowokacja :)

 

 

...albo niewiedza.

 

 

Poza wymienionymi propozycjami daję do rozważenia także AKG K514 MK II - recenzja do poczytania w ostatnim numerze Booma http://issuu.com/boomm/docs/boom_08.2012_-_nr_6-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wg tej recenzji K514 dźwięczą przeciętnie. Niezły bas, średnia góra, słaba scena. Nie tego szukam.

Hm, jeśli miałbym w jednym zdaniu streścić brzmienie tych słuchawek na pewno nie brzmiałoby własnie tak :P Bo mimo wszystko słuchawki ja lekko jasne i detaliczne. Inna sprawa to moja subiektywna ocena poszczególnych pasm :)

 

 

[dopisek]

@down, mnie i mojej recenzji naraz, bo to moja :P

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc komu mam teraz wierzyć... recenzji którą sam mi poleciłeś czy Tobie? :P

Chce detalicznego dźwięku wręcz zimnego.

Ahhh! Zapomniałem, że ojciec kupił jakiś czas temu te słuchawki :D

Więc odpadają z miejsca :P Ale zaraz będę wiedział jak grają bo sobie posłucham.

 

Tak na szybko na temat K514. Sceny jednak nie ma (wszystko słychać prosto z mózgu), wokale płaskie i niewyraźne, wszystko jest obniżone, wszystkie dźwięki zlane w jedną całość i tam gdzie Audeony potrafią lekko zakłóć tu mogę leczyć ból głowy są tak płaskie, skrzypce też nie skrzypią a tylko głośno szumią. Jak dobrze, że ojciec je kupił bo jak ja bym je kupił wywaliłbym je przez okno i zaczął kleić swoje rozwalone plannctronicsy.

 

Podsumowując HD668B musiałyby być dużo lepsze od K514, żeby mnie zadowolić.

PS dobrze jakby miały volume na kablu.

 

Słuchał ktoś Goldringów DR100 i wie jak to dźwięczy?

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Goldring DR100 i HD668b to dość podobne granie. Przede wszystkim odległe, charakterystyka trochę inna. Z pamięci - HD668b mają bardziej nachalną górę, i oferują jakąś izolację. W przeciwieństwie do Goldringów, które dzięki temu dają efekt jakby instrument grał gdzieś obok w pomieszczeniu. Podobne wrażenie miałem jedynie na Alessandro MS-1i. Wygoda jak dla mnie porównywalna, choć HD668b mają grzejące pseudoskórzane pady w przeciwieństwie do welurów DR-100, za to DR-100 mocniej ściskają głowę (jak na otwarte słuchawki to moim zdaniem za mocno). Zarówno jeden jak i drugi minus da się wyeliminować, w HD668b - skarpetkowy mod, albo welury od AKG, w DR100 - rozgięcie pałąka (plastikowy, więc trzeba wspomóc się suszarką do włosów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź! Wiem, że pod tą pseudoskórką będzie się pewnie pocić ale to mogę przeboleć byle by dobrze grały. :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział. Czy dorobienie kabla sygnałowego do tych słuchawek oprawiłoby jakość dźwięku? Bo widzę, że by się dało bez grzebania w samych słuchawkach go dorobić. I jeżeli tak, to jaki kabel byłby dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kabel w 668B wcale nie jest jakis tragiczny. problemem moze byc natomiast sam dzwiek - ja bardzo sie obawiam, ze sluchawki np. ze sklepu moga zagrac inaczej niz kupione np. na allegro. nigdy nie wiadomo co żółte ludzie wsadzą do środka.

 

moje 668B grają w zasadzie tak jak chcesz (RS5), inna sprawa to akurat scena - nie za bardzo umiem ją oceniać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował pewnie z jakiegoś większego sklepu internetowego mp3store lub podobny.

@Up właśnie am zamiar razem ze słuchawkami kupić kartę ;) Doradzają mi na razie Audiotrak Maya u5. Nie znam się na kartach zupełnie.

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam te słuchawki:

http://allegro.pl/sluchawki-sbc-hp890-i2633541952.html

 

Moje poprzednie, używane przez lata, aż się rozleciały na kawałki.

Prawdopodobnie mają przetworniki od AKG K701. Grają bardzo podobnie.

Mój znajomy elektronik-konstruktor porównywał ich przetworniki i stwierdził, że są identyczne.

 

Są analityczne, otwarte i z ogromną sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karty to ci nie mogę , masz lapka czy stacjonarnego ? Ja do lapka zakupiłem coś takiego aby jako tako gry w które czasami gram porządnie w miarę grały.

 

Creative Sound Blaster X-Fi Go.jpg

 

Także musisz coś kupić bo inaczej te słuchawki będą grały po prostu beznadziejnie.....rozumiesz o co chodzi ? To tak jakbyś do playera mp3 za 19 zł podłączył np. Audio-Technica ATH-W1000X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200 PLN to raczej one and only 668b, ale jak to zagra z integry czy majki.. no idea , czy robic im rekabling? a wez moze wpierw ich posluchaj.. pozniej zdecydujesz co i jak, bo to tak jakby zamawiac nowe alufelgi do samochodu z salonu, ktorego nie widziales na oczy, a moze jego alusy sa juz ok?

 

i wiesz ze one sa semi-open? wiec izolacja przecietna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak - ja jadę na integrze i do tego mam podłączony Mikro Forum 608 Premium. Integry aż tak tragiczne nie są (nie mówię że są dobre) ale jak podczepisz jakiegoś DACa to słuchawki grają naprawdę dobrze (nie zawsze zwykły wzmachol coś zmienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności